Pielęgnacja z aube | Serum pod oczy Porównanie Renaissance i Synthesis

serum

Jakiś czas temu otrzymałam kosmetyki marki Aube i przyznaje, że byłam do nich sceptycznie nastawiona, ponieważ zaawansowana pielęgnacja przeciwzmarszczkowa nie jest w moich nawykach w pielęgnacji. Jednak przekonało mnie stwierdzenie, że już po 25. roku życia skóra zaczyna tracić zdolność do wytwarzania kolagenu i efektem obniżenia jego poziomu w skórze są delikatne zmarszczki i problemy z dostatetcznym nawilżeniem skóry.

Moja skóra jest sucha, okresowo ekstremalnie sucha i ściągnięta. A wiadomo, że sucha skóra starzeję się szybciej. Drobne zmarszczki już się pojawiły. Zauważyłam je w okolicy oczu oraz przy bruzdach nosowo policzkowych. Dlatego zaczęłam stosować kosmetyki aube w ramach profilaktyki oraz z nadzieją, że moja skóra przestanie być aż tak sucha. Zwłaszcza, że wszystko co ostatnio stosowałam nie przynosiło komfortu. Wspomnę jeszcze, że znalazłam produkt, który jest największą ulgą w kryzysowych dla skóry momentach. Ale o tym innym razem.

Kosmetyki aube podzielone są na dwie linie. Bordowa linia renaissance  i niebieska linia synthesis.

Zacznę od porównania kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu. A w następnym poście opiszę jak wypadło serum do twarzy.

Jak już wspomniałam szukam komfortu i długotrwałego nawilżenia. Oczekuję także, że krem pod oczy będzie nadawał się pod makijaż. To znaczy, że nie tylko nawilży skórę, ale także ją wygładzi. Wszystko po to, by nałożony korektor wyglądał dobrze przez cały dzień.

Serum pod oczy aube sprawiło, że kondycja mojej skóry pod oczami poprawiła się. Była dobrze nawilżona, odżywiona, gładka i co ważne brak uczucia ściągnięcia. Bardziej odpowiada mi formuła i skład serum z bordowej linii renaisance. Dlaczego? Skład serum aube jest mocno odżywczy, a konsystencja bogata. Więc moja sucha skóra bardzo na tym skorzystała. W skladzie jest :  • mocznik
  • olej tsubaki
  • skwalan
  • olej arganowy
  • olej ze słodkich migdałów
  • małocząsteczkowy kwas hialuronowy
  • masło shea

A opis producenta i cały skład znajdziecie <tutaj>

Drugie serum aube, czyli to z lini synthesis ma lżejszą formułę, ale również dobrze nawilża skórę okolic oczu. W składzie także jest olej arganowy, mocznik czy kwas hialuronowy, więc serum to skutecznie odżywia i nawilża. Jest także kompleks Collagen +, który stymuluje syntezę kolagenu oraz sładniki antyoksydacyjne, czyli te neutralizujące szkodliwe działania wolnych rodników. Serum to działa wieloaspektowo, jednak dopasowując pielęgnację należy brać pod uwagę potrzeby skóry. Moja jest bardzo sucha, stąd też odczucia i ocena działania, że borodowe serum  aube renaissance w moim przypadku sprawdziło się lepiej.

Wspomnę jeszcze, że mimo odżywczego składu kosmetyki te błyskawicznie wchłaniają się w skórę. Formuła wymaga wklepania pod oko, a nie roztarcia. Ale to zaleta, ponieważ zmusza nas do poprawnej aplikacji kosmetyków do pielęgnacji okolic oczu.

Skład i inne informacje na temat serum aube synthesis przeczytacie <tu>

Pielęgnacja skóry okolic oczu jest dla mnie bardzo ważna. Często towarzyszy mi uczucie napięcia, dyskomfortu, niekiedy skora się łuszczy w zewnętrznych kącikach i na powiekach. Serum pod oczy Aube to kosmetyki, które dobrze się u mnie sprawdziły, moja skóra stała się bardziej nawilżona, lepiej napięta. Na suchej skórze widać zmarszczki, zwłaszcza jak nałoży się pod oczy kryjący korektor. Na tę chwilę problem ten jest uśpiony, ale wiem, że wybierana przeze mnie pielęgnacja musi być przemyślanym wyborem.

Jakie kremy pod oczy używacie? Lubicie lekkie, żelowe formuły czy bardziej treściwe konsystencje? Dajcie znać 🙂

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *