Jak dbać o piękny uśmiech?

jak dbać o piękny uśmiech

Zdrowe zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale także wyraz dbałości o swój organizm. Nieleczona próchnica może doprowadzić do wielu problemów, nie tylko związanych z jamą ustną, ale także między innymi z sercem. Najgorszym powikłaniem może być sepsa, czyli zakażenie całego organizmu. A jak dbać o zdrowy uśmiech?

Jak wybrać dentystę?

Warto walczyć o zdrowy uśmiech. Wizyta u dentysty nie musi być traumatyczna. Może być za to świetną przygodą i spotkaniem z kompetentnym człowiekiem, który niesie ludziom pomoc. Jak dbać o zdrowy uśmiech i wybrać dobrego stomatologa, który udzieli wsparcia w cierpieniu?

  • pomocne będą opinie w Internecie na specjalistycznych portalach oceniających medyków. Warto dokładnie wczytać się w ich treść,
  • członkowie rodziny i znajomi z pewnością zarekomendują odpowiedniego stomatologa,
  • warto przejrzeć grupy lokalne w mediach społecznościowych. Można w ten sposób dowiedzieć się o istnieniu gabinetu, który nie jest reklamowany w Sieci, a przyjmują w nim świetni specjaliści.

Jak dbać o zdrowy uśmiech – siła nawyków

Hebe PL

Troska o piękny uśmiech, wymaga codziennych działań. Trzeba myć zęby 2 razy dziennie. Niektórzy twierdzą, że idealnym rozwiązaniem jest mycie zębów po każdym posiłku, ale zbyt częste szorowanie może ścierać szkliwo. Dlatego też warto poradzić się swojego stomatologa, jeśli chodzi o częstotliwość mycia swoich zębów.

U każdego człowieka występują przecież indywidualne predyspozycje do pewnych chorób, między innymi do odsłaniania szyjek zębowych. Dlatego też takie kwestie powinny być konsultowane z personelem medycznym. Jak dbać o piękny uśmiech? Każdego dnia, systematycznie, rzetelnie. Najważniejsze jest oczywiście mycie zębów.

Wybór szczoteczki, tradycyjnej lub sonicznej, a także wybór pasty, to już kwestie drugorzędne. Warto wyrabiać u dzieci nawyk codziennego mycia zębów, aby nie mieli z tym problemu, jako ludzie dorośli.

Jak dbać o piękny uśmiech – leczenie ortodontyczne

Posiadanie aparatu na zęby często bywa traktowane jako wymysł i fanaberia. Tymczasem dzisiaj często jest to kwestia medyczna, która nie ma nic wspólnego z estetyką. Właściwe ustawienie zębów umożliwia prawidłowe przeżuwanie pokarmu, uwolni pacjenta od bólu i sprawi, że będzie on mógł cieszyć się zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem. Jeżeli zęby są zbyt mocno stłoczone, często prowadzi to do rozwoju próchnicy, ponieważ trudno jest oczyścić wszystkie przestrzenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o zęby, by próchnica zębów nie spowodowała leczenia kanałowego.


Troska o zdrowy uśmiech czasami oznacza konieczność założenia aparatu ortodontycznego. Warto jednak skonsultować decyzję z kilkoma lekarzami, ponieważ to ogromne koszty i obciążenie dla organizmu. Także trzeba skonsultować z dentystą, która pasta do zębów będzie najlepsza dla naszego uzębienia.

Gwarancją zdrowego uśmiechu jest właściwe dbanie o zęby oraz regularne wizyty u dobrego dentysty. Gabinet stomatologiczny Tychy tworzą profesjonaliści, którzy pracują przy użyciu nowoczesnego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.