Pilaten | oczyszczająca czarna maska peel-off | rozczarowanie czy hit?

Maska Pilaten to legendarna czarna maska peel-off. Czy ten przymiotnik brzmi zbyt mocno i obiecująco? Może i tak, ale przyznajcie, że coś w tym jest. Prawie każdy chciał mieć maskę Pilaten i ją wypróbować. Pracując w drogerii kilkanaście razy dziennie klienci pytali się czy mamy taką maskę. Youtube, IG i inne social media nakręciły machinę ‚chciejstwa’ tego produktu. Obiecywano usunięcie zaskórników, a nawet tych jasnych, drobnych włosków. Killer na wągry, ale czy na pewno?

pilaten maska opinie

Maska Pilaten oczekiwania, działanie i efekty

Maska Pilaten ma oczyszczać pory z zaskórników. Takie jej główne zadanie. Jest czarna, gęsta, łatwa w aplikacji i usunięciu ze skóry twarzy. Próbowałam jej używać na kilka razy i na kilka sposobów. Cienką warstwą, średnią i grubszą. Moich zaskórników niestety nie usunęła. Co prawda skóra jest odświeżona i gładka, a koloryt wyrównany. Ale tych oczekiwanych, spektakularnych efektów nie zauważyłam.

czarna maska pilaten

Przed aplikacją warto zrobić parówkę, czyli rozszerzyć pory pod wpływem ciepłej wody i pary. Dlatego maseczkę używałam po gorącej kąpieli / prysznicu. Niestety to nic a nic nie sprawiło, że maska Pilaten była bardziej skuteczna w działaniu.

pilaten efekty

czarna maska peel-off blog

Zdejmowanie maski Pilaten nie należy do bolesnych ani nieprzyjemnych. Na filmikach wydawało mi się, że ta maska to killer na wągry i meszek na twarzy. A tak naprawdę przy zdejmowaniu maseczki nie odczuwałam nic niedyskomfortowego.

Próbowałam 3 różne maski Pilaten. Pierwszą maseczkę zamówiłam na alieexpress, była nieskuteczna, ale szukałam dalej. Kupiłam Pilaten w saszetkach, nadal zabieg był nieskuteczny w usuwaniu zaskórników. Trzecią maskę, tę którą tutaj widzicie, kupiłam stacjonarnie w drogerii Hebe.  Ta też okazała się rozczarowaniem.

pilaten działanie

Pilaten nie działa | co dalej?

Po tych wszystkich nieskutecznych próbach, jedynym produktem, który usuwa powierzchowne zaskórniki to oczyszczające plastry na nos. Większość z nich dobrze, bo skutecznie usuwa te najbardziej widoczne i wypukłe zaskórniki. Ta metoda u mnie sprawdza się najlepiej. A oprócz tego stosuję maseczki z glinką, ostatnio najczęściej używam na przemian maskę z Herla <click> i maskę z Ziaja Pro.

Dajcie znać, czy kupiliście kiedyś coś pod wpływem opinii i okazało się rozczarowaniem? A może lubcie maskę Pilaten?


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.