AQUA MINERAL Peeling do ciała Totalny Jedwab Leśne Marzenie

Peelingów zużywam na tony zwłaszcza te z olejkami, bo oszczędzają czas po kąpieli, gdyż nie muszę już wtedy używać balsamu. Jeden lepszy drugi gorszy, ale wszystkie mają tę samą funkcję – złuszczają martwy naskórek. AQUA MINERAL Peeling do ciała Totalny Jedwab Leśne Marzenie, o którym dzisiaj napiszę przebija wszystkie peelingi swoją jakością. Gdy pierwszy raz otworzyłam wieczko, powąchałam i sprawdziłam konsystencję chciałam już stwierdzać ‘nic takiego’. Jednak pierwsze użycie oczarowało mnie i każde kolejne stało się dla mnie przyjemnym rytuałem.

Zapraszam wszystkich do czytania, chcę nie tylko opisać peeling AQUA MINERAL, ale także napisać kilka zdań o marce i firmie.

aqua mineral

Kosmetyki AQUA MINERAL to grupa produktów do pielęgnacji twarzy, ciała, dłoni i paznokci, której głównym składnikiem jest sól z Morza Martwego.  Recepturą jest połączenie połączenie właściwości: 21 minerałów z Morza Martwego, ekstraktu z Czarnego Błota Mineralnego oraz opatentowanej formule RENOVAGE, która przywraca skórze równowagę i opóźnia procesy starzenia.

Kosmetyki AQUA MINERAL nie zawierają parabenów i SLS’ów. Za to każdy produkt wzbogacony jest o ekstrakty roślinne.

AQUA MINERAL Peeling do ciała Totalny Jedwab Leśne Marzenie

OD PRODUCENTA: Peeling został opracowany by skutecznie i  systematyczne usuwać obumarłe komórki naskórka. Minerały z Morza Martwego idealnie usuwają martwy naskórek a dzięki zawartości oleju słonecznikowego, sezamowego a także drogocennego olejku arganowego skóra pozostaje nawilżona i miękka w dotyku. Najlepsze rezultaty przynosi stosowany regularnie podczas kąpieli. Po spłukaniu kryształków morskich na skórze pozostaje przyjemnie pachnąca warstwa olejków.

aqua mineralaqua mineral

Regularny peeling jest ważny. Sprawia, że składniki aktywne z innych kosmetyków lepiej się wchłaniają.  Masaż podczas peelingu poprawia krążenie mikro skórne, dzięki czemu skóra zachowuje jędrność. Gładka skóra po peelingu jest przyjemna w dotyku, aż chce się ją głaskać.

Peeling AQUA MINERAL nadaje się do każdego typu skóry, do suchej, do tej z tendencją do zmian zapalnych, czy do skóry z nadmiernym rogowaceniem. Nie ma ograniczeń do jego stosowania oprócz pamiętania by nie wykonywać peelingu na podrażnioną i skaleczoną skórę, gdyż sól mocno podrażnia i może powodować pieczenie i szczypanie, które mija po spłukaniu wodą.

AQUA MINERAL Peeling do ciała Totalny Jedwab Leśne Marzenie to luksusowy kosmetyk w mojej łazience. Dorównuje kosmetykom selektywnym i takim właśnie jest za niższą cenę.

Eleganckie opakowanie, klasyczne z odkręcanym wieczkiem. Peeling ma bardzo dużą pojemność, bo aż 475 g.

Skład jest prosty, ale bogaty. Faktycznie pokrywa się z tym co pisze producent. Jest sól z Morza Martwego, a następnie oleje. Zastosowane są łagodne konserwanty i peeling należy zużyć w 12 miesięcy od otwarcia.

Etykieta w języku polskim szybko się odkleja, ale wszystkie informacje znajdują się także na stronie.

aqua mineralaqua mineral

Peeling to połączenie soli z Morza Martwego i olei. Gdy otworzymy zakrętkę widać oba półprodukty. Jednak w miarę używania olej, który się wytrącał na wierzch, zmieszał się z solą. Ilość olei jest odpowiednia, wraz z solą tworzy konsystencję wygodną w aplikacji na skórę.

Gdy się powącha peeling z opakowania nie czuć nic co zwraca uwagę. Tego peelingu trzeba użyć, by się oczarować. Przy peelingowaniu ciała zapach staje się perfumeryjny i bardzo luksusowy.

Producent zaleca stosować peeling na wilgotną skórę. Jest to uzasadnione, gdyż peeling solny jest peelingiem o mocnym stopniu złuszczania, dlatego przy stosowaniu na suchą skórę mógłby się okazać zbyt intensywny.

Peeling stosuje klasycznie, wmasowuje peeling w skórę, drobinki soli delikatnie się rozpuszczają pod wpływem tarcia i wody. Na skórze pozostaje oleisty film, który pozostawiamy na chwilę i dopiero spłukujemy. W ten sposób sól złuszcza martwy naskórek, a oleje pielęgnują skórę.

Po spłukaniu skóra jest niesamowicie gładka w dotyku. Może pojawić się lekkie przekrwienie, ale szybko ono ustępuje. Peeling pięknie nawilża i natłuszcza skórę, dzięki czemu po kąpieli nie trzeba stosować balsamów. Jest to wygodne i praktyczne, gdyż zaoszczędza nam czasu po kąpieli, a samą kąpiel czyni przyjemnym rytuałem.

Cena: 68,50 zł / 475 g

Dostępność: sklep ekrem.pl

AQUA MINERAL Peeling do ciała Totalny Jedwab Leśne Marzenie oczarował mnie od pierwszego użycia. Ma luskusowy zapach i świetne właściwości. Złuszcza martwe komórki naskórka, pozostawia skórę bardzo gładką i z ochronnym filmem.

Nie wiem jak to się dzieje, ale ostatnio trafiam na same perełki. Może to minimalizm w zakupach decyduje o selektywnym, odpowiednim wyborze.

Kilka kosmetyków AQUA MINERAL dostępnych jest także w Rossmannie: mleczka do ciała i dłoni oraz mydło błotne Canaan.

 

Koniecznie przyjrzyjcie się kosmetykom AQUA MINERAL na stronie ekrem.pl oraz na fanpage.

Post ze starej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *