Włosomaniactwo | NACOMI Maska do olejowania włosów

Olejowanie włosów weszło na stałe do mojej pielęgnacji. Dzięki temu moje włosy są gładkie i błyszczące. Uwielbiam ten efekt ‘po’. Do włosów można używać różnych olei. Dziś chciałam napisać o świetnym produkcie jakim jest Nacomi maska do olejowania włosów, zawiera ona 7 olejków w składzie, które doskonale pielęgnują włosy.

NACOMI Maska do olejowania włosów

Dla kogo olejowanie?

Olejowanie włosów to zabieg, który najwięcej korzyści przyniesie włosom suchym, zniszczonym, wysokoporowatym. Takie włosy są najczęściej konsekwencją rozjaśniania, koloryzacji i stylizacji na gorąco. Oleje kondycjonują włosy, nawilżają je, odżywiają. Włosy z każdym zabiegiem olejowania stają się coraz bardziej gładkie, miękkie, lśniące i co najważniejsze zdrowsze.

Ważna jest regularność. U mnie olejowanie włosów wykonuję obowiązkowo minimum raz w tygodniu. Zdarza się częściej, ale to zależy ile mam czasu i jaki mam grafik w pracy.

NACOMI Maska do olejowania włosów

Nacomi maska do olejowania włosów to zabieg, który poprawia kondycję włosów na ich długości. Z tej marki również jest serum olejowe na skórę głowy, które ma ekstrakty m.in. z pokrzywy, skrzypu, kozieradki. Myślę, że na pewno wypróbuję. Zwłaszcza, że część kosmetyków Nacomi jest dla mnie łatwo dostępnych, bo można je kupić w Hebe.

W składzie maski do olejowania jest 7 olejków:  • olej makadamia

  • olej ze słodkich migdałów

  • olej sojowy

  • olej kokosowy

  • olej arganowy

  • olej jojoba

  • olej inca inchi

W składzie jest też tocopherol (wit. E), który pełni rolę konserwantu oraz zapach.

NACOMI Maska do olejowania włosów

Maskę Nacomi nakłada się na suche włosy na całej długości. Najwięcej olejku nakładam zawsze na końcówki włosów, bo są najbardziej suche. Włosy mają być tłuste, ale olej ma z nich nie zciekać. Maskę należy pozostawić na włosach minimum 30 min. Jeśli jest czas można oczywiście trzymać ją dłużej. Ja zazwyczaj wytrzymuje w takich włosach około 2-3 godz. Po tym czasie trzeba zmyć olej, najlepiej łagodnym szamponem bez SLS. Maska nie jest trudna do zmycia, a jeśli nie mam pewności, że dobrze wymyłam olej z włosów, potwarzam mycie i na koniec nakładam odżywkę.

Opakowanie to szklana butelka z pompką, która zapewnia łatwą aplikację. Pompka nie zacina się, na szczęście. Butelka jest z jasnego szkła, choć oleje najlepiej przechowywać w ciemnych, suchych miejscach, wtedy na pewno zostaną zachowane ich właściwości.

NACOMI Maska do olejowania włosów

Nacomi maska do olejowania włosów sprawia, że włosy są jeszcze bardziej miękkie i lśniące. Zabieg ten nie przyspiesza przetłuszczania włosów ani ich nie obciąża. Tak naprawdę pielęgnacja włosów olejami jest dla każdego, kto chce poprawić kondycję włosów. 

Maska Naocmi ma pojemność 100 ml, wydaje się mało, ale jest bardzo wydajna, więc wystarcza na 1-3 miesiące olejowania, w zależności od częstotliwości zabiegów. Maska Nacomi ma piękny owocowy zapach. który sprawia, że chętnie po nią sięgam. 

NACOMI Maska do olejowania włosów

Podsumowując Nacomi maska do olejowania włosów to dodatkowy produkt w pielęgnacji włosów, który daje wiele korzyści. Największą różnicę zobaczą osoby, które mają włosy zniszczone. Regularne stosowanie wzmacnia włosy i sprawia, że są bardziej gładkie, błyszczące i zdyscyplinowane.

Maskę do olejowania Nacomi można kupić on-line np. <tutaj> bądź jak już wspomniałam w drogeriach Hebe.

Stosujecie taki zabieg? Używacie olei w pielęgnacji włosów? Jakie są Wasze ulubione oleje do włosów?

Post ze starej wersji strony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *