Mój sposób na piękne ciało ! 4 zasady: ruch, dieta, pielęgnacja, umiar

Jaki jest mój sposób na piękne ciało? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo składa się na to wiele aspektów. Ale cieszę się, że wszystkie moje metody to nawyki i sposób życia. Nie muszę się zmuszać i wprowadzać rygorystycznych rozwiązań. Bo wszystko to  o czym dziś napiszę przychodzi mi z łatwością.

Po pierwsze RUCH !

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna do zachowania zdrowego wyglądu, kondycji, dobrej wagi i ładnego ciała. Korzystam z tego co mam, chętnie jeżdzę na rolkach, na rowerze – mam do tego doskonałe warunki! W Trójmieście jest mnóstwo możliwości, a nad morze mam bardzo blisko, grzech byłoby z tego nie korzystać. Sport to także fitness. Chodzę kiedy mam możliwość i energię. Nie chcę robić tego na siłę, nie taki mam cel. Jeśli nie mam ochoty zamieniam to na spacer, co może być lepszego niż spacer nad morzem? Zwłaszcza, że pogoda bardzo zachęca do spędzania czasu na zewnątrz. Każdy powinien znaleźć sposób na siebie i aktywność, która sprawia radość i frajdę.

perfecta

Po drugie DIETA !

Staram się odżywiać zdrowo. Kupować świeże produkty, jeść przygotowywane przez siebie posiłki. Prawie całkowicie zrezygnowałam z gotowych dań. Jest smaczniej i mam więcej możliwości. Chętnie próbuję nowych rzeczy, ale trzymam się produktów, które są zdrowe: kasze, zupy krem, warzywa, koktajle. Rzadko jem jasny chleb, mało jem niezdrowych przekąsek, nie piję gazowanych napoi. Nie jem późno kolacji. Jedyne co u mnie kuleje to regularność posiłków, ale niestety tryb pracy mi to uniemożliwia. Nie ograniczam się, ale kontroluję i tu jest klucz do zdrowego odżywiania.

perfecta

Po trzecie PIELĘGNACJA !

O tym pisałam już setki razy, ale warto powtarzać aż do znudzenia. Piękna, gładka skóra to regularny peeling i kosmetyki po kąpieli. W mojej codziennej pielęgnacji zawsze stosuję balsamy ujędrniające i antycellulitowe.

perfecta extra slim

Nie pierwszy raz używam kosmetyków do ciała Perfecta. Szeroki wybór produktów daje możliwość dopasowania zestawu do własnych potrzeb i oczekiwań.

Codziennie wieczorem wmasowuje w skórę serum wyszczuplające Perfecta  z efektem chłodzenia. Dobrze nawilża, lekko napina i mocno chłodzi. Efekt ten jest porządany, pobudza to mikrokrążenie w skórze, dzięki czemu komórki są bardziej dotlenione, a skóra jest jędrna i gładka.

Ponadto w składzie znajduje się kofeina, karnityna i spirulina, które pobudzają metabolizm komórek skóry i detoksykują. Nie zapominam też o pielęgnacji biustu. Może nie wierzę, że krem magicznie powiększy mój biust, ale na pewno sprawi, że skóra będzie jędrna i dobrze nawilżona. Profilaktyka! Lepiej zapobiegać, prawda? 

perfecta extra slimPo czwarte UMIAR !

We wszystkim staram się znaleźć złoty środek. Ograniczenia nie pomagają, a wręcz wywołują frustracje. Nie zmuszam się do ćwiczeń jeśli nie mam ochoty, w tym czasie zrobię coś innego, pozytecznego bądź nie, nie popadam w paranoje bycia perfekcyjną. Jeśli mam ochotę na coś niezdrowego do jedzenia, trudno, zjem i będę miała spokój. Nie zdarza się to codziennie i notorycznie, więc nie ma w tym nic złego. Cieszy mnie, że nauczyłam się takiego podejścia do siebie. Wypracowanie sobie tych nawyków nie trwało miesiąc, jest to kilka lat poznawania siebie i pracowania nad sobą. W tym miejscu, w którym jestem teraz nie byłam od zawsze.

Wierzę, że wszystko łącznie ma sens. Pojedynczo efekty zachwycające nie będą, ale małymi krokami warto wprowadzać zmiany w każdym aspekcie. Można zacząc od wprowadzenia zmian w diecie, następnie pilnować pielęgnacji, ruszać się. I pamiętajcie – nic na siłę. Ale w zdrowym ciele żyje się lepiej.

Taki jest mój sposób na piękne ciało, a jaki jest Twój? Uważasz, że moje metody są skuteczne a może znasz inny złoty środek?

zBLOGowani.pl

Pozdrawiam


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.