Logo
Ulubiony eyeliner żelowy – MAP Make-up Atelier Paris
20 lis 2013

Ulubiony eyeliner żelowy – MAP Make-up Atelier Paris

Post by Testimo_Admin

Kreska 'jaskółka’ pojawia się w moim codziennym makijażu. Są dni 'niechcemisie’ i w tych dniach rezygnuje z czegokolwiek. 

Długo ćwiczyłam by robić kreskę jaką robię teraz, dopasowaną do kształtu oka, nie zawsze idealna, nie zawsze symetryczna. Używałam eyelinerów w pędzelku i pisaku. Te drugie były okropne, pół transparentne kreski i poprawianie do uzyskania intensywnego koloru doprowadzały mnie do frustracji. Na szczęście odkryłam te żelowe i przekonałam się, że rysowanie kreski nie musi być trudne.

 
 

Zanim znalazłam odpowiednie pędzelki do eyelinera borykałam się z różnymi problemami. Zbyt gruba, źle wyprowadzona od zewnętrznego kącika, po prostu kreska nie taka jak trzeba. Był pędzelek Catrice, następnie milion innych, aż w końcu kupiłam Inglot, który ma długą końcówkę oraz Douglas 25P, który jest krótki. Oba dają możliwość narysowania precyzyjnej kreski. 

 

Opis:

  • Rewelacyjny Wodoodporny Eyeliner w żelu, w zakręcanym szklanym słoiczku.

  • Doskonały do makijaży wymagających trwałości (ślubny, fotograficzny, karnawałowy).

  • Również do stosowania kresek wewnątrz oka. Doskonale aplikuje brokat.

  • Zapewnia wyjątkowo długotrwały makijaż, odporny na tarcie i łzy.

  • Szybki czas schnięcia. 

  • Może być stosowany jako wodoodporne cienie do oczu 

  • Ph 7,5

  • Ulubiony produkt profesjonalnych wizażystów

 

Zastosowanie :

  • nakładać pędzlem, pozostawić do wyschnięcia.

  • w czasie gdy jest świeży można aplikować na niego cienie sypkie, brokaty (wzmacnia ich trwałość i nie przemieszcza je) 

<a href="http://folaroni.com/sklep/makijaz-oczu/376-eyeliner-w-elu-8g.html" onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'outbound-article', 'http://folaroni.com/sklep/makijaz-oczu/376-eyeliner-w-elu-8g.html', '’]);” target=”_blank”><źródło>

 

Pojemność: 3,5 g

Cena: 55 PLN

Dostępność: folaroni.com

 
 
 

Jest to eyeliner żelowy jeden z najlepszych jakie używałam. Ma żelowo, kremową, jedwabistą konsystencję. Równomiernie zasycha i daje jednolitą kreskę na całej długości. Łatwo 'sunie’ po skórze, konsystencja jest jego ogromną zaletą. Następna kwestia – wodoodporna i odporna na ścieranie formuła. Wodoodporny jest na pewno, odporny na ścieranie różnie. Nie wiem od czego zależą sytuacje, kiedy odbijał się na górnej powiece, dzień w dzień, nie ważne co było bazą. Z czasem ten problem zanikł i nie odbija się, a nawet już zapomniałam o tym. Nie kruszy się, nie roluje.

Odcień jest intensywny i nie blednie. Ma wykończenie matowe, ale nie jest to płaski mat. Oprócz rysowania kreski jest dobrą bazą pod pigmenty i brokaty. Poprawia ich przyczepność oraz pogłębia i przyciemnia kolor nawierzchniowy. Rewelacyjnie nadaje się jako baza do ciemnego, mrocznego smoky eyes.

Trwałość i żywotność samego produktu jest niesamowita. Kupiłam go dobrych i długich miesięcy temu i nie zmienił formuły. Stale ma konsystencję jak na początku użytkowania.Opakowanie standardowe, zakręcany słoiczek. Powierzchnia nieco mi się porysowała, ale eyeliner jest dosyć mocno eksploatowany :)Przy otwarciu zakrętki znajduje się gumka, która zabezpiecza przed dostaniem się powietrza, niestety odkleiła mi się dosyć szybko.

Wspomnę także o demakijażu. W zależności od charakteru kreski, czy jest bardziej subtelna czy graficzna następuje pewien opór. Najlepiej sprawdzają się płyny dwufazowe, bądź oleje. Kiedy nie mogę domyć linii rzęs, patyczek kosmetyczny zanurzam w kropli oleju rycynowego i doczyszczam całość. Na wszystko jest sposób.

 
 

Wszystkie makijaże z wykorzystaniem tego eyelinera są otagowane. 

Wystarczy,że w wyszukiwarkę po lewej stronie wpiszecie hasło: MAP.

 

Jakie są Wasze ulubione eyelinery? Wolicie żelowe czy płynne? Jestem ciekawa jakie są Wasze typy.

 
 
Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz

Kathrin Krystal 2023-09-16 at 01:03 - Reply

Zwracam Waszą uwagę na ten ważny, przynajmniej moim zdaniem, temat

Lavern Holberton 2023-09-18 at 10:55 - Reply

Takie krótkie info nie tylko dla znających temat. Ten tekst powinni przeczytać wszyscy

Iza22_familiar49 2023-12-23 at 09:22 - Reply

Całkowicie, kompletnie i totalnie się z tym zgadzam. A jak Wy uważacie?

Leave a Comment