Logo
Depilacja woskiem | Jak wygląda zabieg + wskazówki
8 mar 2012

Depilacja woskiem | Jak wygląda zabieg + wskazówki

Post by Testimo_Admin

Depilacja woskiem, czyli zabieg usuwania nadmiernego owłosienia, który usuwa łodygę włosa wraz z cebulką, pozostawiając korzeń nienaruszony, bądź z korzeniem włosa. Dopiero usuwając brodawkę włosa, mieszka włosowego do jednej trzeciej jego długości spowoduje zatrzymanie wzrosty włosa. Dlatego włosy po depilacji mechanicznej odrastają, w przy depilacji maszynką jednorazową dodatkowo stają się one mocniejsze, ciemniejsze, a nawet może wyrastać kilka łodyg włosa z jednego mieszka włosowego. Warto się zastanowić jaka metoda jest dla nas najlepsza.  Nadmierne owłosienie to problem zarówno estetyczny jak i higieniczny. Wydepilowane ciało to nie jest moda, a bardziej kanon.

Warto uwzględniać: reakcję skóry, trwałość zabiegu, koszt i czas jego wykonania.

Osobiście polecam depilację woskiem w salonach kosmetycznych. Nie są to drogie zabiegi, efekty utrzymują się dość długo (w porównaniu z metodami domowymi), doświadczona kosmetyczka zrobi to szybko i niemal bezboleśnie (zależy też od progu odczuwania bólu). Już kilka razy miałam zabieg depilacji woskiem nóg (łydek, ud), rąk, pach, okolicy bikini oraz tzw. wąsika – w szkole na pracowni kosmetycznej. Jednak zdecydowałam się na depilację głęboką miejsc intymnych, zarówno z ciekawości jak i z praktyczności.

Przeciwwskazania do wykonywania depilacji woskiem:

– uczulenie na wosk

– przerwana ciągłość skóry

– stany po operacyjne i po zabiegowe (świeże blizny)

– żylaki

– cukrzyca

– choroby alergiczne, wirusowe, bakteryjne

– stany ropne, zapalne, owrzodzenia

– łuszczyca i AZS

– świeża opalenizna

Przedstawię Wam moją opinię dot. tego zabiegu:

  • trwało to 10 min (15min wraz z przygotowaniem, czyli zdjęciem dolnej części garderoby i ubranie jej ponownie)
  • bolało, ale ból był do zniesienia, poza tym w niektórych miejscach włosy były wyrywane po raz pierwszy
  • skóra po zabiegu była podrażniona tylko ok. 1 dnia
  • trwałość mnie satysfakcjonuję
  • zażenowanie depilowaną okolicą trwało jakieś 2-3 min (trafiłam na fantastyczną kosmetyczkę)

Na pewno wrócę na ponowny zabieg. Zaletą tej metody depilacji jest dłuższy czas odrastania włosów. Z kilku zabiegach można zmniejszyć częstotliwość, włoski stają się słabsze i jaśniejsze.

Zalecana min. długość włosów : bikini i pachy – 5 mm, nogi i ręce – 6 mm, pozostałe – 6 mm.

PO ZABIEGU:

  • unikać ekspozycji na promieniowanie UV (słońce i  solarium)
  • unikać gorących kąpieli
  • nie korzystać z sauny, ani z basenu

Aby złagodzić podrażnienie można wykonać chłodzące okłady i natryski czy używać łagodzących balsamów po depilacji. Zaleca się również stosowanie preparatów opóźniających odrastanie włosów.

Częstym powikłaniem po zabiegu są wrastające włoski oraz zapalenie mieszków włosowych. Wymaga to dodatkowej pielęgnacji oraz pozbawia wydepilowaną skórę pożądanej gładkości i estetycznego wyglądu. Włos nie mogąc przedostać się przez warstwę naskórka, powoduje powstanie stanu zapalnego, widocznego w postaci czerwonych grudek.

Na rynku są dostępne produkty do usuwania wrastających włosków oraz towarzyszący im stan zapalny, które działają również antybakteryjnie zmniejszając zaczerwienienie i podrażnienie.

Gdy ilość wrastających włosków jest niewielka można usunąć je samodzielnie, sterylną igłą (kupione w aptece w specjalnych pakietach,opakowaniach, które zapewniają im sterylność). Najpierw należy umyć w higieniczny sposób ręce, następnie nakłuć miejsce, usunąć treść ropną powstałą w wyniku pojawienia się stanu zapalnego i zdezynfekować skórę w tym miejscu. Wyciskanie zmian tak jak 'pryszczy’ może powodować komplikacje, zakażenie oraz pozostawienie szpecących blizn. Nie jest to tego warte, prawda? Drogie Panie, jeśli macie męża/narzeczonego/chłopaka to pamiętajcie, że też musi dbać o siebie prawda?! Zobaczcie sobie jaki profesjonalny trymer do brody powinniście wybrać dla swojego wybranka!

Mam nadzieję, że przydały się niektóre informacje. Pytania zadawajcie w komentarzach.

Pozdrawiam

Post ze starej wersji strony.

Jeden komentarz

Makeda Bornstein 2023-09-16 at 00:33 - Reply

Dzięki Tobie wiem, jak radzić sobie z trudnościami.

Andreas Sieker 2023-09-18 at 10:24 - Reply

Ogarnięcie tematu z takim tekstem jest dużo łatwiejsze. Sprawdźcie sami

Koleszkowy 2023-12-23 at 09:36 - Reply

Jeśli myślicie, że wiecie wszystko – ten tekst udowodni Wam, że jest jeszcze wiele do odkrycia.

Leave a Comment