ELISIUM NAILS FLEXYGEL SYSTEM BŁĘDY W CZASIE PIERWSZYCH APLIKACJI

W ostatnim poście pisałam o Elisium Nails Flexy Gel System, co to jest i krok po kroku jak przedłużyć paznokcie na formach quick shape <click> Dzisiaj również będzie o Elisium Nails FlexyGel System błędy, które popełniłam w czasie dwóch pierwszych aplikacji. Teraz już wiem, jak pracować z poliżelem, czego unikać i jak poprawnie przedłużyć paznokcie.

elisium flexygel błędy

PLUSY ELISIUM NAILS FLEXY GEL SYSTEM 

  • łatwość nakładania, to przede wszystkim plastyczność akrylożelu, który jest miękki i łatwy w pracy pędzelkiem nasączonym liquidem. Liquid powoduje, że akrylożel jest rzadszy, dlatego warto przed przyłożeniem pędzelka do aktylożelu odcisnąć nadmiar liquidu.
  • piłowanie i nadawanie kształtu jest banalne, akrylożel elisium jest miękki i prawie każdym pilnikiem łatwo spiłować nadmiar czy nadać kształt paznokciom. Jest bardziej miękki niż żel, dzięki czemu nadanie kształtu jest szybkie i łatwe. Użyłam pilnik dołączony do zestawu i zdziwiłam się, że tak łatwo wypiłowałam paznokcie na taki kształt, który widzicie na zdjęciach.
  • krótszy czas przedłużania, chociaż przyznaje, że moje pierwsze próby wcale nie okazały się dużo krótsze niż kiedy przedłużałam paznokcie żelem w słoiczku. By sprawnie przedłużać paznokcie FlexyGelem trzeba małej wprawy. Po kilku zrobionych paznokciach idzie coraz szybciej i sprawniej. Paznokcie utwardzam pojedynczo.

ELISIUM NAILS FLEXYGEL SYSTEM BŁĘDY 

  • paznokcie powinny mieć odpowiednią grubość, żeby były trwałe i odporne na złamanie, dlatego najlepiej jest nałożyć dwie warstwy akrylożelu. Zdażyło mi się, że paznokieć złamał się, ponieważ był zbyt cienki na końcu. Na szczęście frezarką sprawnie usunęłam kolor hybrydowy i ponownie przedłużyłam paznokieć elisium dając więcej produktu na końcu paznokcia, dzięki czemu uzyskałam odpowiednią grubość i odporność przedłużonego paznokcia.
  • po przyłożeniu formy do paznokcia należy ponownie uformować akrylożel elisium pod formą. Dociskając formę akrolożel się przesuwa, jeśli nie uformujemy pod spodem akrylożelu paznokieć będzie zbyt gruby od spodu. Można tez frezarką usunąć nadmiar, ale nie jest to konieczne jeśli odpowiednio pędzelkiem uformujemy wolny brzeg przedłużonego paznokcia.

Mam nadzieję, że pisząc ten post o Elisium Nails Flexygel System błędy, które ja popełniłam nie będą Was dotyczyć : )

elisium nails

Czy są jakieś minusy? Jedynym rozczarowaniem jest dla mnie trwałość paznokci. Kiedy po kilku dniach złamały mi się 3 paznokcie musiałam zmienić manicure. Stwierdziłam, że zrobię krótsze i wzmocnię FlexyGel dwoma warstwami Hardi. Po kilku dniach znów byłam bez 3 paznokci. Jeszcze nie wiem jaki błąd popełniam w tym przypadku. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym razem będzie lepiej, bo przedłużanie FlexyGelem z użyciem Quick Shape Nail Form jest proste.

Wspomnę jeszcze, że akrylożel Elisium niestety nie należy do bardzo wydajnych produktów. Myślę, że tubka 25 g wystarczy maksymalnie na 10 użyć, może trochę więcej. Jednak patrząc na jego cenę, śmiało polecam go do przedłużania paznokci.

elisium nails opinie

Manicure, który zrobiłam jako pierwszy to długie paznokcie o ostro zakończonym wolnym brzegu. Taki kształt podoba mi się najbardziej.

elisium przeddłużanie paznokci krok po kroku elisium flexygel jak zrobić

elisium nails flexygel błędy

Na zdjęciu powyżej widać, że kciuk jest zbyt cienki na końcu. Taki paznokieć nie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i łatwo może się złamać.

elisium nails flexygel

Po tygodniu zmieniłam kształt i kolor paznokci na bardziej stonowane. Cieszy mnie fakt, że akrylożel Elisium jest łatwy w piłowaniu, co sprawia, że szybko można nadać paznokciom odpowiedni kształt.

elisium nails jak przedłużyć paznokcie

elisium polygel opinia

elisium nails flexygel system błędy

Ten drugi kształt okazał się banalny, tak naprawdę wystarczy poprawić flexygel pod formą quick shape i delikatnie wyrównać pilniczkiem wolny brzeg paznokcia.

Podobają Wam się taki długie paznokcie? Robicie same manicure hybrydowy?

Miłego dnia!


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.