ELISIUM NAILS FLEXYGEL SYSTEM CO TO JEST I APLIKACJA KROK PO KROKU

Lubię mieć pomalowane paznokcie i jak wiecie zamieniłam klasyczne lakiery na lakiery hybrydowe. O przewadze hybryd nie muszę chyba mówić, lubię je za trwałość i piękny połysk. Zawsze chciałam umieć przedłużać paznokcie, ale idzie mi to dosyć opornie, ponieważ cały proces trwa długo, a godziny spędzone na przedłużaniu przyprawiają mnie o frustrację. Do tej pory do przedłużania paznokci używałam Semilac Hardi. Jak to zrobić pisałam <tutaj> Już dawno słyszałam o Elisium FlexyGel System. Jest to zestaw to przedłużania paznokci. Patrzyłam na tutoriale, jak łatwo się to robi. Stwierdziłam, że muszę to sprawdzić!

elisium przedłużanie paznokci

Zestaw Elisium FlexyGel System to akrylożel w tubce, Slip Liquid, primer Pro Bond i baza Miracle Base Gel, która jest dedykowana do pracy z FlexyGelem.

elisium nails krok po kroku

CO TO JEST FLEXY GEL ?

FlexyGel to preparat to przedłużania paznokci tak zwany akrylożel (poliżel). Łączy w sobie metody żelową i akrylową. Paznokcie można przedłużać na formach papierowych oraz na tipsach tzw. quick shape. Ta druga metoda skusiła mnie najbardziej. Miałam nadzieję, że sposób przedłużania paznokci będzie łatwy i szybki. Czy tak było naprawdę o tym niżej.

elisium flexygel opinia

FORMY DO PRZEDŁUŻANIA PAZNOKCI QUICK SHAPE NAIL FORM

Przedłużanie paznokci wykonałam przy pomocy form quick shape. Formy te wyglądają jak tipsy. Flexy Gel nakłada się na formę od spodu, modeluje się odpowiednią grubość i kształt i wtedy przykłada się formę do paznokcia, a po tym utwardza w lampie.

elisium formy do prrzedłużania opinia

Wielkość form odpowiednich do moich paznokci przygotowałam wcześniej. Okazało się, że na palcu wskazującym i serdecznym pasuje ta sama forma, więc przygotowałam 4 rozmiary i przedłużyłam nimi 10 paznokci. Formy Quick Shape są wielokrotnego użytku i jeśli zdarzy się, że się zabrudzą wystarczy przemyć je cleanerm.

przedłużanie paznokci dual form

elisium przedłużanie na formach

FLEXY GEL KROK PO KROKU

  1. Zaczynamy od przygotowania paznokci, czyli trzeba odsunąć i wyciąć skórki, wypiłować i wyrównać wolny brzeg paznokcia, następnie delikatnie zmatowić bloczkiem polerskim i przetrzeć cleanerem.
  2. Na wszystkie paznokcie nakładamy primer Pro Bond. Bezkwasowy primer, który dezynfekuje i odtłuszcza płytkę paznokcia. Dzięki niemu manicure jest trwalszy, bo baza lepiej przylega do paznokcia. Primer nakłada się na oczyszczoną płytkę. Ważne jest, by poczekać aż primer całkowicie wyschnie / odparuje.
  3. Nakładamy bazę Miracle Base Gel i utwardzamy w lampie LED 60 sekund.
  4. Wyciskamy odpowiednią ilość FlexyGelu z tubki i nakładamy na formę od spodu. ‘Odpowiednia ilość’ to indywidualna kwestia, kiedy pierwszy raz przedłużałam paznokcie używałam zbyt dużo akrylożelu przez co paznokcie były przedłużone o około centymetr.
  5. FlexyGel nałożony na formę należy ukształtować pędzelkiem. Akrylożel po wyciśnięciu z tubki jest gęsty. Slip Liquid powoduje, że FlexyGel staje się plastyczny i łatwo nim pracować. Czas formowania paznokcia jest nieograniczony. Póki nie utwardzimy paznokcia w lampie można cały czas pracować FlexyGelem. Po dociśnięciu formy do paznokcia może się okazać, że część akrylożelu wyleje się poza formę. Łatwo usunąć jego nadmiar szpatułką.
  6. Paznokieć z przyłożoną formą wkładamy do lampy LED na 30 sekund. Ten czas w zupełności wystarcza, by akrylożel był dobrze utwardzony. Po wyjęciu paznokcia z lampy delikatnie usuwamy formę.
  7. Przecieramy paznokieć cleanerem i piłujemy wolny brzeg paznokcia.
  8. Przedłużone paznokcie malujemy kolorowym lakierem hybrydowym i nakładamy top coat. Przyznam, że top coat Elisium Nails zaskoczył mnie mocnym połyskiem. Jest to top no wipe, a takie lubię najbardziej.

lakiery hybrydowe elisium

Polubiłam tę metodę przedłużania paznokci, choć jeszcze muszę trochę poćwiczyć. Nie zmienia to faktu, że teraz chętniej będę przedłużać paznokcie. W kolejnym wpisie opowiem Wam o błędach jakie popełniłam przy pierwszych próbach z Elisium. I dwie propozycje manicure.

Miłego dnia!


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.