BIOKAP Nutricolor Delicato 8.64 Tycjanowska Czerwien

Rudy kolor bardzo mi odpowiada i przy jednoczesnej pielęgnacji przy koloryzacji chętnie będę sięgać po tego typu produkty.

Rozczarowaniem był odcień jaki uzyskałam. W palecie kolorów był bardzo jasny, naturalny rudy. Na moich włosach wyszedł bardziej czerwony. Zapewne zależy to od wyjściowego koloru włosów. Włosy przed farbowaniem możecie zobaczyć <tutaj>

Farbę otrzymałam w ramach konkursu na portalu zdrowefarbowanie.pl. Na stronie można znaleźć przydatne informacje dot. zdrowia włosów i ich koloryzacji. Na stronie BIOKAP znajduje się odnośnik do listy aptek, w których można zakupić m.in. farby Nutricolor i szampony. BIOKAP znajdziecie również na facebook'u <click>

Wybrałam kolor podobny do obecnego koloru włosów. Jest to tycjanowska czerwień, inne kolory możecie zobaczyć w palecie barw <click>.

 

 

BIOKAP Nutricolor Seria Zielona Delicato

BIOKAP Nutricolor Zielona DELICATO jest produktem gwarantującym maksimum ochrony, gdyż dodatkowo nie zawiera w swoim składzie PARAFENYLENODIAMINY. Jako zamiennik zastosowano w niej zbiór barwników o innym wzorze chemicznym w bardzo małych stężeniach. Dzięki temu udało się uzyskać bogatą paletę odcieni BIOKAP a jednocześnie zminimalizować ryzyko podrażnień. Pozostałe składniki oraz ich działanie w farbie pielęgnacyjnej z serii Zielonej DELICATO nie różnią się od tych użytych w serii Pomarańczowej. 

Proteiny roślinne (sojowe, pszenne, owsiane, ryżowe), których zadaniem jest nawilżenie, odżywienie oraz ochrona włosów przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych

Proteiny pszenne charakteryzują się dobrze znanymi właściwościami nawilżającymi i odżywczymi.

Proteiny sojowe chronią włosy przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych.

Proteiny ryżowe nadają miękkości i odżywiają.

Proteiny owsiane tworzą na włosach powłokę zmiękczającą i uelastyczniającą.


Liofilowe kwasy owocowe, które działają przeciwuczuleniowo. Kwasy owocowe przekształcono w kwasy liofilowe w celu zagwarantowania stabilności w farbie oraz polepszenia ich wchłaniania. Dzięki działaniu polegającym na powolnym uwalnianiu, wnikają głęboko we włosy, działając przeciwuczuleniowo i ochronnie na skórę głowy. Uwalniane są na fragmentach skóry, które są najbardziej narażone na podrażnienia spowodowane wysokim Ph w trakcie nakładania. Dzięki temu gwarantują skuteczną ochronę przed podrażnieniem i uczuleniem skóry. Jest to kompleks opatentowany pod nazwą Lactosafe, wyodrębniony z kwasów alfa-alkoholowych pobranych z owoców: 
 

  • kwas mleczny z trzciny cukrowej i buraka cukrowego

  • kwas cytrynowy (propanotrikarboksylowy) z cytrusów

  • kwas winowy (3-dihydroksybutanodiowy) z winogron

  • kwas jabłkowy (hydroksybursztynowy) z porzeczek

 

Wyciąg z wierzby stanowiący naturalny filtr UV. Farby BIOKAP Nutricolor zawierają kwas beta-alkoholowy, który pochodzi z wierzby i jest kwasem salicylowym pełniącym wiele zróżnicowanych, ważnych funkcji kosmetycznych. Chroni włókna włosów przed utlenieniem wywoływanym przez promieniowanie UV, gwarantując długotrwały efekt koloryzacji. Ponadto, zabezpiecza wiązania proteinowe między aminokwasami keratyny sprawiając, że włosy stają się mocne, natomiast końcówki zabezpieczone przed rozdwajaniem. Efekt końcowy jest wyjątkowo zadowalający: miękkie, lśniące i mocne włosy.

Olejek arganowy, który łagodzi objawy alergii oraz działa przeciwzapalnie. Argonia to roślina rosnąca na naszej planecie już od prawie 80 milionów lat. Dziś występuje niemalże tylko na południowo zachodnich terenach Maroka. Okres jej życia i wzrostu to prawie 200 lat. Znana głownie za sprawą swoich leczniczych oraz kosmetycznych właściwości. Cenna nie tylko z powodu rzadkości występowania, ale również z powodu dużych nakładów potrzebnych do wyprodukowania 1 L olejku. Olej arganowy jest najbogatszym we właściwości pielęgnacyjne olejem produkowanym obecnie na świecie. Aż 80% jego objętości stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawiera duże ilości Omega 6, fitosteroli oraz witaminy E. Olejek arganowy ma właściwości łagodzące oraz uelastyczniające. Witamina E oraz fitosterole pomagają w regeneracji naskórka i łagodzą objawy alergii. Posiadają właściwości antyzapalne i chroniące skórę. W efekcie nawilżają i wzmacniają włosy oraz pielęgnują skórę głowy.

