Jak palić samplery Yankee Candle | Jaki świecznik wybrać?

świeczka

Dla mnie sezon na świeczki trwa cały rok, choć są okresy kiedy palę je bardziej intensywnie, nierzadko codziennie. Opisywałam już świece Yankee Candle oraz Wood Wick. Te drugie należą do moich ulubionych, pachną mocniej, szybciej się rozpalają. Ich jedyną wadą jest różnica (od YC), że wypalają się szybciej, świece Yankee starczają mi na dłużej. To nie zmienia faktu, że jestem świecową maniaczką. Czasem mam wątpliwości, czy zapach świecy na pewno mi się spodoba. Wtedy kupuję samplery, rzadziej woski. Dziś chciałam Wam napisać kilka zdań jak palić samplery Yankee Candle.

Czym są samplery?

Samplery to mała świeczka, wosk z knotem. W odróżnieniu od świecy nie jest w szkle, dlatego przydaje się świecznik dopasowany do kształtów samplerów. Jest to idealny sposób na poznanie zapachów, często ten sposób ułatwia mi podjęcie decyzji czy chcę kupić świecę. Samplery Yankee Candle podobnie jak świece i tarty są z olejkami eterycznymi, dzięki czemu pachną instensywnie (choć moc zależy od zapachu, jedne są delikatne inne pachną bardzo mocno). Wolę samplery, ponieważ są łatwiejsze w paleniu niż woski, a ich cena znacząco się nie różni.

Jak palić samplery Yankee Candle?

Kiedyś samplery paliłam sporadycznie, nie miałam odpowiedniego świecznika i sampler stapiał się, a resztę wykorzystywałam jako wosk. Wszystko zmieniło się kiedy kupiłam świecznik. W markecie za jedyne 5 zł, a najważniejsze, że  jest dobrze dopasowany do rozmiarów samplera. Nie chciałam ryzykować i kupować ‘na oko’, dlatego sampler nosiłam w torebce w strunowym woreczku. W ten sposób bezbłędnie znalazłam tanią alternatywę.

Można kupic oryginalny świecznik YC do samplerów, ale jest to wydatek około 20 zł. Decyzja należy do Was, ale według mnie ceny akcesorii YC są nieco wygórowane.Pamiętajcie też o przycięciu knota.

Co jeśli nie masz świecznika ?

W łatwy sposób sampler można przerobić na wosk i palić w kominku. 

Samplery YC kosztują od 6-10 zł i wystarczją na około 15 godzin palenia. 

Lubię samplery, bo umożliwiają poznanie wielu różnych zapachów. Nie ma chyba nic gorszego jak nietrafiona świeca. Miałam kiedyś świece cranberry ice, która zupełnie nie pasowała mi zapachem. Gdybym wcześniej paliła sampler o tym zapachu wiedziałabym, że nie będzie w moim guście. A zamiast tej świecy kupiłabym inną.

Lubicie świece zapachowe? Jakie są Wasze hity i ulubieńcy wśród świeczek?

Miłego dnia!

Post ze starej wersji strony.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *