Logo
Jak czyścić szczotki do włosów ? Po co, jak i dlaczego ?
18 lis 2016

Jak czyścić szczotki do włosów ? Po co, jak i dlaczego ?

Post by Testimo_Admin

Przyznaj sama przed sobą czy myjesz szczotki regularnie czy całkiem o tym zapominasz? Szczotki trzeba myć, nie ma innej opcji. Ja staram się je czyścić mniej więcej raz na tydzień. Najczęściej używam szczotki tangle teezer, która jest prosta do utrzymania w czystości. Więc jak czyścić szczotki do włosów?

Wprowadzenie

Każda kobieta marzy o pięknych, zdrowych włosach. Aby to osiągnąć, kluczowe jest nie tylko używanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, ale także wybór odpowiedniej szczotki do włosów. Dziś przeanalizujemy różne rodzaje szczotek, ich zastosowania oraz porównamy najpopularniejsze marki i modele.

Dlaczego odpowiednia szczotka jest ważna?

Wybór odpowiedniej szczotki ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i wyglądu włosów. Zła szczotka może powodować uszkodzenia, łamanie się włosów i ich puszenie, podczas gdy dobra szczotka może masować skórę głowy, poprawiając krążenie i promując zdrowy wzrost włosów.

Po co trzeba myć szczotki do włosów?

Szczotki do włosów należy myć pod bieżącą wodą, nie wystarczy usunąć włosów ze szczotki. Na szczotce zbierają się włosy, martwe komórki naskórka, łoj, pot, kurz i pozostałości po produktach do stylizacji włosów lakierach i piankach. Jest tego sporo, prawda? Czasem problemy skóry głowy mogą wynikać z nieprawidłowej higieny czesania włosów, np. szybkie przetłuszczanie się włosów. Używanie brudnej szczotki jest niehigieniczne.

Co potrzebujesz, żeby wyczyścić szczotkę?

Szampon i szczoteczkę. Możesz użyć nieużywanej szczoteczki do zębów lub szczoteczki do czyszczenia, taką jak pokazuję na zdjęciu. Istnieją też gadżety do usuwania włosów ze szczotki <click>, ale nie są niezbędne. Coś do dezynfekcji szczotki.

Jaki szampon będzie najlepszy do mycia szczotek? Dobrze, by było, gdyby szampon który użyjesz do mycia swojej szczotki miał SLS, czyli silne detergenty myjące, może zawierać alkohol. Nie powinien zawierać silikonów, czy olejków. Szampon powinien być mocno oczyszczający. Może być nawet taki najtańszy jaki znajdziecie. Możesz wykorzystać szampon, który leży nieużywany, nie sprawdził się i w zasadzie nie wiesz jak go zużyć, a szkoda wyrzucić.

szczotki do włosów

Jak czyścić szczotki do włosów?

Czyszczenie szczotek jest banalnie proste. Usuń z niej wszystkie włosy, jeśli jakieś włoski są zbyt uparte wspomóż się szpilką, pęsetą, wsuwką. Następnie umyj szczotkę wodą z szamponem wykorzystując do tego szczotkę. Dociera ona w każde miejsce i masz pewność, że szczotka jest dokładnie umyta. Następnie porządnie wypłucz szczotkę pod bieżącą wodą i wysusz.

Grzebienie wystarczy umyć pod bieżącą wodą, zdezynfekować i wysuszyć.

Jeśli masz szczotkę z drewnianą rączką pamiętaj by woda nie leciała na trzonek. Może to spowodować rozklejenie i skrócić wytrzymałość szczotki.

Czyścicie szczotki do włosów czy o tym zapominacie? Jest to proste i fajnie o tym pamiętać.

Konkluzja

Wybór odpowiedniej szczotki do włosów jest istotny dla zdrowia i urody włosów. Warto poświęcić czas i wybrać produkt, który będzie najbardziej odpowiedni dla naszego typu włosów i stylu życia.

FAQs

  • Czy warto inwestować w drogie szczotki?

Tak, jakość ma znaczenie, ale warto także zwracać uwagę na opinie innych użytkowników.

  • Czy jedna szczotka wystarczy na wszystko?

Zależy od potrzeb. Niektórzy mogą potrzebować kilku szczotek o różnych właściwościach.

  • Jak często należy czyścić szczotki do włosów?

Zaleca się regularne czyszczenie szczotek, najlepiej po każdym użyciu.

  • Gdzie można kupić dobrej jakości szczotki?

Dobrej jakości szczotki można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

  • Czy szczotki z naturalnym włosiem są lepsze?

Są one delikatniejsze

Jeden komentarz

Joanna_raise128 2023-12-23 at 10:42 - Reply

Kto jeszcze tego nie czytał? Udostępniajcie dalej, to powinni wiedzieć wszyscy

Leave a Comment