Ruda? Czyli henna khadi – pierwsze efekty i jak ją zrobić

Wczorajsze farbowanie włosów przebiegło pomyślnie. Jestem zachwycona z efektów. Włosy są miękkie, delikatne, odzyskały zdrowy połysk. Na pewno to nie będzie moje ostatnie farbowanie włosów naturalną henną. 

Naturalna Henna Khadi to ziołowa farba do koloryzacji włosów, która włosom jasnym nadaje kolor czerwieni a włosom ciemnym mahoniu. Zawiera zioła ajurwedysjkie, które wzmacniają włosy i nadają zdrowy, intensywny blask.

Sposób użycia:

  1. Najpierw należy umyć włosy szamponem bez silikonów (np. szampon dla dzieci Babydream)

  2. Osuszamy włosy ręcznikiem.

  3. I przechodzimy do właściwej koloryzacji.

a) Przygotowanie mieszanki. Jest kilka metod w jaki można przygotować ‘papkę’ do koloryzacji. Ja użyłam tylko proszek (henna khadi) i ciepłej wody (ok. 80st.). Proporcje należy dobrać tak, by konsystencja miała postać gęstej śmietany. Papkę nakładałam na włosy jak przy normalnym farbowaniu, fryzjerską szczoteczką do farbowania, rozdzielając włosy na pasma, nakładając od nasady. 

b) Zawinęłam włosy folią spożywczą i nałożyłam ręcznik. Po upływie godziny spłukałam włosy pod bieżącą ciepłą wodą. Włosy u nasady miały kolor ‘marchewki’.Koloryzacja henną ma to do siebie, iż kolor nabiera intensywności i ciemnieje po kilku godzinach od farbowania pod wpływem zachodzenia procesów utleniania. 

Istnieje kilka opcji jakich składników dodać do henny. Można zamiast wody użyć soku z cytryny (barwnik rozwija się w kwaśnym środowisku). Bądź naparu z czarnej herbaty, by uzyskać ciemniejszy odcień. Rozrobioną hennę warto odstawić na kilka godzin w ciepłe miejsce. Ważne jest też, by pozwolić by henna się utleniła na włosach i umyć je dopiero po 2-3 dniach od koloryzacji. W ten sposób barwienie włosów henną jest najbardziej trwałe.

Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *