Logo
4 Dobre pędzle do oczu – pędzle do rozcierania
17 wrz 2015

4 Dobre pędzle do oczu – pędzle do rozcierania

Post by Testimo_Admin

Pędzle do rozcierania

Dobre pędzle do oczu potrzebne są w każdej kosmetyczce. Nie są niezbędne, ale zdecydowanie ułatwiają pracę. Dobre pędzle do rozcierania dadzą efekt naturalnego makijażu oka, z przejściem kolorów. Poprawne rozblendowanie cieni wymaga odpowiednich narzędzi. Najlepsze są pędzle puchate, delikatne, które rozetrą cień w mgiełkę koloru. Warto zwrócić uwagę na polecane marki, te które są sprawdzone przez wiele osób. Wtedy łatwiej wypracować technikę oraz nie zniechęci Was do kolejnych prób i zabawy makijażem. Dziś pokażę 4 pędzle do rozcierania o różnych kształtach, które chętnie używam w codziennym makijażu.

 

Najbardziej lubię pędzle marki Zoeva, gdyż najłatwiej się nimi pracuje. Do blendowania najczęściej używam pędzla 228 luxe crease. Mam też dwa pędzle Maestro, nr 480 i nr 497 oraz jeden pędzel marki Douglas nr 6P. Wszystkie sa puchate, dwa z nich są w kształcie jajeczka, o owalnym profilu. Pędzel Maestro 497 ma nieco inny kształt włosia, gdyż jest bardziej płaski i rozciera się nim w trochę inny sposób. Wykonuje nim ruchy poprzeczne, gdy już mam nałożony kolor, bądź aplikuję go nad załamanie powieki.

Pędzle o owalnym kształcie są bardziej praktyczne, gdyż można nimi nałożyć cień w załamanie powieki i rozblendować do góry. Ale oba kształty do rozcierania cieni sprawdzają się świetnie! Pędzel marki Douglas to duża puchata kulka, rozciera cienie już nałożone na powiekę, nie jest precyzyjna, natomiast pięknie rozciera cień w mgiełkę koloru. Używam go też do nakładania cielistego cienia pod łuk brwiowy, daje subtelny kolor a przy okazji jasny cień rozciera jeszcze bardziej cień nałożony nad załamanie powieki. Pędzel Douglas sprawdza się także do utrwalania pudrem korektora.

Dobre pędzle do oczu

Bez względu na to, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem, te marki z pewnością przypadną Ci do gustu.

Zoeva 228 luxe creaseulubiony i niezastąpiony. Szybko rozciera cienie i daje piękny miękki efekt.

Douglas 6P – duża puchata kulka do rozcierania cieni, do aplikacji cieni pod łuk brwiowy, do utrwalania korektora pudrem

Maestro 480 – świetnie sobie radzi z rozcieraniem cieni na kształt 'banana’, czyli w załamaniu nad nim. Ma długi trzonek, który wymaga przyzwyczajenia. Chyba wolę krótkie trzonki, jakie ma Zoeva.

Maestro 497 – pędzel do rozcierania o płaskim kształcie, najczęściej używam go do dopracowania makijażu, dołożenia i roztarcia koloru nad załamanie.

Dobre pędzle do oczu

Pędzel Maestro z jasnym włosiem, jest już odbarwiony od ciemnych cieni, mam nadzieję, że z Zoevą nie stanie się podobnie.

 

 

Oprócz pędzli puchatych przydają się także pędzle płaskie do nakładania cienia na całą powiekę ruchomą oraz pędzle w kształcie kuleczki, które precyzyjnie aplikują cień w zewnętrzny kącik oraz ładnie go wprowadzają w cień nałożony na powiekę ruchomą. Ponadto rewelacyjnie rozciera się nimi dolną kreskę. Mam kilka takich pędzli kuleczkowych, oczywiście Zoeva oraz Sephora i Hakuro. Najbardziej lubię pędzle Zoeva, pisałam o nich.

Pędzle markowe vs. lokalne

Nie zawsze droższe znaczy lepsze. Lokalne marki często oferują doskonałą jakość w przystępnej cenie.

Dobre pędzle do oczu – Podsumowanie

Wybór odpowiedniego pędzla do oczu może być kluczem do osiągnięcia perfekcyjnego makijażu oka. Pamiętaj, aby zawsze dbać o swoje narzędzia i inwestować w produkty, które służą Twoim potrzebom.

Dobre pędzle ułatwiają makijaż, możecie mi wierzyć na słowo. To są moje typy jeśli chodzi o pędzle do rozcierania, a jakie są Wasze?

Jeden komentarz

Gwendolyn Labove 2023-09-15 at 23:53 - Reply

Zapraszam do zapoznania się z linkiem

Mia Murdaugh 2023-09-18 at 09:44 - Reply

Twój wpis daje mi kopa do działania.

DamiaN_later75 2023-12-23 at 10:25 - Reply

To artykuł, który sprawia, że zaczynasz inaczej patrzeć na świat.

Leave a Comment