Higiena w makijażu – mycie pędzli i jak je suszyć

 

mycie pędzli

Mycie pędzli powinno wejść w nawyk każdej z nas. Po pierwsze na ‘brudnych’ pędzlach gromadzą się bakterie, które mogą powodować pojawianie się ‘niespodzianek’ w postaci pryszczy, zatkania porów, infekcji. Ważne jest mycie pędzli do podkładu i korektora po każdym użyciu. Może się też zdarzyć, gdy na niewyczyszczonym pędzlu z pozostałością np. różu/bronzera, zrobimy sobie zbyt mocne policzki, przerysowane, a nawet nieestetyczne plamy. Dlatego istotne jest systematyczne mycie pędzli.

źródło: fleszstyle.pl

 

Każdy może stosować sposób, który mu odpowiada mu najbardziej. Do mycia pędzli najczęściej używam szamponu BD, bądź antybakteryjnego mydła w kostce. Moczę każdy jeden pędzel w wodzie z dodatkiem środka myjącego, palcami delikatnie myje włosie i płuczę. Ważne jest by woda nie dostała się ponad skuwkę. Wtedy pędzle nie będą się rozklejać. 

Sigma ma w asortymencie rękawice do mycia pędzli. Ale z powodzeniem można też stosować silikonowe rękawice przeznaczone do masażu ciała z podobnymi wypustkami.

 źródło

Na suszenie pędzli także jest kilka sposobów. Najlepiej jest powiesić je włosiem w dół.

 

Przydatny gadżet, ale kosztuje ponad 30$. Możemy radzić sobie własną inwencją twórczą. Sposobów jest wiele. Osobiście swoje pędzle do makijażu suszę na ręcznikach papierowych układając je trzonkiem na zwiniętym ręczniku. 

 

A Wy jakie macie sposoby na mycie i suszenie pędzli? Właśnie idę myć swoje. Najwyższa pora, bo już nie mam czym się malować 😉

Pozdrawiam 

Post ze starej wersji strony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *