Logo
MAKE-UP TIPS: dlaczego i co zrobić gdy tusz się osypuje
13 lis 2014

MAKE-UP TIPS: dlaczego i co zrobić gdy tusz się osypuje

Post by Testimo_Admin

Pomalowane rzęsy to niezbędny element makijaż prawie każdej kobiety. Większość z nas używa tusz codziennie. I ile razy zdarza się, że mascara ląduje pod oczami zamiast trzymać się rzęs cały dzień. I nie ważne, czy kosztowała kilka setek czy kilka złotych. Pewne przyzwyczajenia mogą skracać trwałość tuszu. Jakość tuszu oczywiście ma znaczenie, ale nie zawsze tak faktycznie jest. Bo być może popełniany jest błąd, który decyduje o tym, że tusz się osypuje.

tusz sie osypuje1. Natłuszczone rzęsy kremem pod oczy. Odkąd zaczęłam uważać jak aplikuję krem pod oczy faktycznie tusz do rzęs przestał się osypywać.

2. Niektóre osoby mają powieki, które w ciągu dnia stają się ‚tłuste’, wówczas warto się zastanowić, czy nie wybrać formuły wodoodpornej tuszu. Dobrym rozwiązaniem jest też zmatowienie powieki pudrem, cieniem nałożonym na bazę.

3. Czasem osypane czarne ‚kropki’ to nie tusz do rzęs, a cienie do powiek. Dzieje się tak, gdy niektóre cienie nie są dobrze roztarte, zbity pigment może osypywać się w ciągu dnia.

4. Jest też sposób na osypujący się tusz, który niedawno zwrócił moją uwagę. Na każdy tusz można zastosować bezbarwny top coat, który sprawi, że mascara staje się wodoodporna. Takie produkty w asortymencie na pewno ma essence i bell. W szafie Catrice też był wodoodporny top coat, ale niestety został wycofany ze sprzedaży. Na szczęście inne marki też zaczynają wprowadzać tego typu produkty,

5. Termin przydatności tuszu do użycia również ma ogromne znaczenia. Mascarę powinno się wymieniać po ok. 3 miesiącach codziennego stosowania. Wówczas zachowuje się higienę w makijażu a także istnieje mniejsza szansa, że tusz się osypuje w ciągu dnia. Tusz z biegiem czasu użytkowania traci właściwości, konsystencja staje się bardziej sucha, może sklejać rzęsy i nieestetycznie się osypywać. Trwałość tuszu to także sposób wyciągania szczoteczki z opakowania. Wiele osób przed wyjęciem szczoteczki kilkukrotnie wkłada i wyjmuje ją, by jak sądzą nabrać więcej tuszu. W ten sposób wpompowywane jest powietrze i tusz szybciej straci właściwości i stanie się bardziej suchy. Naprawdę, opakowania są tak zaprojektowane, że na szczoteczce jest odpowiednia ilość tuszu.

Pamiętajmy również o poprawnym i dokładnym demakijażu. Opłaca się, skóra się odwdzięczy.

Dowiedz się więcej na temat szczoteczki do mycia twarzy!

Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

1 Comments

Cleotilde Balitas 2023-09-18 at 15:34 - Reply

Cieszę się, że mogłem przeczytać ten artykuł.

Leave a Comment