Logo
Jak przykleić sztuczne rzęsy? Jak nałożyć, zdjąć, używać.
26 gru 2015

Jak przykleić sztuczne rzęsy? Jak nałożyć, zdjąć, używać.

Post by Testimo_Admin

Jak przykleić sztuczne rzęsy na pasku w szybki, prosty sposób i bez nerwów? Zwłaszcza przed ważną imprezą, uroczystością, okazją? Zbliża się Sylwester, a następnie studniówki, myślę, że to odpowiednia pora by nakreślić temat i podzielić się wskazówkami, które wynikają już z pewnej wprawy i praktyki.

Dobrze dobrany model sztucznych rzęs wygląda naturalnie, podkreśla spojrzenie. Jakość rzęs sprawia, że są niewyczuwalne na oku, a aplikacja ich jest łatwa. Im bardziej sztywny pasek rzęs tym trudniej je przykleić, dlatego nie warto oszczędzać kilku złotych i kupować rzęs kiepskiej jakości, bo ciężko się z nimi pracuje, lepiej dołożyć i kupić dobre rzęsy. Moje ulubione marki to Ardell oraz Eyelure.

RODZAJE SZTUCZNYCH RZĘS, CECHY

1. Rzęsy na pasku

Są to pojedyncze włoski, bądź kępki przytwierdzone do wyprofilowanego paska. Najlepiej jest, gdy jest przezroczysty, syntetyczny. Łatwo dopasować go do kształtu oka przy aplikacji. Ponadto żyłka ta jest niewidoczna przy linii rzęs i nie odznacza się.

Mój ulubiony model sztucznych rzęs to Demi Wispies Ardell, pięknie wyglądają i super modelują oczy, sprawiają, że wydają się one większe i bardziej otwarte. Przyklejałam je już wiele razy i śmiało stwierdzam, że są łatwe w aplikacji, ze względu na elastyczny pasek.

Drugim lubianym modelem rzęs są tzw. akcenty. Są to półówki rzęs do przyklejenia w zewnętrznym kąciku oka. Niby nic, a efekt jest widoczny, oko staje się bardziej otwarte i wyraźne. Jeśli zależy Ci na bardziej naturalnym, mniej widocznym efekcie niż przyklejenie całego paska rzęs, wybierz połówki.

Po rzęsach Ardell lubię te z marki eyelure. Jest wiele pięknych modeli, ale niestety para jest prawie dwa razy droższa. Najtańsze kosztują 25 i 29 zł zł, a najdroższe 33 zł. Te najdroższe opakowanie można traktować jako zestaw ćwiczeniowy. Znajduje się tu dodatkowy pasek rzęs i aplikator.

Paski rzęs mogą być też czarne, wówczas by zatuszować linię przyklejenia rzęs najlepiej narysować grubszą kreskę eyelinerem. Mogą też być wykonane ze sznureczka, tak jak rzęsy z BornPrettyStore , a tu moja <recenzja>. Nadal są giętkie, ale końcówki trudniej trwale przykleić.

 

Jest wiele modeli i efektów jakie można nimi uzyskać. Od bardziej naturalnego do ekstrawaganckiego i finezyjnego.

 

2. Kępki

Przy aplikacji kępek trzeba poświęcić więcej czasu niż przy przyklejeniu rzęs na pasku. Wyglądają naturalnie o ile długość jest dopasowana do rzęs naturalnych i przy zewnętrznym kąciku są dłuższe, a przy wewnętrznym krótsze. Ich głównym zadaniem jest zagęszczenie rzęs naturalnych.

Posiadam kępki różnych firm. Lubię kępki Sephora, kosztują niedużo, są elastyczne, giętkie i ładnie wyglądają na oku. Miałam kępki Catrice, Inglot, teraz mam Melkior. I szczerze dużej różnicy w jakości nie zauważam.

Jak już wspomniałam dobrze jest, gdy kępki  w opakowaniu są w 3 długościach. W zewnętrznym kąciku przyklejamy najwięcej i najdłuższe kępki, a w wewnętrznym te najkrótsze.

