Logo
Paleta cieni do powiek | Podróbka Urban Decay Naked 3
7 wrz 2015

Paleta cieni do powiek | Podróbka Urban Decay Naked 3

Post by Testimo_Admin

Paleta cieni do powiek – Sekret doskonałego makijażu

Każda miłośniczka makijażu wie, jak ważne jest posiadanie w swojej kolekcji dobrej palety cieni do powiek. To one pozwalają nam tworzyć nieskończoną ilość różnych stylów, od codziennego po bardziej awangardowy.

W makijażu dziennym stawiam na klasykę i korzystam z neutralnych cieni do powiek bez wariacji kolorystycznych (choć i takie się zdarzają). W ostatnim czasie stawiam na minimalizm i stosuję maksymalnie trzy cienie. Jasny w kącik zewnętrzny, średni na całą powiekę i ciemnym zaznaczam zewnętrzny kącik i robię roztartą kreskę na dolnej powiece. Bywają też dni, kiedy używam jednego cienia, który aplikuję na całą powiekę ruchomą i nad załamanie. Wybieram cienie, które podkreślą oko, ale nie dadzą zbytniej ekstrawagancji. Cienie porłowe mogą doskonale wyglądać w świetlistym makijażu dziennym tylko trzeba pamiętać o umiarze.

Co to jest paleta cieni?

Paleta cieni to zbiór różnych odcieni cieni do powiek umieszczonych w jednym opakowaniu. Może zawierać od kilku do kilkudziesięciu różnych kolorów.

Paleta neutralnych cieni do powiek ze sklepu ladyqueen.com to podróbka Urban Decay naked. Jest do złudzenia podobna do orginału. Na stronie są trzy wersje kolorystyczne do wyboru, wybrałam opcję trzecią, czyli każdy cień ma domieszkę różu.

Paleta składa się z 12 cieni, dzięki czemu daje wiele możliwości makijażu. Można nią wykonać zarówno makijaż dzienny jak i mocniejszy wieczorowy. Znajdują się tu 3 maty, a reszta to cienie o perłowym wykończeniu. Cienie różnią się pigmentacją i jest to kolosalna różnica w jakości. Maty pozostawiają wiele do życzenia. Nawet na bazie kolor jest niemal niewidoczny i przy aplikacji mocno pylą. Natomiast każdy cień perłowy jest rewelacyjny, jest bardziej kremowy, zwarty i łatwo się go transferuje z pędzla na skórę, nie osypuje się, a drobinki nie migrują. Jeden cień perłowy może zastąpić cały makijaż, najczęściej używam cienia Liar, bądź Factory, nakładam je na całą powiekę ruchomą, a następnie rysuję kreskę i tuszuje rzęsy. Tyle wystarczy, naprawdę.

Paleta cieni do powiek

Podstawy nakładania cieni

Zaczynamy od najjaśniejszego koloru na całej powiece, a następnie dodajemy ciemniejsze odcienie w zewnętrznych kącikach oczu.

Cienie perłowe dobrze łączą się z cieniami innych marek. Jeśli łączę je w makijażu, najczęściej używam matów z palety Zoeva Smokey.

Opakowanie jest wykonane z cienkiej, połyskującej blaszki z logiem UD. W palecie znajduje się lusterko, dzięki czemu jest praktyczna i śmiało można zabrać ją na wyjazd jako jedyny zestaw cieni do makijażu. Dołączony jest także dwustronny pędzelek, który bardzo chętnie używam. Z jednej strony jest płaski, dzięki czemu łatwo i szybko można nałożyć cień na całą powiekę ruchomą. Druga końcówka to pędzelek do rozcierania, puchaty, delikatny. Nawet w dni, kiedy nie używam tej palety, w makijażu korzystam z tego pędzelka.

Podsumowanie

Paleta cieni do powiek to niezbędne narzędzie każdej miłośniczki makijażu. Pozwala ona na kreowanie nieskończonych stylów i eksperymentowanie z różnymi kolorami. Pamiętaj jednak, aby zawsze dbać o swoje narzędzia i regularnie je czyścić!

Chętnie używam tej palety, gdyż umożliwia stworzenie szybkiego makijażu, który ładnie podkreśli oczy, zwłaszcza niebieskie, zielone i szare. Paleta neutralnych cieni do powiek przyda się każdemu. Jeśli lubicie cienie perłowe, śmiało możecie kupić taką paletę. Kosztuje niecałe 15$ i serdecznie ją Wam polecam.

Jakie macie ulubione palety do makijażu dziennego?

 

Jeden komentarz

Darline Marra 2023-09-19 at 11:59 - Reply

Zobaczcie, co tym razem mam ciekawego w tym ważnym temacie

Kortus 2023-12-23 at 10:26 - Reply

Zapraszam do zapoznania się z linkiem

Leave a Comment