Olejek do demakijażu Evree | Regenerujący demakijaż oczu

Demakijaż oczu kojarzy mi się z jednym słowem klucz ‘skuteczność’. Szukam płynów, które w ekspresowym tempie usuną cały makijaż z oczu: tusz, eyeliner, cienie do powiek. Najlepiej sprawdzają mi się płyny dwufazowe. Mam kilku faworytów i chętnie do nich wracam. Olejek do demakijażu Evree stale chodził mi po głowie, by go wypróbować, więc i on trafił na półkę mojej łazienki. Jak się sprawdził w roli skutecznego demakijażu?

W zasadzie olejki i kosmetyki, których główym składnikiem jest olej usuwają każdy rodzaj makijażu, brud i zanieczyszczenia. Bardzo lubiłam olejek Resibo, ale rzadko zmywałam nim oczy. Olejek do demakijażu Evree przeznaczony jest do zmywania makijażu z oczu nawet tego wodoodpornego. 

Według producenta zmywa makijaż nie pozostawiając tłustej warstwy. Niestety po jego użyciu skóra jest bardzo tłusta, więc nie mógłby być samodzielnym kosmetykiem do demakijażu. Jak zmyję tusz do rzęs, skórę twarzy czyszczę żelem myjącym z wodą, a na koniec przecieram płynem micelarnym i tonikiem, więc tłusta warstwa znika. Z drugiej strony ten olejowy film sprawia, że skóra nie jest podrażniona ani sucha po demakijażu.

Sama konsystencja nieco mnie zdziwiła, płyny dwufazowe gładko usuwają makijaż, a olejek Evree jest bardziej tępy, wchłania się w wacik i czuć tarcie wacikiem o delikatną skórę okolic oczu.. Znalazłam na niego sposób i działa dobrze, choć nie doskonale. Przykładam nasączone waciki do zamkniętych powiek na około 10-15 sekund i po tym czasie lekko ściągam tusz z rzęs i dolnej linii rzęs. Po makijażu oczu pozostaje tylko tłusta warstwa, więc stwierdzam, że olejek do demakijuażu Evree skutecznie usuwa tusz i inne kosmetyki do malowania oczu.

Czytałam też, że inne dziewczyny stosują ten olejek na mokro. Czyli najpierw zwilżają wodą skórę okolic oczu, a następnie wmasowują olejek. Jeśli nie sprawdza Wam się metoda z wacikami spróbujcie także tej opcji.

Zużyłam już około pół butelki olejku Evree i etykieta jeszcze się nie odkleiła. Nie lubię jak butelki z olejkami wyglądają brzydko z poodklejanymi etykietami. Póki co tak się jeszcze nie stało i oby tak zostało! Zaletą kosmeyków Evree bez wątpienia są składy pozbawione parabenów, silikonów, parafiny i olejów mineralnych. Z evree kupiłam kolejną butelkę toniku różanego, bardzo go lubię i myślę, że jeszcze nie raz do niego wrócę. Olejek do demakijażu Evree nie ma znaczących wad, ale też nie zachwyca działaniem. Niestety na jednej butelce zakończę, choć przyznaję, że zużyję go bez przymusu. 

Miałyście olejek do demakijażu Evree? Jakie macie wrażenia? Jakie produkty polecacie do demakijażu oczu? Co najchętniej używacie?

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *