Logo
Prosty makijaż w brązach | GOSH smokey eyes palette
11 sty 2016

Prosty makijaż w brązach | GOSH smokey eyes palette

Post by Testimo_Admin

Makijaż w brązach to uniwersalna propozycja na co dzień. Brązy pasują każdemu, najbardziej skorzystają na nim osoby z niebieską tęczówką. Do makijażu użyłam palety smokey eye Gosh. Uwielbiam tę paletkę. Jest bardzo praktyczna, można nią wykonać makijaż zarówno dzienny, jak i wieczorowy. Jakość tych cieni jest świetna, mają aksamitną formułę, łatwo się je aplikuje i transferuje z pędzla na powiekę. Na bazie utrzymują się bardzo długo. Jeśli chcecie wiedzieć jak wykonać taki makijaż zapraszam na post!

Co to jest prosty makijaż?

Prosty makijaż to technika uwydatniania naturalnych cech urody za pomocą minimalnej ilości produktów kosmetycznych. Ten rodzaj makijażu jest idealny dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd i nie chcą spędzać dużo czasu na codzienną rutynę urodową. Dla wielu osób brąz to kolor, który kojarzy się z elegancją i klasyką, dlatego brązowy makijaż cieszy się niesłabnącą popularnością.

Brązowe cienie do powiek

Przy wyborze cieni do powiek warto zwrócić uwagę na ich pigmentację oraz trwałość. Dobre cienie powinny być łatwe w aplikacji i dobrze się blendować, co pozwoli na stworzenie subtelnego i naturalnego looku.

  1. Na całą powiekę ruchomą i pod łuk brwiowy nakładam bazę pod cienie. Baza poprawia przyczepność cieni i podbija ich kolor. Tu używam bazy art deco.
  2. Następnie pod łuk brwiowy nakładam puder, który wyrówna koloryt skóry w tym miejscu oraz ułatwi blendowanie cieni nałożonych w załamanie powieki.
  3. Na całą powiekę ruchomą nakładam złoto beżowy cień.
  4. Nad załamanie powieki nadkładam średni brąz. Rozcieram go w załamaniu i nad nim.
  5. Zewnętrzny kącik zaznaczam najciemniejszym brązem.
  6. Rysuję miękką kredką kreskę na górnej i dolnej powiece, a następnie ją rozcieram.
  7. Kreskę na dolnej powiece również rozcieram skośnym pędzelkiem.
  8. I całą kreskę rozcieram średnim brązem.
  9. Najjaśniejszym cieniem rozświetlam wewnętrzny kącik oka. I tuszuję rzęsy.

Prosty makijaż w brązach

Jak wybrać odcień

Wybór odpowiedniego odcienia brązu jest kluczowy dla uzyskania naturalnego efektu. Odcień powinien być dobrany do koloru skóry, włosów i oczu, aby całość była harmonijna i spójna.

Jak łączyć różne brązy

Łączenie różnych odcieni brązu może być wyzwaniem, ale kluczem jest eksperymentowanie i mieszanie kolorów, aby uzyskać pożądany efekt. Ważne jest, aby kolory były dobrze zmieszane i uzupełniały się nawzajem.

Makijaż jest dosyć prosty, bardziej naturalny efekt można uzyskać zamieniając czarną kredkę na brązową lub zupenie pominąć ten krok. Całość prezentuje się tak:

Do tego makijażu można przykleić też sztuczne rzęsy, użyłam połówek ardell. Uzyskałam tym mocniejszy, bardziej wyraźny makijaż.

Prosty makijaż w brązach – Podsumowanie

Brązowy makijaż to wybór dla tych, którzy cenią sobie elegancję i subtelność. Dzięki temu artykułowi dowiedziałeś się, jak wybrać odpowiednie produkty i jak krok po kroku wykonać prosty makijaż w brązach. Pamiętaj o wyborze odpowiednich odcieni i o tym, aby eksperymentować z różnymi kolorami brązu, aby uzyskać najlepszy efekt.

 

Lubię paletki smokey eye marki Gosh i mam 3 warianty kolorystyczne. Cienie gosh’a z tych paletek mają satynowe wykończenie, tak pomiędzy matem a perłą. Wszystkie chętnie używam. Jak już wspomniałam jakość jest dobra i są warte swojej ceny. Na Gosh’a są czasem promocje i te paletki można kupić za 30 kilka złotych. Jeśli nie macie dostępu na GOSH’a stacjonarnie paletkę można kupić.

 

Podoba się Wam taki makijaż? Lubicie makijaż w brązach na co dzień czy jednak wybieracie inne kolory?

Pozdrawiam

Jeden komentarz

Scottie Coopage 2023-09-16 at 00:17 - Reply

Kto już to widział? Bardzo ciekawy tekst, fakty przedstawione w przystępny sposób

Jerry Gisin 2023-09-18 at 10:09 - Reply

Autor ma naprawdę ciekawą perspektywę.

DuzyBen_easily105 2023-12-23 at 10:16 - Reply

To jest ten typ treści, który potrafi naprawdę zainspirować i pobudzić do myślenia.

Leave a Comment