Logo
Jaki świecznik wybrać? – Jak palić samplery Yankee Candle
6 kwi 2017

Jaki świecznik wybrać? – Jak palić samplery Yankee Candle

Post by Testimo_Admin

Dla mnie sezon na świeczki trwa cały rok, choć są okresy kiedy palę je bardziej intensywnie, nierzadko codziennie. Opisywałam już świece Yankee Candle oraz Wood Wick. Te drugie należą do moich ulubionych, pachną mocniej, szybciej się rozpalają. Ich jedyną wadą jest różnica (od YC), że wypalają się szybciej, świece Yankee starczają mi na dłużej. To nie zmienia faktu, że jestem świecową maniaczką. Czasem mam wątpliwości, czy zapach świecy na pewno mi się spodoba. Wtedy kupuję samplery, rzadziej woski. Dziś chciałam Wam napisać kilka zdań jak palić samplery Yankee Candle. Pomoże wam to z pytaniem jaki świecznik wybrać?

Jaki świecznik wybrać?

Świeczniki są jednym z tych elementów wystroju wnętrz, które mogą dodać nam ciepła, romantyzmu czy po prostu stworzyć przytulną atmosferę. Ale jak wybrać ten właściwy? Przejdźmy przez kilka kluczowych aspektów, które warto wziąć pod uwagę.

Dlaczego świeczniki są ważne?

Nie jest to tylko ozdoba. Świeczniki pełnią również funkcję praktyczną, chroniąc powierzchnie przed roztopionym woskiem i stabilizując płomień. Mogą również stanowić piękny element dekoracyjny, który wpisuje się w różne style wnętrz.

Czym są samplery?

Samplery to mała świeczka, wosk z knotem. W odróżnieniu od świecy nie jest w szkle, dlatego przydaje się świecznik dopasowany do kształtów samplerów. Jest to idealny sposób na poznanie zapachów, często ten sposób ułatwia mi podjęcie decyzji czy chcę kupić świecę. Samplery Yankee Candle podobnie jak świece i tarty są z olejkami eterycznymi, dzięki czemu pachną instensywnie (choć moc zależy od zapachu, jedne są delikatne inne pachną bardzo mocno). Wolę samplery, ponieważ są łatwiejsze w paleniu niż woski, a ich cena znacząco się nie różni.

Jak palić samplery Yankee Candle?

Kiedyś samplery paliłam sporadycznie, nie miałam odpowiedniego świecznika i sampler stapiał się, a resztę wykorzystywałam jako wosk. Wszystko zmieniło się kiedy kupiłam świecznik. W markecie za jedyne 5 zł, a najważniejsze, że  jest dobrze dopasowany do rozmiarów samplera. Nie chciałam ryzykować i kupować 'na oko’, dlatego sampler nosiłam w torebce w strunowym woreczku. W ten sposób bezbłędnie znalazłam tanią alternatywę.

Można kupic oryginalny świecznik YC do samplerów, ale jest to wydatek około 20 zł. Decyzja należy do Was, ale według mnie ceny akcesorii YC są nieco wygórowane.

Pamiętajcie też o przycięciu knota.

 

Jaki świecznik wybrać?

Jaki świecznik wybrać? – Co jeśli nie masz świecznika ?

W łatwy sposób sampler można przerobić na wosk i palić w kominku.

Samplery YC kosztują od 6-10 zł i wystarczją na około 15 godzin palenia.

Lubię samplery, bo umożliwiają poznanie wielu różnych zapachów. Nie ma chyba nic gorszego jak nietrafiona świeca. Miałam kiedyś świece cranberry ice, która zupełnie nie pasowała mi zapachem. Gdybym wcześniej paliła sampler o tym zapachu wiedziałabym, że nie będzie w moim guście. A zamiast tej świecy kupiłabym inną.

Lubicie świece zapachowe? Jakie są Wasze hity i ulubieńcy wśród świeczek?

Miłego dnia!

Jaki świecznik wybrać? – Podsumowanie

Wybór świecznika to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności i jakości. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci podjąć świadomą decyzję jaki świecznik wybrać.

FAQ

 1. Czy materiał świecznika wpływa na jakość świecenia świecy?

  • Nie, materiał nie wpływa na jakość świecenia, ale na trwałość i estetykę świecznika.
 2. Czy mogę używać różnych świeczników razem?

  • Oczywiście, mieszanie różnych stylów może dać ciekawy efekt.
 3. Jakie są najpopularniejsze materiały świeczników?

  • Metal, drewno i szkło są najpopularniejszymi materiałami.
 4. Czy świeczniki są bezpieczne?

  • O ile są prawidłowo używane i zrobione z odpowiednich materiałów, są bezpieczne.
 5. Gdzie mogę znaleźć świeczniki w dobrej cenie?

  • Sklepy internetowe, targi i sklepy z używanymi przedmiotami to dobre miejsca na rozpoczęcie poszukiwań.

Jeden komentarz

Mayme Padilla 2023-09-15 at 23:59 - Reply

Fajna i ciekawa lektura na dzisiaj. Zgadzacie się? Wrzucajcie dalej

Scotty Tronzo 2023-09-18 at 09:50 - Reply

Nie wszystko w necie jest cenne, ten tekst jest jednak wart każdej uwagi

Grzybcio 2023-12-23 at 09:50 - Reply

No to jest dobre. Polecam!

Leave a Comment