Masaż bańką chińską wykonuje się w miejscach, gdzie znajduje się tkanka tłuszczowa, a konkretnie jej nadmiar i zbite komórki tłuszczowe, czyli cellulit.
Bańkami chińskimi wykonuję się głównie masaż ud i pośladków i brzucha. Polega on na wykonywaniu ruchów podłużnych i kulistych bańką po skórze posmarowanej oliwką w kierunku węzłów chłonnych, znajdujących się w pachwinach. Podciśnienie wytworzone w bańce zasysa skórę i niżej położone tkanki, powodując ich bardzo intensywne przekrwienie, komórki skóry są lepiej odżywione i dotlenione, poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Pobudzenie krążenia krwi i limfy oraz usprawnienie metabolizmu komórkowego, wspomaga usunięcie z organizmu końcowych, zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Przyczynia się to do rozbicia skupisk komórek tłuszczowych, zwalczenie istniejącego cellulitu i następnie profilaktyka przed ponownym jego pojawieniem się.
Ponadto ruchy wykonywane bańką usuwają martwe komórki naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładsza, a składniki aktywne zawarte w preparatach wnikają lepiej.
źródło: lula.pl |
Masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 30 minut. Zaleca się wykonanie 10-12 zabiegów, w odstępach między zabiegami nie rzadziej jak 3dni. Nie można go wykonywać codziennie. Profilaktycznie wystarczy 1 raz w tygodniu.
Jak wykonać masaż?
Posmarowanie masowanej części ciała oliwką, najlepiej taką, która ma w składzie dodatkowe substancje antycellulitowe, ułatwia przesuwanie bańki po skórze, a poślizg zmniejsza bolesność. Bierzemy bańkę i kciukiem wciskamy jej górną część, przykładamy do skóry i puszczamy, skóra powinna zostać zassana i przystępujemy do wykonywania ruchów masażu. Podczas przesuwania bańką ma się wrażenie ciągnięcia fałd skóry ku górze, dla jednych osób jest to mocniej, bądź słabiej odczuwalne.
Schemat działania mniej więcej prezentuje się jak na zdjęciu poniżej
źródło: www.fit-pro.pl/2012/08/fenomen-chinskiej-banki/ |
Może się zdarzyć,że bańki chińskie zostawią ślady na skórze w postaci siniaków lub utrzymującego się przekrwienia skóry. Moja mama po 1-szym i 2-gim zabiegu miała sińce na zewnętrznych stronach obu ud. Osobiście moja skóra nie była zmieniona po zabiegu. Także jest to sprawa indywidualna.
Techniki masażu bańką chińską
-
Ruchy podłużne, liniowe
-
Ruchy okrężne, koliste
-
Ruchy ósemkowe
-
Ruchy faliste, ruchy w kształcie sinusoidy
Wszystkie techniki i ruchy wykonujemy z dołu do góry, w kierunku węzłów chłonnych w pachwinie. Techniki możemy dowolnie łączyć.
Przeciwwskazania
-
Ciąża
-
Menstruacja
-
Gorączka
-
Gruźlica, nowotwory
-
Przerwana ciągłość skóry
-
Świeże blizny
-
Stany zapalne i alergiczne skóry
-
Obrzęki
-
Wysiękowe zapalenie stawów
-
Zaburzona krzepliwość krwi
-
Żylaki
-
Wenektazje (rozszerzone naczynia na kończynach dolnych)
Masaż bańką chińską wykonywałam regularnie przed latem.
Teraz niestety brak czasu mnie ogranicza. Ale mam to szczęście, że cellulit widoczny gołym okiem mnie nie dotyczy.
Bańki chińskie można kupić a aptekach i oczywiście allegro. Koszt ok. 40 zł. Także warto wydać raz taką kwotę i samemu stać się pogromcą cellulitu. Ktoś wątpi czy to ma sens? Uważam, że zadbana, jędrna skóra jest wizytówką taką samą jaką jest nasza twarz 🙂
Pozdrawiam
Post ze starej wersji strony.
Jeden komentarz
Czytanie tego tekstu to jak podróż po nieznanych zakątkach wiedzy.