Suchy szampon Batiste: cherry, eden, XXL volume

Suche szampony zna chyba już każdy. Jedni je uwielbiają, drudzy uważają, że są po prostu zbędne. Kto co woli. Czasem zwyczajnie brakuje czasu by umyć włosy, zdarzyła się Wam taka sytuacja? Suchy szampon batiste jest moim ulubionym. W sklepach jest wiele wersji zapachowych, są niedrogie i wydajne. Miałam też suche szampony innych marek, ale nie lubiłam ich. Niektóre dawały krótkotrwały efekt, inne trudno się wyczesywały albo sprawiały, że włosy stawały się matowe, a jeden z nich był całkowicie niewydajny – wystarczył mi na 3 użycia (sic!)suchy szampon batiste

Suche szampony zawierają najczęściej skrobię, puder ryżowy, który pochłania nadmiar sebum, dzięki czemu włosy wydają się badziej świeże.

Aplikacja jest prosta, ale trzeba uważać by nie przesadzać. Najlepiej jest efekt stopniować. Aplikować na nasadę włosów, wyczesać i w razie potrzeby czynność powtórzyć. 

1. Najpierw należy wyszczotkować włosy

2. Spryskujemy suchym szamponem nasadę włosów

3. Odczekujemy chwilę, aż skrobia wchłonie nadmiar sebum

4. Teraz wyczesujemy nadmiar suchego szamponu

To wszystko. Szybko, sprawnie i skutecznie, parwda?

suchy szampon batiste suchy szampon batiste

Suchy szampon batiste występuje w kilku wersjach: są klasyczne białe nadają się do każdego koloru włosów oprócz włosów ciemnych, gdyż mogą być widoczne nawet po wyczesaniu. Na szczęście są też takie do włosów ciemnych, do włosów blond i widziałam ostatnio też suchy szampon batiste do włosów rudych. Używałam tylko wersji klasycznej i u mnie na włosach po wyczesaniu jest niewidoczny. Jest też opcja z lakierem. Byłam sceptycznie nastawiona do tego połączenia, ale w rezultacie lubię również i ten.

Suchy szampon batiste unosi włosy u nasady. Lubię ten efekt. Jest jeszcze mocniejszy po użyciu suchego szamponu XXL volume. Podoba mi się to. 

Suchy szampon nie zastąpi mycia włosów, ale sprawdza się w sytuacjach awaryjnych. Najczęściej używam go tylko do grzywki, która najszybciej się przetłuszcza. Nie mam ulubionego zapachu, chociaż najczęściej pojawia się u mnie ‘wild’ z opakowaniem w panterkę. 

suchy szampon batiste

Suchy szampon batiste kupuję w Hebe (11,99 zł bądź 16,99 zł w zależności od rodzaju), ale ostatnio słyszałam, że pojawiły się w rossmannie w innych wersjach zapachowych. Super!

 

Znacie? Lubicie? Używacie? Dajcie znać!

Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *