Maseczka tonikowa | Skompresowane maseczki w tabletce | Tonik różany

Skompresowane maseczki w tabletce są mniej znane niż tradycyjne maski gotowe do nałożenia, ale zecydowanie warte uwagi i wypróbowania. Dziś napiszę o prostej, przyjemnej pielęgnacji z wykorzystaniem toniku, czyli co to jest i jak działa maseczka tonikowa. ‘Sheet mask’ są bardzo popularne w azjatyckiej pielęgnacji. Kiedyś maseczki tego typu dostępne byly tylko na ebay, a teraz można je kupić stacjonarnie np. w Hebe 12 tabletek za 4,99 zł. Bardzo lubię tego typu maski odświeżające, super poprawiają wygląd cery zwłaszcza po krótkiej nocy czy męczącym dniu

Tonik to niezbędny punkt w pielęgnacji twarzy i stosuje się go po demakijażu. Przywraca pH skóry, odświeża ją i koi. Warto szukać toniku o dobrym składzie, na pewno bez alkoholu, który wysusza skórę i pozbawia jej naturalnej warstwy ochronnej. Tonik powoduje, że składniki aktywne z kremu lepiej wnikają w skórę, dzięki czemu krem/serum jest bardziej skuteczne.

Po co używać tonik?

Skompresowaną maseczkę w tabletce można wykorzystywać na wiele sposobów. Zamiast toniku można użyć hydrolatu, naparu z ziół, wody termalnej. Taką nasączoną maseczkę można także nałożyć na maseczkę z glinki, żeby nie dopuścić do wyschnięcia glinki, pamiętajcie, że glinki zachowują swoje właściwości tylko wtedy kiedy są mokre.

Maseczkę w tabletce należy nasączyć tonikiem, wtedy zwiększa swoją objętość. Po rozłożeniu wygląda tak jak na zdjęciu poniżej i wystarczy nałożyć ją na oczyszczoną skórę twarzy. Maseczka tonikowa, żeby zdążyła zadziałać powinna poleżeć na twarzy przez około 10-15 min.

Maseczka tonikowa – efekty.Tonik jest bardziej skuteczny i ma szansę zadziałać, składniki aktywne w toniku będą na skórze dłuższy czas. Tonik działa lepiej niż po przetarciu skóry wacikiem. Skóra po takiej maseczce jest napięta (nie ściągnięta), odświeżona, uspokojona i ukojona. Lubię te maseczki właśnie za efekt odświeżenia w połączeniu z relaksem. Dla mnie ten zabieg to ulga dla skóry i nerwów. W letnie dni maseczka tonikowa przyjemnie gasi i koi skórę. Natomiast zimą przynosi komfort suchej, ściągniętej skórze, którą mam od kilku lat notorycznie w okresie grzewczym. 

Nie jest to niezbędnik w pielęgnacji, ale warto wypróbować. W drogeriach można kupić gotowe ‘sheet mask’, kosztują niewiele więc można manewrować i używać raz tych a raz tych skompresowanych w tabletce. Zaletą tych maseczek jest fakt, że można je nasączyć według upodobań, potrzeb cery i użyć tylko naturalnych składników.

Znacie? Próbowaliście? A może w ogóle nie słyszeliście o takich skompresowanych maseczkach?

Post ze starej wersji strony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *