Logo
Złocisty Olejek z drobinkami DIY – Piękna skóra latem
22 sie 2016

Złocisty Olejek z drobinkami DIY – Piękna skóra latem

Post by Testimo_Admin

Uwielbiam złocisty olejek, lekko opaloną skórę i lato. Lubię też podkreślać opaleniznę olejkami i rozświetlaczem. Postanowiłam to połączyć i tak zrodził się pomysł na olejek z drobinkami własnej roboty. Potrzebny jest olejek i pigmenty z drobinkami. Olejek z drobinkami taki jak mój można dowolnie modyfikować. Ja użyłam kosmetyków, które mają złote i srebrne drobinki. Można wybrać tylko srebrne lub tylko złote. Ilość drobinek jest ważna, bo od tego zależy efekt jaki można uzyskać. Im więcej rozświetlających drobinek tym skóra mocniej lśni. Jak dla mnie genialna opcja do podkreślenia letniej opalenizny.

Wprowadzenie

Złocisty Olejek jest znany ze swoich licznych korzyści zdrowotnych i pięknościowych. Dla tych, którzy poszukują naturalnych produktów do pielęgnacji, może to być klucz do zdrowej, nawilżonej skóry i silnych, lśniących włosów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym jest ten olejek, jakie są jego korzyści i jak go stosować.

Co to jest złocisty olejek?

Złocisty Olejek to produkt naturalny, często pozyskiwany z roślin, takich jak słonecznik. Jest bogaty w witaminy, minerały i antyoksydanty, które pomagają w regeneracji i ochronie skóry i włosów.

Jaki olejek wybrać?

Można wykorzystać oliwkę (taką dla dzieci), olej naturalny np. oliwę z oliwek, nierafinowany olej kokosowy lub olejek zapachowy do pielęgnacji ciała. Mój olejek to Bielenda johimbina, piżmo i jaśmin. Etykieta mi się nieestytycznie odkleiła, nie lubię tego w olejkach, ale postanowiłam dać mu nowe zastosowanie. Mój nowy olejek z drobinkami ładnie i dosyć mocno pachnie, ale jeśli wybierzesz olejek bezzapachowy możesz dodać olejków eterycznych.

Pigmenty, brokaty, rozświetlacze

Żeby zrobić olejek z drobinkami DIY trzeba do olejku dodać pigmenty z brokatem i drobinkami. Zależy co masz w domu pod ręką. Ja wybrałam rozświetlacz lovely silver, dodałam też złoty pigment z drobinkami oraz pigment złoty ale z kolorem. Dzięki temu mój olejek nie tylko ma mnóstwo pięknych. odbijających światło drobinek ale także lekko brązuje skórę.

Złocisty Olejek

Złocisty Olejek – Korzyści

Odżywianie i Nawilżanie

Złocisty Olejek jest znany z jego zdolności do nawilżania i odżywiania skóry i włosów, pozostawiając je miękkie, gładkie i zdrowe.

Ochrona i Regeneracja

Regularne stosowanie olejku może pomóc w regeneracji komórek skóry i włosów, chroniąc je przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Działanie Przeciwstarzeniowe

Antyoksydanty obecne w olejku pomagają w walce ze starzeniem się skóry, redukując widoczność zmarszczek i poprawiając elastyczność.

Im więcej pigmentów tym mocniejszy efekt rozświetlenia. Ja zużyłam cały rozświetlacz lovely i odrobinę pozostałych złotych pigmentów. Dodawałam je stopniowo i sprawdzałam efekt na skórze czy już mi się podoba i satysfakcjonuje. Zależało mi na mocnym błysku. Trzeba pamiętać, by przed użyciem mocno wstrząsnąć olejkiem.

Na zdjęciu poniżej dodałam jeszcze więcej srebrnych drobinek. Trzeba po prostu sprawdzać czy taka ilość drobinek już nam odpowiada.

Podsumowanie

Złocisty Olejek to doskonały, naturalny produkt, który może przynieść wiele korzyści dla skóry i włosów. Z jego pomocą możesz cieszyć się zdrową, nawilżoną skórą i lśniącymi włosami. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać składniki i wybierać produkty najwyższej jakości.

Olejek z drobinkami DIY pięknie rozświetla i dobrze nawilża skórę. Pięknie wygląda na nogach do sukienek i krótkich spodenek. Niezastąpiony też do podkreślania ramion i dekoltu. Skóra wygląda gładko, promiennie i zdrowo.

Robicie w domu własne kosmetyki? Macie ochotę na takie eksperymenty? Mam nadzieję, że Was zainspirowałam! 

Buziaki

Jeden komentarz

Alishia Maull 2023-09-15 at 22:39 - Reply

Zobaczcie, co tym razem mam ciekawego w tym ważnym temacie

Bradley Zeme 2023-09-18 at 08:30 - Reply

Fajna i ciekawa lektura na dzisiaj. Zgadzacie się? Wrzucajcie dalej

Siula 2023-12-23 at 10:01 - Reply

Zachęcam do przeczytania – to coś, co naprawdę rozwija umysł.

Leave a Comment