Logo
Szczoteczka do mycia twarzy Blaupunkt
21 mar 2017

Szczoteczka do mycia twarzy Blaupunkt

Post by Testimo_Admin

Demakijaż to u mnie podstawa pielęgnacji. Szczoteczka do mycia twarzy dokładnie oczyszcza skórę, choć ostatnio cera nie wyglądała najlepiej (i nie wiem czy powinnam obwiniać za to podkład Catrice HD), tak teraz doprowadziłam ją do porządku, podskórne grudki znikają i jej ogólny wygląd staje się bardziej przyjazny dla oczu, odbicie w lustrze przestało mnie straszyć odkąd nie mam tych bolących pryszczy.

Może zbytnio narzekam, powiecie, że inni mają gorzej. Ale marzy mi się cera bez niedoskonałości, więc staram się pielęgnację dobierać tak, by jej służyła, a skóra była gładka. Peelingi niestety robię nieregularnie, choć peeling stoi obok żelu do mycia twarzy, sięgam po niego rzadziej niż powinnam.

By przeciwdziałać mojemu lenistwu z chęcią wprowadziłam do pielęgnacji szczoteczkę do mycia twarzy. Jak się u mnie sprawdza? Czy skóra wygląda lepiej?

Jakie korzyści przynosi używanie szczoteczki do mycia twarzy?

Z pewnością skorzystają na jej właściwościach osoby, które posiadają cerę mieszaną/tłustą ze skłonnością do zaskórników czy podskórnych grudek. Szczoteczka usuwa martwe komórki naskórka oraz dogłębnie oczyszcza pory skóry. Zanieczyszczenia w porach oraz niezłuszczony zrogowaciały naskórek może zapychać ujścia gruczołów łojowych i być przyczyną powstawania niedoskonałości.

Szczoteczka do mycia twarzy Blaupunkt posiada 3 końcówki, jedna z nich jest bardzo delikatna, dlatego osoby ze skórą wrażliwą również mogą ją wypróbować. Oczyszczanie jednej partii twarzy to maksymalnie 20 sekund, wtedy podrażnienie mechaniczne nie powinno wystąpić w ogóle.

– dogłębne oczyszczenie porów

– dokładny demakijaż

– złuszczanie martwego naskórka

pobudzenie mikrokrążenia w skórze

– bardziej skuteczne działanie kosmetyków do pielęgnacji

Jakie są minusy? I jakie są przeciwskazania?

Szczoteczki do twarzy nie powinny używać osoby z aktywnym trądzikiem, taki sam powód jak przy peelingach mechanicznych. Ponadto używanie szczoteczki wyklucza: podrażnienie, otwarte lub gojące się rany, świeże blizny.

Końcówki szczoteczki powinno wymieniać się co kilka miesięcy. Końcówkę do szczoteczki Blaupunkt znalazłam <tutaj> za 45 zł.

Co jest w zestawie oraz designe

Szczoteczka do mycia twarzy Blaupunkt ma fajny, nowoczesny wygląd. Kobiece kolory, 3 wymienne końcówki, welurowe etui oraz stacja ładująca. Szczoteczka ta ma wygodny, ergonomiczny kształt, dzięki czemu swobodnie leży w dłoni. Szczoteczka wyposażona jest w żarówkę kontrolną informującą o stanie naładowania naszego sprzętu, niebieski kolor – włączenie, migający czerwony – bliska rozładowania i ciągły czerwony w czasie ładowania. Korzystam ze szczoteczki kolejny tydzień i jeszcze jej nie ładowałam ani razu, więc wydajność akumulatora fajnie mnie zaskoczyła

 

Co jest z zestawie?

  • Szczoteczka do mycia twarzy Blaupunkt wraz ze stacją ładującą (plus kabel zasilający)
  • 3 końcówki (szczoteczka do peelingu, delikatna szczoteczka do wrażliwej skóry, delikatna szczoteczka z funkcją masażu
  • Nasadka goląca
Szczoteczka do mycia twarzy

Jak używać szczoteczki?

Wybieramy jedną z trzech końcówek i mocujemy ją w szczoteczce. Następnie zwilżam twarz oraz główkę szczoteczki wodą i nakładam niewielką ilość żelu myjącego. Włączam szczoteczkę i zaczynam czyszczenie twarzy. Przesuwam szczoteczkę po twarzy, zaczynając od policzków, później nos (tu się skupiam się najbardziej), następnie od nosa w kierunku uszu, skronie i czoło. Czyszczenie każdej partii nie powinno trwać dłużej niż 20 sekund. Płuczę końcówkę szczoteczki pod bieżącą wodą i odstawiam do wyschnięcia.

Jakie są moje wrażenia?

Nigdy przedtem nie miałam takiej szczoteczki, więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Główka szczoteczki wykonuje ruch obrotowy, który jest przyjemny dla skóry. Po myciu twarzy szczoteczką Blaupunkt czuję, że moja skóra na twarzy jest czysta do granic możliwości, ale bez podrażnienia czy napięcia. Urządzenie to jest wodoodporne, więc śmiało możemy korzystać z niego w czasie kąpieli i czyścić je pod bieżącą wodą. Używanie tej szczoteczki jest proste, wystarczy dopasować końcówkę do własnych potrzeb i korzystać z zalet czyszczenia twarzy szczoteczką. Końcówki łatwo zdjąć i wymieniać.

Podsumowanie

Przeszłam już wiele metod oczyszczania twarzy, OCM i ściereczki z mikrofibry, ściereczki muślinowe, ręczne szczoteczki nylonowe, silikonowe płatki do peelingu, gąbeczki konjac, a nawet glow quick treat. Wszystko szło w zapomnienie po krótkim czasie. Póki co szczoteczki używam chętnie, najbardziej podoba mi się korzystanie z końcówki do peelingu. Jeszcze dziś chcę użyć golarki, zobaczymy czy zastąpi mi tradycyjną maszynkę do golenia. Dam jeszcze znać za jakiś czas jak ma się moja skóra i czy szczoteczka do mycia twarzy Blaupunkt pomaga mi zwalczać zapchane pory i zaskórniki.

Jeden komentarz

Louis Memmott 2023-09-16 at 01:43 - Reply

Brawo za doskonałą pracę!

Gwendolyn Labove 2023-09-18 at 11:36 - Reply

Moim zdaniem takiej treści lepiej nie omijać. Jest po prostu cenna

Leave a Comment