Nie zawiera nilklu, kobaltu, rezorcyny, hydrochinonu, amoniaku, parabenów, laurylosiarczanu sodu, silikonów, PEG-2 oleaminy, kwasu p-hydroksybenzoesowego, tetrahydro-6-nitrochinoksaliny, 0 Aminofenolu, ftelanu, paraffinum liquidum, alkoholu. 

 

1.

Delikatnie przeczesać włosy by usunąć pozostałości lakieru i produktów do układania włosów.

2.

Nanieść krem ochronny na skórę głowy wokół włosów w miejscach, gdzie skóra jest najbardziej narażona na pobrudzenie. 

3.

Wycisnąć zawartość tubki do butelki z emulsją Nutrifix.

4.

Nałożyć plastikową zakrętkę na aplikator i potrząsnąć, aby uzyskać jednolitą mieszankę.

5.

Odciąć końcówkę zakrętki, założyć rękawiczki.

6.

Nanieść część mieszanki na podstawę włosów, delikatnie wmasować i pozostawić na około 20 minut; następnie nanieść pozostałą część mieszanki na pozostałe włosy.

7.

Delikatnie wmasować i przeczesać średnio gęstym grzebieniem, by rozprowadzić mieszankę na całej długości włosów; pozostawić na około 15 minut. Nie przejmować się kolorem mieszanki, ponieważ nie odpowiada pożądanemu kolorowi włosów.

8.

Po upływie ustalonego czasu, dodać niewielką ilość letniej wody i delikatnie wmasować, chwilę odczekać, a następnie obficie spłukiwać do momentu, gdy woda będzie czysta.

9.

Nanieść zawartość saszetki z odżywką w szamponie po farbowaniu i wmasować do uzyskania średniej piany. 

10.

Dokładnie spłukać, by zmyć ze skóry wszelkie pozostałości mieszanki.

 
Źródło: <click>
 

Przygotowanie i aplikacja farby jest bardzo prosta i wygodna. Ważne jest też przygotowanie włosów, podobnie jak przy barwieniu henną. Umyłam włosy szamponem BD, ważne jest by był łagodny, dobrze oczyszczał i nie zawierał silikonów, które mogą utrudnić wniknięcie pigmentu wgłąb włosa.

Pozwoliłam włosom naturalnie wyschnąć i rozczesałam je. Po BD włosy są tępe i trochę splątane. Ale dobry grzebień rozwiązuje sprawę, możecie także użyć innego szamponu, który macie sprawdzony i lubicie.

Następnie przygotowałam mieszankę. Konsystencja podobna jak innych farb do włosów. Kolor był ciemno fioletowy… Zapach nie jest drażniący i silny jak farb drogeryjnych.

 

Włosy farbowała mi mama, jest już wprawiona, więc nie zabezpieczałam skóry głowy, np. przy skroniach kremem. Zamiast aplikować farbę z butelki, można zrobić to w naczyniu i nakładać ją na włosy pędzlem do farbowania. Oba sposoby są bardzo wygodne i dokładne. 

Najpierw nakładam farbę na odrosty na 15 min, a następnie rozczesuję włosy grzebieniem i rozprowadzam resztę farby na całej długości na kolejne 15 min. 

Włosy po spłukaniu farby, zastosowaniu odżywki i wysuszeniu są miękkie i błyszczące. Wyglądają bardzo zdrowo.

Kolor zjaśniał, lekko się spłukał przez kolejne 2 mycia, następnie pozostał właściwy odcień. 

Obecnie jestem prawie 3 tygodnie od koloryzacji włosów i kolor utrzymuje się i nie blednie. 

Farby o bardziej naturalnym składzie są dla mnie doskonałą alternatywą do farbowania henną i na pewno będę korzystać z takich produktów.

 

EDIT: Prawie miesiąc temu farbowałam włosy. Mam wrażenie, że kolor nie tylko zblakł i stracił na intensywności, ale włosy nie wyglądają już lśniąco i zdrowo. Pielęgnacja nadal intensywna, olejowanie, maski, płukanki. Włos jest zdrowy taki jaki był, ale brakuje mi ów żywego koloru jaki był na początku.

 

Pozdrawiam


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *