Sposoby na przetłuszczającą się grzywkę

Masz grzywkę tak jak ja? Na pewno znasz to i masz podobne doświadczenia. Znam sposoby na przetłuszczająca się grzywkę i chętnie się nimi podzielę. Przetłuszczająca się grzywka wydaje się być błahym problemem, ale zrozumieją go tylko osoby, które mają grzywkę. Grzywka zaraz po myciu jest ładna, gładka, lekka. Ale niekiedy już kilka godzin po myciu wygląda na nieświeżą. Zwłaszcza jeśli czoło mocno się przetłuszcza. Albo gdy na spacerze wieje wiatr, grzywka w moment wydaje się być przetłuszczona. To jest uciążliwe, ale nie muisz rezygnować z grzywki, jest kilka sposobów jak przedłużyć jej świeżość.

Sposoby na przetłuszczającą się grzywkę.

1. Suchy szampon.

Moja ulubiona metoda, bo szybka i skuteczna. Wystarczy, że spryskasz suchym szamponem grzywkę, wyczeszesz nadmiar i możesz cieszyć się ładną, czystą grzywką o wiele godzin dłużej.

2. Umyj samą grzywkę.

Grzywka przetłuszcza się szybciej niż pozostałe włosy. Zepnij włosy i umyj samą grzywkę. To trwa minutę, a daje dużo komfortu.


3. Zepnij grzywkę spinką albo nałóż opaskę.

Kiedy jestem w domu i nie muszę mieć perfekcyjnej grzywki często spinam ją albo nakładam opaskę. Grzywka nie ma wtedy kontaktu z sebum na czole i dłuzej pozostaje świeża. Czasem zdarzy się, że się odciśnie od spinki, ale zazwyczaj wystarczy ją ponownie uczesać.

4. Nie dotykaj

Nie dotykaj co chwilę grzywki. Im częściej jej dotykasz tym szybciej stanie się tłusta.

5. Nie maluj czoła. 

Brzmi śmiesznie, prawda? Ale ja nie maluję czoła w ogóle. Mam grzywkę na prosto i nie widać czy jest na niej podkład i puder czy nie. Makijaż pod grzywką powoduje szybsze wydzielanie sebum na czole, dlatego ja zrezygnowałam z tego. Nikt tego nie zauważa, naprawdę.

6. Rób co jakiś czas płukanki.

Zioła lekko wysuszają włosy, więc będą się wolniej przetłuszczać. Możesz zrobić płukankę z naparu ziołowego albo octową. Możliwości jest wiele.

7. A może zbyt silny szampon?

Niektóre szampony mogą działać zbyt agresywnie i w ten sposób przyspieszać przetłuszczanie włosów. To jest reakcja obronna na silne oczyszczenie i wymycie z włosów i skóry wszystkiego co niepotrzebne i potrzebne. Postaw na lekkie, żelowe szampony, np. regulujące szampony ziołowe.

8. Maseczki z glinki.

Glinka ma silne właściwości oczyszczające i regulujące wydzielanie sebum. Dobierz glinkę do potrzeb skóry i rób taką maseczkę 1-2 w tygodniu. Możesz nakładać ją na całą skórę albo tylko na strefę T, zwłaszcza na czoło.

9. Ogranicz stylizację grzywki.

Gorąca temperatura prostownicy czy lokówki może przyspieszać przetłuszczanie. Tak samo jak zbyt gorąca woda przy myciu.

10. Myj swoją szczotkę.

Pamiętaj żeby czyścić szczotki. Na akcesoriach do czesania włosów czesto gromadzi się łój, martwy naskórek i zanieczyszczenia. Warto tak mniej więcej raz w tygodniu umyć szczotkę (i zdezynfekować), to naprawdę dużo daje.

11. Krem do twarzy ma znaczenie.

Zwracaj uwagę jakie kosmetyki nakładasz na skórę twarzy, zwłaszcza na czoło. Zbyt bogate, odżywcze kremy mogą przyspieszyć jej przetłuszczanie. Na dzień zdecydowanie wybieraj lekkie kremy, mogą być matujące.
 

To są moje pomysły i sposoby na przetłuszczającą się grzywkę, jeśli znasz jeszcze inne koniecznie napisz w komentarzu. 

Pozdrawiam

Post ze starej wersji strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.