Depilacja brazylijska woskiem miejsc intymnych – warto czy nie?

Wakacje, lato, plaża. Gładka, opalona skóra, piękne ciała. Ważna kwestia – depilacja brazylijska.

Depilację woskiem również okolic intymnych przyjęłam za normę. O ile sama wyznaję gładkość od stóp do głowy, tak u innych nie zwracam na to szczególnej uwagi, choć zachęcam do depilacji woskiem, gdyż jest skuteczna i trwała. W dzisiejszym poście kilka informacji na temat depilacji miejsc intymnych. Dlaczego metoda woskiem, w jaki sposób przebiega zabieg i kilka innych ważnych kwestii.

Depilacja brazylijska to zabieg polegający na usunięciu niechcianego owłosienia z nóg i miejsc intymnych za pomocą wosku. Miejsca intymne rozumie się przez usunięcie włosów z linii pachwin, wzgórka łonowego, warg sromowych i między pośladkami. Usuwa się wszystko, co do jednego włoska, bądź zostawia pasek, trójkącik czy cokolwiek innego.

Wykonanie takiej depilacji samodzielnie jest trudne, ale do zrobienia. Gdy zabiegi są regularnie wykonywane jest zdecydowanie łatwiej, gdyż owłosienie jest rzadsze ze względu na różną fazę wzrostu włosów.

Nieumiejętnie zrobiona depilacja brazylijska może spowodować podrażnienie naskórka, zerwanie go, siniaki i przede wszystkim źle wykonana depilacja jest bolesna.

Łatwo usunąć owłosienie z pachwin czy wzgórka łonowego, ale jak to zrobić przy wargach sromowych i między pośladkami ? Jest sposób i osobiście go polecam. Samodzielnie wykonuję depilację pastą cukrową, która zdecydowanie jest mniej bolesna niż wosk w rolce.

 

Na pierwsze zabiegi najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego. Najlepiej iść w miejsce sprawdzone i rekomendowane. Wiele razy zawiodłam się na kwalifikacjach kosmetyczki. Ale obecnie mam 2 ulubione gabinety, do których chodzę na depilację całościową.

Przeszłam kilka gabinetów kosmetycznych w trójmieście i wiem czego się wystrzegać i gdzie więcej nie wrócić. Gdy kosmetyczka zastanawia się jak i gdzie nałożyć wosk albo widać, że jest zdezorientowana – można się spodziewać bólu i niedokładności. Jeśli nie usuwa wszystkich włosów – skreślona – poprawiam sama w domu. Jeśli nie wie w jakiej pozycji usunąć owłosienie np. między pośladkami, też sceptycznie podchodzę do jej kwalifikacji w tym zabiegu. Zabieg powinien trwać max 20-25 min.

Regularnie korzystam z tego zabiegu, nie zakładam jednorazowych majteczek, które są stosowane przy depilacji bikini. Rozbieram się i wskakuję na łóżko zabiegowe. Kwadrans to wystarczająco, by leżeć nago i nie czuć dyskomfortu. Raz zdarzyło mi się, że zabieg trwał prawie godzinę, 60 min leżenia bez bielizny sprawiło, że myślałam, że wyjdę stamtąd  z płaczem i rozgoryczeniem. Druga kwestia używania łagodzących balsamów po depilacji. Zdarzyło się, że kosmetyczka używała balsamów z mentolem, który w miejscach intymnych jest niewskazany i wiąże się z uczuciem pieczenia i silnego dyskomfortu.

 

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej?

Najczęściej używa się wosków płynnych. Kosmetyczka za pomocą szpatułki nakłada wosk na skórę, następnie przykłada bawełniany pasek i odrywa go energicznym ruchem usuwając włosy z cebulkami. Wosku nie należy nakładać ponownie w tym samym miejscu. Przewagą depilacji cukrowej jest możliwość powtórzenia obszaru skóry gdzie wszystkie włoski nie zostały usunięte.

Woski w rolce nadają się do depilacji całego ciała, ale przy nierównej skórze okolic intymnych są niedokładne, dlatego łatwiej jest używać wosku płynnego.

Jak się przygotować?

Najważniejsza jest długość włosków. Krótkie włoski nie zostaną usunięte. Najlepsza długość włosków to ok. 5-8 mm.

Skóra przed zabiegiem powinna zostać odtłuszczona oraz ważne jest zachowanie własnej higieny osobistej. Dla własnego komfortu i komfortu kosmetyczki.

Przed zabiegiem można wykonać peeling skóry, należy też zrezygnować z solarium i opalania.

Warto też pamiętać o ubiorze. Lepiej ubrać luźne dresy czy nawet sukienkę. To zabiega podrażnieniu skóry przez twardy materiał opiętych jeansów.

 

Depilacja brazylijska zalety i wady.

ZALETY

usunięcie włosków wraz z cebulkami sprawia, iż skóra jest gładka na dłużej, nawet do 3-4 tygodni. Jest kwestia zupełnie indywidualna. Przy regularnym woskowaniu i powtarzaniu zabiegów włoski przerzedzają się i stają się słabsze. Nie jest to zasadą, niekiedy mieszki włosowe i cebulki są mocne i nie reagują nawet na takie zabiegi.

 

WADY

ta metoda jest dosyć bolesna, ale tu też pojawia się indywidualna 'odporność na ból'. Osobiście depilacja nie jest dla mnie problemem, czasami boli bardziej, czasami mniej. Np. tuż po miesiączce zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny.

Uwaga u osób z cerą naczynkową, niestety nie mogą wykonywać zabiegów depilacji woskiem.

 

Na koniec kilka moich sugestii i wskazówek. 

Jeśli wybieramy się do gabinetu, warto wybrać salon sprawdzony.

Należy pamiętać o odpowiedniej długości włosków.

Ważna jest pielęgnacja i higiena po zabiegu. Warto stosować łagodzące balsamy np. z aloesem.

 

Stosujecie zabieg depilacji woskiem w miejscach intymnych? Radzicie sobie same czy korzystacie z gabinetów kosmetycznych?

Jeśli jeszcze nie korzystałyście z takiego zabiegu, zachęcam do spróbowania. Moim zdaniem warto.

 

Pozdrawiam


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.