Naturalna Henna Khadi po raz drugi – efekty

Pamiętacie, jak pierwszy raz użyłam Naturalnej Henny Khadi w kolorze Red ? Kolor wyszedł ciekawy, jednak bardziej brązowy niż rudy. 

Pielęgnacja moich włosów zmienia się nie tylko w zakresie produktów, które używam, ale również świadomie podejmuje kroki i zamierzenia, by włosy były w jak najlepszej kondycji, by były dumą i ozdobą a nie strzępkiem piórek. Widzę efekty pielęgnacji  i coraz bardziej się wkręcam 🙂

 

Moja obecna pielęgnacja włosów i produkty:

1. Stosuję na noc oleje: olejek SESA Plus (drażni mnie jego zapach), olejek kokosowy Vatika, olejek jojoba Jadwiga – włosy olejuję 3 razy w tygodniu.

2. Myję włosy szamponem bez silikonów i innych SLS i SLES (Babydream i I <3 my Planet YR) – 5 razy w tygodniu, chciałabym rzadziej, ale włosy na następny dzień po myciu nie wydają się zbyt świeże w moim subiektywnym odczuciu.

3. Nakładam odżywkę do spłukiwania (Aletrra z granatem)

4. Robię i nakładam maski z siemienia lnianego – odcedzam ziarenka siemienia od śluzu, i nakładam go na włosy za pomocą grzebienia do farbowania włosów, zawijam włosy folią spożywczą i ręcznikiem, po 30min do godziny zmywam i na minutę nakładam odżywkę.

5. Suszę włosy naturalnie, na powietrzu, staram się nie używać suszarki. Nie trzymam ich w turbanie z ręcznika. 

 

Co zamierzam:

  • czekam na zamówienie z Helfy, w której między innymi jest maska Maka, polecana przez Anwen i inne produkty do pielęgnacji włosów

  • spryskiwać włosy hydrolatem np. z kwiatów pomarańczy słodkiej

  • wcierać w skalp wodę brzozową

  • robić płukanki – znacie sprawdzone przepisy na płukanki ?

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć efekty drugiego farbowania, jak na włosach wygląda henna khadi. Tak, teraz jestem ruda. Włosy są błyszczące czy to w słońcu czy też nie. Na długości miałam min. 2 kolory – końce ok. 4-5 cm były bardzo ciemne, na które farby drogeryjne nie wpływały, farba zwyczajnie nie chwytała. Góra (odrost) jaśniejsza. Obecnie kolor włosów na długości się wyrównał. 

Wybaczcie porozwiewane kosmyki, ale zdjęcia były wykonane na świątecznym spacerze 🙂

Ogólne info o hennie naturalnej i metodyce jej aplikacji możecie przeczytać we wcześniejszych wpisach: <tutaj>

henna khadi efekty

 

Pozdrawiam


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *