EKOCUDA w Gdańsku – moja relacja i nowe kosmetyki w pielęgnacji

Jak każda blogerka urodowa (choć pewnie nie tylko!) uwielbiam miejsca, gdzie wszędzie jest pełno kosmetyków. Naturalna pielęgnacja to coś co ostatnio wiedzie prym, wracamy do korzeni, sięgamy po produkty, które nie są naładowane chemią. I bardzo dobrze – na zdrowie! Targi kosmetyków naturalnych to doskonały sposób, by poznać nowe marki, ich idee i sposoby produkcji. Tydzień temu, czyli 17-18 marca odbyły się EKOCUDA w Gdańsku. Wydarzenie to jest cykliczne, ale szczęśliwie organizatorzy postanowili zrobić je w dwóch miastach. Warszawa i Gdańsk. Dlatego też bez problemu mogłam wziąć w nich udział.

Co to za wydarzenie pisałam <tu>

ekocuda w gdańsku

EKOCUDA w Gdańsku zorganizowane były w Centrum Stocznia Gdańska. Dla mnie dojazd idealny, bałam się czy przy takiej ilości osób biorących udział w wydarzeniu nie będzie gdzie zaparkować, ale kiedy przyjechałyśmy było całkiem sporo miejsc, więc nawet był wybór : ) Dla przyjezdnych lokalizacja blisko dworca jest dobrym pomysłem. Strategicznie miejsce dobrze wybrane. Jednak było kilka minusów tego miejsca. Po rozłożeniu stoisk wystawców w tym ogromnym lokalu okazało się, że wcale nie jest tak dużo miejsca dla odwiedzających. Zainteresowanie wydarzeniem było tak ogromne, że momentami nie było jak przejść, było ciasno i tłoczno. No cóż, każdy chciał skorzystać. Tłumnie odwiedzane najpopularniejsze stoiska wymagały nieco cierpliwości, by kupić wybrane produkty. Nie dziwię się, że przyszło tak wiele osób, wstęp bezpłatny dla każdego oraz dostępność naturalnych kosmetyków w dobrej cenie. Minusem był też fakt, że było tam strasznie zimno. Na warsztatach siedziałyśmy w kurtkach, a i tak wyszłyśmy ze zmarzniętymi stopami.

Tyle o lokalizacji. Przejdźmy do konkretów, czyli po co wybrać się na targi EKOCUDA.

ekocuda gdańsk

Wiedziałam, że łatwo jest zwariować i poddać się chciejstwom kosmetycznym. Na targi poszłam z wstępnie zrobioną listą zakupów. Wiedziałam też wcześniej, które stoiska chcę zobaczyć priorytetowo. Część z tych firm interesowało mnie od dawna, ale zdecydowanie bardziej preferuję zakupy stacjonarnie niżeli online. Zwłaszcza, że na Targi większość wystawców przygotowało promocje czy dodatkowe gifty do zakupów.

targi ekocuda trójmiasto

ekocuda w gdańsku

Oprócz tego co chciałam kupić przypadkowo trafiłyśmy na stoisko Idea25 Hennet. Z marką miałam styczność po raz pierwszy, ale przedstawiciel firmy opowiedział nam historię oraz zaprezentował dostępne kosmetyki no i… przepadłam. Musiałam kupić i sprawdzić je na sobie/ Są to kosmetyki do podstawowej higieny. Więc może właśnie dlatego. Kosmetyki te są nam niezbędne w codziennej pielęgnacji. Idea25 Hennet to firma rodzinna, specjalizująca się w produkcji kosmetyków naturalnych, które charakteryzują krótkie składy i ekstrakty z polskich ziół. Wybrałam żel do higieny intymnej z przywrotnikiem, piankę do demakijażu twarzy i krem do rąk. Czyli wszystkie bestsellery marki. Sprawdzę i dam znać. Więcej tu <click>

Warsztaty makijażu mineralnego Pixie Cosmetics

Miałam także możliwość uczestniczenia w warsztatach makijażu mineralnego. Organizowała je marka Pixie Cosmetics. Był pokaz makijażu z użyciem dostępnych kosmetyków Pixie.  Wizażystka pokazywała jak nakładać kosmetyki mineralne i dawała wskazówki co robić, by makijaż wyglądał ładnie i naturalnie. Mogłyśmy dobrać odpowiedni odcień podkładu. Wizażystka weryfikowała nasz wybór, dzięki czemu mamy pewność, że to najlepszy z dostępnych aż 40 odcieni. Mój odcień idealny to barely beige.

ekocuda gdańsk

Targi EKOCUDA to fajne doświadczenie. Cieszy mnie, że mogłam sprawdzić i poznać tak wiele kosmetyków naturalnych w jednym miejscu. Inspirujące są historie polskich producentów, są to ludzie pełni pasji, mądrzy i zaangażowani w to co robią.

Byłyście na targach EKOCUDA w Gdańsku? A może będziecie w Warszawie? Jeśli byłyście napiszcie jak wrażenia, czy macie podobne odczucia do moich? 


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.