Kolorowa paletka Rimmel Magnif’eyes | Opinia i makijaż

Dawno na blogu nie było o cieniach do powiek. Ostatnia opisywana paletka to dwie piękne paletki Morphe, ale to było dobre ponad pół roku temu. Ostatnio z drogeryjnych nowości, które mam okazję sprawdzić to paletka Rimmel Magnif’eyes Colour Edition. Przyznajcie, że zapowiada się ciekawie, a jak wiecie ostatnio drogeryjne marki często zaskakują nas jakością.

paletka Rimmel Magnif'eyes colour edition

Paletka Rimmel Magnif’eyes to czarna kasetka z przezroczystym zamknięciem. Szkoda, że nie ma lusterka.

Paletka ta ma ciekawe połączenie kolorów cieni. Najchętniej używam fiolety i te jasne perłowe. Myślę nad makijażem z wykorzystaniem tego cienia niebieskiego, jednak jedynym kolorem, który pasuje nad załamanie powieki to ten fiolet na środku paletki. Jasne cienie, pierwsze 6 od lewej są perłowe. Brakuje mi tutaj cienia beżowego / cielistego. Także paletka Rimmel jest raczej uzupełniającą cienie, które już mamy w posiadaniu.

paletka Rimmel makijaż

Cienie matowe są całkiem dobre. Może nie jest to jakość palet Zoeva i Morphe, które są moimi ulubionymi, ale pracuje się nimi przyjemnie. Dobrze się rozcierają i łatwo ze sobą łączą.

Cienie perłowe są dobrze napigmentowane, najłatwiej nakładać je palcem, pędzla w ogóle się nie trzymają. Największym minusem tych cieni jest to, że drobinki osypują się na policzki.

kolorowa paletka rimmel

Cienie z paletki Rimmel na bazie utrzymują się cały cień. Nadal używam bazy Hean, już nie wiem, które to już opakowanie.

Mam mieszane odczucia do tej paletki. Coś mi się wydaje, że będę jej teraz używać, ze względu na to, że jest nowa, bo jakość tych cieni mnie nie przekonuje. No i nie podoba mi się, że przeważają w niej cienie perłowe i brakuje dwóch podstawowych matowych w kolorze beżu i średniego przejściowego koloru do modelowania załamania.

Podsumowując plusy i minusy:

→ dobra pigmentacja

→ łatwość rozcierania

→ brak cienia beżowego i matowego cienia przejściowego do modelowania oka

→ nie jest to paleta samowystarczalna, ale uzupełniająca

→ cienie perłowe najłatwiej nakładać palcem

→ drobinki osypują się na policzek

Paletka Rimmel Magnif’eyes kosztuje w drogeriach około 60 zł w regularnej cenie. Strasznie dużo jak na produkt z drogerii i z marki, którą cechuje przystępność cenowa. Większość kosmetyków Rimmel ma ceny przyjazne dla portfela, a tu taka niespodzianka.

Ostatni makijaż jaki pokazywałam z wykorzystaniem tej paletki zobaczycie na Instagramie. Załamanie powieki zaznaczyłam matowym, jasnym fioletem, a na środek powieki nałożyłam cień w kolorze miedzianym.

Miłego dnia!


signature

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.