Logo
Opadająca powieka | Jak namalować kreskę ? | Tutorial
13 gru 2015

Opadająca powieka | Jak namalować kreskę ? | Tutorial

Post by Testimo_Admin

Opadająca powieka

Opadająca powieka to taka budowa oka, cecha, która jest do akceptacji, bo raczej zbyt wiele z tym zrobić nie można. Makijażem można skorygować kształt oka, optycznie je powiększyć. Często pytacie jak namalować kreskę na opadającej powiece? Wymaga pewnej wprawy i wiedzy jakich błędów trzeba unikać by kreska nie wyglądała krzywo i nierówno. Twarz zazwyczaj jest niesymetryczna, często jedna powieka opada bardziej od drugiej. Najważniejsze jest rysowanie kreski patrząc na wprost, zaznaczenie jaskółki najlepiej zrobić na otwartym oku, tak jak naturalnie opada powieka, bez unoszenia jej do góry. W ten sposób namalowanie kreski jest znacznie łatwiejsze. Warto także zadbać o stabilną pozycję dłoni. Łokieć można oprzeć na blacie stołu, a nadgarstek na twarzy (mniej więcej koło policzka i kości policzkowych). Stabilna dłoń gwarantuje większą precyzję.

W makijażu tym wykorzystałam paletę Zoeva en taupe, cienie jakich użyłam to jasny mat nałożony na całą powiekę ruchomą (stitch by stitch) oraz szaro liliowy nad załamanie i na dolną powiekę (gallery).

Opadająca powieka, kreska 'jaskółka’ krok po kroku

1. Na całą powiekę ruchomą aplikuję bazę pod cienie

Baza pod cienie jest niemal niezbędna. Zastanawiasz się czemu kreska się odbija na górnej powiece? Odpowiedź jest dosyć prosta. Niektóre osoby mają tendencje do przetłuszczania się powiek,eyeliner łączy się z tą wydzieliną i traci trwałość. Dlatego przed aplikacją eyelinera warto zagruntować powiekę. Można nalożyć wodoodporny cień w kremie, ale można tez w prosty i szybki sposób wymodelować oko nakładając jasny cień na całą powiekę ruchomą i ciemniejszy w załamanie.

2. Aplikuję jasny cień na całą powiekę ruchomą

Już pisałam wyżej, eyeliner musi mieć się do czego 'przyczepić’. Ja lubię cienie matowe, ale równie dobrze można użyć cieni perłowych, metalicznych, duochrom. Warto jednak pamiętać, że eyeliner w pisaku najlepiej rysuje po cieniu matowym. Zauważyłam, że traci intensywność na cieniach perłowych, cień zostaje na gąbeczce eyeliner’a i nie rysuje precyzyjnie. Eyeliner w żelu płynnie rysuje kreskę na każdej teksturze, nie ważne jakiego cienia używa się w maijażu.

3. Zaznaczenie linii załamania

Zaznaczenie linii załamania optycznie powiększa oka, sprawia, że wydaje się ono większe. Ponadto nałożony tylko nad załamanie, omijając zewnętrzny kącik oka definiuje miejsce gdzie należy narysować kreskę.

4. Zaznaczenie dolnej powieki

Dolną powiekę zaznaczam tym samym cieniem, który aplikowałam nad załamanie. Razem stworzą spójną całość.

5. Narysowanie kreski wzdłuż linii rzęs

Kreska przy linii rzęs może być gruba, cienka, dowolna. Nie ma to znaczenia, gdyż przy otwartych oczach i patrzeniu na wprost i tak nie jest zbyt widoczna. Nigdy się nie przejmuje jak narysuje zbyt grubą kreskę, według mnie nie ma to znaczenia.

Opadająca powieka

6. Zaznaczenie 'jaskółki’

To jest naważniejszy krok. Jeśli tu popełnisz bląd, będzie trudno skorygować kreskę. Zaznaczenie jaskłóki należy robić biorąc pod uwagę dwa aspekty. Pierwszy – należy patrzeć się na wprost. A drugi trzeba patrzeć naturalnie, nie podciągać powieki i brwi do góry. Kreskę zaznaczam na fałdce skóry, która mi opada. Nie przejmuje się tym, że przy podniesieniu powieki kreska jest nierówna i idzie zbyt wysoko ku górze. Przy patrzeniu przed siebie wygląda dobrze. Gdy malujesz kreskę na uniesionej powiece, po jej opuszczeniu i przy naturalnym ułożeniu kreska zawsze będzie krzywa i nierówna.

7. Łączę 'jaskółkę’ z kreską przy linii rzęs

Tu lekko unoszę powiekę. Ale stale patrzę jak kreska wygląda przy patrzeniu na wprost. Przy krótkich ruchach łatwo to kontrolować. Lepiej zrobić to wolniej niż przesadzić i narysować źle. Czyli lekko unoszę brew, by skóra była bardziej napięta, a a eyeliner łatwiej 'sunął’ po skórze.

8. Wypełniam luki eyelinerem i wyrównuję krawędzie kreski

Wypełniam pozostałe miejsca eyelinerem w sposób by dolna krawędź kreski łączyła się z dolną powieka. W tym makijażu dolna powieka jest delikatnie zaznaczona. Ale dla mocniejszego efektu można nałożyć kredkę i rozetrzeć ją cieniem. Ostatnio pokazywałam na facebooku mój  codzienny makijaż i właśnie taki mam na myśli​

9. Przyciemniam górną linie wodną i linię rzęs

Ten krok sprawi, że cały makijaż będzie wyglądał estetycznie. Czarna kredka zatuszuje luki między kreską a rzęsami. Wtedy makijaż jest pełny i dopracowany. Ja używam kredki wodoodpornej, najważniejsze jest, żeby była miękka. Górną linię wodną maluje kredką podnosząc górną powiekę palcem. Trzeba pamiętać, by robić to bardzo delikatnie.

10. Wytuszowanie rzęs

Ostatnim krokiem jest wytuszowanie rzęs. Nie martw się jeśli tusz odbije się na górnej powiece. Znam na to sposób. Mam bardzo długie i podkręcone rzęsy i tusz zawsze ląduje na powiece i wszędzie na około. Wystarczy odczekać chwilę aż tusz zaschnie i wtedy usunąć go patyczkiem higienicznym. Działa zawsze, z tym, że tusz musi dobrze zaschnąć na powiece. Gdy chcesz usunąć go od razu jak się nim ubrudzisz niestety łatwo o efekt odwrotny do zamierzonego. Tusz się rozmarze, stworzy nieestetyczne plamy i zepsuje cały makijaż. Poczekaj chwilę, to działa.

Podsumowanie

Opadająca powieka nie jest łatwa w makijażu, ale trochę wprawy i wszystkiego można się nauczyć i polubić.

Mam nadzieję, że przydał się ten tutorial.

Buziaki!

Jeden komentarz

Elroy Reamy 2023-09-15 at 23:49 - Reply

Takie krótkie info nie tylko dla znających temat. Ten tekst powinni przeczytać wszyscy

Issac Ayala 2023-09-18 at 09:40 - Reply

Czytając takie rzeczy, aż chce się otwierać komputer

Siula 2023-12-23 at 10:19 - Reply

To jest ten typ artykułu, który zmienia sposób postrzegania świata.

Leave a Comment