Logo
Pielęgnacja włosów: Serum olejowe
6 sty 2013

Pielęgnacja włosów: Serum olejowe

Post by Testimo_Admin

Dziś serum olejowe i kilka słów o pielęgnacji włosów.

Olejowanie włosów weszło mi już w nawyk na tyle, że traktuje je jako urozmaicenie pielęgnacji i stosuję oleje nawet do 3-4 razy w tygodniu. Mimo, że porowatość moich włosów jest normalna w kierunku wysokiej, moje włosy lubią oleje o dużych cząsteczkach, olej kokosowy oraz masło shea to składniki, które moje włosy uwielbiają. Oleje o małych cząsteczkach kwasów tłuszczowych również wpływają na poprawę kondycji moich włosów, ale efekt nieco mniej mnie zadowala. Obserwacja i ocena wpływu różnych zabiegów oraz analiza składników, które poprawiają stan i wygląd włosów to istotne informacje, które nam ułatwiają planowanie pielęgnacji.

Wszystkie składniki wlewamy do butelki z atomizerem i mieszamy.  Ja użyłam pustego opakowania bo odżywce w spray’u Gliss Kur. Może to być też każda inna buteleczka, atomizer również nie jest tak istotny, ale ułatwia aplikację.  Ilość i jakich półproduktów użyjemy to kwestia indywidualnych preferencji, Następnym razem na pewno dodam sok albo żel aloesowy, który jeszcze bardziej nawilży. Spryskujemy obficie włosy i zostawiamy na jakiś czas, pół godziny, godzinę a nawet dwie. Następnie myjemy włosy i nakładamy odżywkę. 

 

Serum olejowe przygotowanie:

– olejek łopianowy z drzewem herbacianym NEVSKAYA KORONA

– olejek BD fur Mama

– maska do włosów Alterra z aloesem i granatem

– woda brzozowa Isana

– gliceryna

Olejek łopianowy ma właściwości oczyszczające mieszki włosowe, przeciwdziała przetłuszczaniu się włosów, stymuluje i odżywia cebulki, pobudza wzrost włosów, przeciwdziała ich wypadaniu. Olejek BD zawiera olej migdałowy, olej makadamia, jojoba, olej sojowy i słonecznikowy. Bogaty w NNKT, odżywia skalp, cebulki, wygładza włos, zmiękcza, chroni przed nadmiernym odparowywaniem wody. Woda brzozowa zamiast zwykłej wody. zapewnia blask, miękkość i puszystość włosom. Maska Alterra z aloesem i granatem bardzo dobrze wygładza moje włosy oraz je nawilża, Gliceryna ma właściwości silnie nawilżające. Jest to jeden z moich ulubionych półprduktów w pielęgnacji włosów.

 
serum olejowe

 

Po zastosowaniu serum moje włosy są bardzo miękkie, gładkie, delikatne, mięsiste, puszyste.  Plusem jest wygodna aplikacja oraz mieszanina składników, gdyż użycie samego oleju nie daje takich efektów, jak takie ich połączenie. Zabieg możemy powtarzać tak często jak potrzebują tego nasze włosy, jest to alternatywa do tradycyjnego olejowania.

 

Stosowałyście już takie serum? Jakie oleje goszczą w Waszej pielęgnacji włosów? 

Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

2 Comments

Neil Magedanz 2023-09-16 at 02:08 - Reply

Tyle, jeśli chodzi o podsumowanie tematu

Alberto Wilhelmy 2023-09-18 at 12:02 - Reply

Jestem pewien/pewna, że twój blog pomoże wielu ludziom.

Leave a Comment