Logo
Jak nakładać bronzer i jaki kolor wybrać.
5 lis 2015

Jak nakładać bronzer i jaki kolor wybrać.

Post by Testimo_Admin

Konturowanie twarzy łatwe nie jest, wymaga wprawy i wyczucia. Łatwo zrobić sobie więcej krzywdy niż pożytku. Modelować twarz można za pomocą samego bronzera, ale najładniejszy i zbliżony do ideału efekt uzyskamy stosując jednocześnie bronzer i rozświetlacz. Po nałożeniu podkładu twarz jest jednolita, płaska, brakuje jej naturalnych załamań światła i opalenizny. Po nałożeniu bronzera twarz nabiera trójwymiaru. Większość dziewczyn, które stosują bronzer na co dzień doskonale wiedzą, że odpowiednia aplikacja optycznie odejmuje centymetrów i wyszczupla. Dziś dowiecie się jak nakładać bronzer.

Ważne jest jakich kosmetyków oraz jakich pędzli się używa. Dobre narzędzia są połową sukcesu. Moim ulubionym pędzlem do konturowania jest Hakuro w kształcie jajeczka. Nakładanie nim brązera jest proste. Zapewnia precyzję aplikacji oraz dobre rozstarcie. Wykonuje nim ruchy okrężne, z mocniejszą koncentracją koloru pod kością policzkową i roztarciem ku górze. Łatwo nim wykonturować także czoło i brodę. Do konturowania nosa niestety jest za duży. Ulubionym pędzelkiem do konturowania nosa stał jeden z kilku pędzli do oczu z chińskiego zestawu z allieexpress. Pędzel, który sprawdza się do tego najlepiej to płasko ścięty puchaty pędzel. Przypomina kształtem pędzle do twarzy, ale rozmiarem jest idealny do precyzyjnego konturowania. O całym zestawie pisałam <tutaj>

Paleta do konturowania składa się z bronzera i pudru, w bardzo jasnym odcieniu. Zastosowanie jest bardzo proste. W miejsca gdzie chcemy stworzyć załamanie światła, przyciemnić dane obszary nakładamy bronzer. Tam gdzie chcemy uwypuklić i rozjaśnić nakładamy jasny puder. Całość wygląda bardzo naturalnie.

Bronzer

Ma ładny, naturalny odcień. Pigmentacja jest średnia, dzięki czemu można na nim pracować na zasadzie stopniowego dokładania koloru, by uzyskać mocniejszy efekt. Sama formuła jest dobra, bronzer łatwo się blenduje na skórze. Transferowanie z pędzla na skórę też jest w porządku i tak jak w każdym przypadku należy strzepnąć nadmiar z pędzla.

Rozświetlacz

W tym zestawie to matowy puder. Spełnia swoją rolę, jednak jest to efekt krótkotrwały, gdyż nie utrzymuje isę długo na skórze. Formuła nie nadaje się do stosowania pod oczy, gdyż uwydatnia korektor, zmarszczki i daje efekt suchej skóry. Na kościach policzkowych i środku twarzy wygląda dobrze.

Opakowanie to klasyczna, czarna paletka bez logo marki i bez innych napisów. Skład znajduje się na kartoniku. Paleta do konturowania nie posiada lusterka.

Jak nakładać bronzer

Moja twarz z nałożonym podkładem matującym wygląda tak jak na zdjęciu poniżej. Wygląda płasko, blado, po prostu nijak.

Poniżej pokażę kilka zdjęć jak bronzer zmienia proporcje twarzy i dodaje jej głębi.

Bronzer należy nakładać stopniowo, nie za dużo koloru na raz. Wtedy łatwo się go rozciera i nie będzie plam koloru. Miejsce aplikacji również jest bardzo ważne. Można zrobić tzw. 'rybkę’, wówczas pokażą nam się kości policzkowe, bądź można wyczuć to miejsce palcami. Bronzer nakłada się pod kością policzkową i rozciera ku górze, pamiętając o linii włosów, nie może być odgraniczenia między włosami a skórą twarzy. Bronzer można nałożyć także na linię żuchwy i czubek brody, wszystko zależy od kształtu twarzy. Dążymy do uzyskania owalu, wszystkie miejsca poza nim przyciemniamy bronzerem. Można również konturować czoło, mnie to omija, gdyż noszę grzywkę, ale warto zaznaczyć zewnętrzne partie (tam gdzie często są zakola) oraz górną część, by je optycznie zmniejszyć. Konturowanie nosa trudne nie jest, ale wymaga odpowiednich narzędzi. Bronzer aplikujemy bo bokach nosa oraz końcówce nosa przy nozdrzach.

Jak nakładać bronzer – Podsumowanie

Kolor bronzera wybieramy ze względu na karnacje oraz efekt jaki chcemy uzyskać. Gdy chcemy konturować twarz najlepiej wybrać bronzer w neutralnej tonacji, bądź chłodnej, czyli z domieszką szarych tonów. Uzyska się wtedy najbardziej naturalny efekt. Gdy chcemy opalić twarz, dodać jej trójwymiaru i delikatnej opalenizny warto sięgnąć po bronzer w nieco cieplejszej tonacji. W drogerii najłatwiej ocenić to porównując ze sobą kolory bronzerów. Wziąć jeden, który wiecie, że jest na pewno ciepły bądź na pewno chłodny i porównać z tym, który chcecie kupić. Różnice zazwyczaj są widoczne na pierwszy rzut oka.

Puder rozświetlający nakładamy na wszystkie partie, które chcemy uwypuklić. Szczyty kości policzkowych, środek czoła, środek nosa, przy łuku kupidyna i na brodzie. Jeśli rozświetlacz jest matowy można nakładać go także pod oczy tworząc tzw. 'trójkąt młodości’.

Stosujecie na co dzień bronzer? A może należycie do tych osób, dla których konturowanie to codzienny makijaż?

Konturowanie to temat bez końca, jeśli macie pytania śmiało piszcie w komentarzach.

Jeden komentarz

Yoro 2023-12-23 at 10:22 - Reply

To dopiero nowość! Zobaczcie, może Was też to zaskoczy

Leave a Comment