Logo
HAIRCARE: maska Kallos Latte + miód + aloes
6 wrz 2012

HAIRCARE: maska Kallos Latte + miód + aloes

Post by Testimo_Admin

W lipcu i w sierpniu cieszyłam się pięknymi, pełnymi blasku i miękkości włosami. Tak teraz, stały się nieco spuszone, jakby mniej nawilżone. Wpływ na to mogła mieć zmiana wody, klimatu, otoczenia. Dziś do maski Kallos Latte dodałam miód i aloes. Z efektów jestem bardzo zadowolona.

 

 

Miód to świetny półprodukt kosmetyczny do wzbogacania masek do włosów, stosowanych przed myciem. Najbogatsze w mikroelementy są miody spadziowe i cząbrowe.  Przy stosowaniu na skórę warto zrobić próbę, jak skóra zareaguje, by zapobiec ewentualnym podrażnieniom. To co służy jednej osobie, drugiej może szkodzić.

Miód jako składnik maski ma właściwości nawilżający, sprzyja zachowaniu odpowiedniej wilgoci. 

Zmiękcza, nabłyszcza i nadaje elastyczność włosom. Bardzo dobrze je dociąża.

Miód może lekko rozjaśnić i ocieplić kolor włosów.

 

Aloes ma działanie silnie nawilżające. Ładnie wygładza i nabłyszcza włosy, a także stymuluje krążenie skórne. Ma właściwości łagodzące podrażnienia skóry głowy, reguluje wydzielanie łoju, co zapobiega zbyt szybkiemu przetłuszczaniu się włosów. Działa antybakteryjne i antygrzybicze. Aloes zawiera witaminy E i C oraz z grupy B oraz aminokwasy, biotynę i kwas foliowy. Działa przeciw wolnymi rodnikom, dzięki czemu neutralizuje ich szkodliwy wpływ na włosy. Aloes poprawia odporność włosów na uszkodzenia mechaniczne.

Stosuję go jako dodatek do masek, mgiełki DIY, płukanki. 

 
 
_________________SKŁAD_________________

maska Kallos Latte

łyżeczka miodu

łyżeczka soku z aloesu

 
 
________________DZIAŁANIE________________

Taką stuningowaną maskę trzymałam na włosach ok. 20-25 min. Nałożyłam ją również na skalp. Następnie ponownie umyłam włosy szamponem Sanotint. I obficie spłukałam całość. Później nie użyłam już żadnych innych kosmetyków, tylko pozwoliłam włosom samoistnie wyschnąć na powietrzu. Włosy były bardzo dobrze dociążone. W końcu uzyskałam widoczne nawilżenie i wygładzenie włosów. Były miękkie i delikatne. Zachowały świeżość cały dzień, nie straciły objętości ani uniesienia u nasady. Podoba mi się działanie maski wzbogaconej tymi półproduktami. Efekt widoczny po jednym użyciu. 

Pozdrawiam

Post ze starej wersji strony.

2 Comments

Valentin Woolston 2023-09-16 at 01:04 - Reply

Czytając takie rzeczy, aż chce się otwierać komputer

Rex Bacigalupo 2023-09-18 at 10:56 - Reply

Tylko dla tych, którzy nie boją się ciekawych treści

Leave a Comment