Logo
Regulacja brwi krok po kroku – Tutorial i wskazówki
27 gru 2016

Regulacja brwi krok po kroku – Tutorial i wskazówki

Post by Testimo_Admin

Ładne brwi to ozdoba, najlepiej wyglądają podkreślone, ale nie przerysowane. W odcieniu pasującym do włosów i karnacji. Regulacja brwi nie należy do najprostszych zabiegów, ale podpowiem Wam jak zrobić to w banalny sposób, bez wpadek i przypadkowych ruchów. Dzisiaj regulacja brwi krok po kroku, zapraszam!

Zacznij od przyjrzenia się brwiom. Nie musisz na siłę nadawać im kszatłtu o jakim marzysz, bo czasami jest to po prostu nieosiągalne. Skup się na naturalnych liniach jak rosną włoski i udoskonal ich kształt. Często brwi są niesymetryczne, to zupełnie normalne. Im bardziej kształt obu brwi jest zbliżony tym lepiej, ale nie denerwuj się jeśli nie są identyczne.

Kształt brwi wyznaczają pewne linie, przyłóż pędzelek od nasady nosa na linii prostej ku górze a zobaczysz gdzie brwi powinny się zaczynać. Od nosa przez środek tęczówki wyznaczysz najwyższy punkt brwi. A od kącika ust sprawdzisz gdzie brwi powinny się zakończyć. Jeśli nie masz włosków w tych miejscach po prostu delikatnie je dorysuj. 

Regulacja brwi krok po kroku

Krok pierwszy to zaznaczenie brwi, dolnej, górnej linii i nasady. Możesz robić wyraźne kreski, to jest ułatwienie, a nie makijaż brwi. Ja robię to cieniem, możesz zrobić to też kredką, pomadą. Produkt dopasuj tak, by wygodnie było wyrysować proste, wyraźne linie.

Następnie przy pomocy jasnej kredki zaznacz obszary naokoło brwi. Na kredce widać wszystkie włoski i w łatwy sposób usuniesz te niechciane. Wyrwij pęsetą wszystkie włoski, które są na obszarze cielistej kredki. Pamiętaj też o górnej linii. Zasada jest taka, wyrywamy wszystko co jest pokryte kredką, nic więcej i nic mniej.

Kolejny krok nie jest obowiązkowy, choć ja go praktykuję, bo ujarzmia włoski zwłaszcza te bardzo długie. Przeczesuję brwi grzebykiem kierując włoski w dół. Wszystkie te, które są dłuższe niż linia brwi przycinam nożyczkami. Przeczesuję włoski na brwiach zgodnie z kierunkiem jak rosną i gotowe.

Regulacja brwi

Zobaczcie jaki naturalny efekt można uzyskać taką metodą. To naprawdę proste i nie trzeba myśleć czy powinnam wyrwać ten włosek czy nie. Wszystko jest wyrysowane, dzięki czemu regulacja jest prosta. W ten sposób łatwo też osiągnąć symetrię brwi. Wyrysować obie, porównywać, poprawiać, przybliżyć symetrię obu brwi. Patrząc na zdjęcie poniżej mogę śmiało wyrwać jeszcze kilka włosków z góry. Ale lepiej panować nad regulacją pęsetą, bo lepiej wyrwać za mało niż za dużo, prawda?

Tak wygląda regulacja brwi krok po kroku jaką robię sama w domu. Po takim zabiegu przy codziennym makijażu wystarczy delikatnie je zaznaczyć kredką lub cieniem. W ten sposób łatwo uzyskać naturalny efekt.

Ulubione produkty do brwi:

Regulacja brwi nie musi być trudna. Mam nadzieję, że moje wskazówki się przydadzą. Daj znać co o tym myślisz!

FAQs

 1. Czy serum pod oczy jest konieczne w codziennej pielęgnacji?
  Dla osób zauważających pierwsze oznaki starzenia się czy problemy z opuchlizną – zdecydowanie tak.
 2. Jak długo trzeba stosować serum, aby zobaczyć efekty?
  Pierwsze efekty można zauważyć po kilku tygodniach regularnego stosowania.
 3. Czy można stosować serum pod oczy rano?
  Tak, ale pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej, jeśli serum zawiera retinol.
 4. Jakie serum wybrać dla bardzo wrażliwej skóry?
  Szukaj produktów bez dodatku parfumów i alkoholu, z dodatkiem alantoiny czy pantenolu.
 5. Czy serum zastępuje krem pod oczy?
  Nie, serum i krem mają różne funkcje. Serum działa głęboko, a krem nawilża i zabezpiecza.

Jeden komentarz

Melonie Hemish 2023-09-16 at 01:33 - Reply

Dzięki Tobie moje życie staje się lepsze.

Johanna Naugler 2023-09-18 at 11:25 - Reply

Twoje słowa zawsze mnie inspirują.

_gaze5 2023-12-23 at 09:55 - Reply

Polecam każdemu, kto szuka głębszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości.

Leave a Comment