KLEJ DO RZĘS

Od długiego czasu używam klej DUO Inglot. Sprawdza się bardzo dobrze i na pewno kupię ponownie. W sprzedaży są w dwóch wersjach, czarnej i przezroczystej. Po zaschnięciu staje się gumowy. Rzęsy są mocno przytwierdzone do naturalnej linii rzęs. Łatwo się zdejmuje, wystarczy pociągnąć za końcówkę palcami bądź pęsetą, schodzą bez żadnych oporów, zarówno kępki jak i rzęsy na pasku. Inną istotną kwestią jest fakt, że klej łatwo usunąć z odklejonych rzęs. Delikatnie pęsetą można go 'wyskubać’. A często nadają się do ponownego użytku.

Klej, który jest dołączony do opakowania rzęs przy zakupie najczęściej wyrzucam. Nie korzystam z nich, ten z Inglot’a nie zawiódł mnie, także używam go stale. Po zaschnięciu klej ten jest niewidoczny, ale jeśli makijaż wymaga poprawki przy linii rzęs można narysować dodatkową kreskę eyelinerem.

sztuczne rzęsy

JAK PRZYKLEIĆ SZTUCZNE RZĘSY NA PASKU

1. Wykonujemy makijaż oka z wyraźniejszą linią rzęs. Następnie lekko tuszujemy nasze naturalne rzęsy.

2. Delikatnie wyciągamy rzęsy z opakowania i bez kleju dopasowujemy do kształtu oka. Jeśli jest taka potrzeba przycinamy pasek od zewnętrznej strony, gdzie rzęsy są najdłuższe.

3. Nakładamy klej na pasek z rzęsami. Można to zrobić bezpośrednio z tubki, bądź wycisnąć odrobinę na dłoń i dopiero na pasek. Rzęsy trzymamy pęsetą. W ułożeniu ułatwiającym nałożenie ich na naturalną linię rzęs. Ważne jest, by na końcówkach paska było odrobinę więcej kleju.

4. Aplikacja. Przed aplikacją należy odczekać kilkanaście sekund by klej odrobinę zgęstniał i zrobił się bardziej lepki. Jeśli zrobimy to od razu, rzęsy będą się przesuwać po powiece zanim klej zaschnie. Może to spowodować nieprecyzyjną aplikację.

Następnie przykładamy środkiem paska sztucznych rzęs najbliżej naturalnej linii rzęs, pęsetą dociskamy lewy i prawy koniec paska rzęs. Po zaschnięciu klej powinien być niewidoczny. Dobre sztuczne rzęsy będą współgrały z rzęsami naturalnymi, jeśli wymagają połączenia można do tego celu użyć zalotki.

JAK ZDJĄĆ SZTUCZNE RZĘSY

Wystarczy chwycić zewnętrzny kącik paska sztucznych rzęs i pociągnąć poziomym ruchem w stronę wewnętrznego kącika oka. Klej Duo tworzy gumowy pasek, który umożliwia bezbolesne usunięcie rzęs. Tak samo usuwa się kępki. Ważne jest, by chwycić rzęsę sztuczną, nie naturalną.

Usuwamy klej ze sztucznych rzęs, zazwyczaj nadają się do ponownego użycia. Klej z naturalnej linii rzęs bez problemu schodzi przy demakijażu.

Chcę jeszcze wspomnieć, że rzęsy na pasku są wielorazowego użytku. Można je przyklejać tak długo, aż nie stracą swojego kształtu i elastyczności.

Podsumowując nie warto się spieszyć. Kluczem jest odczekanie kilkunastu sekund, by klej był plastyczny i nie ślizgał się po skórze. Mam nadzieję, że po tym poście będzie łatwiej przykleić sztuczne rzesy.Ja lubię i chętnie używam sztucznych rzęs. A jak jest u Was? Używacie?

Pozdrawiam

Jeden komentarz

Enriko 2023-12-23 at 10:17 - Reply

Standardowo podrzucam ciekawą lekturę. No i czekam na opinie

Leave a Comment