Logo
Opadające powieki, problem czy kompleks?
23 lip 2016

Opadające powieki, problem czy kompleks?

Post by Testimo_Admin

Jednym z najpopularniejszych postów na moim blogu to makijaż dla osób, które mają opadające powieki <click>. Cieszę się, że dawny wpis zyskuje taką pozycję w wyszukiwarce.

Ja mam opadające powieki i taka moja uroda, nie zmienię tego. Nauczyłam się robić makijaż, by podkreślać swoje atuty. Nie boję się kreski, bo wiem jak ją namalować. Zaakceptowałam to, ale czasem myślę co będzie za 20-30 lat? Zastanawialiście się kiedyś czy medycyna estetyczna ma sens? Czy warto? Czy to wymysł a może problem? Pomyślałam, że rozwinę temat i zachęcam Was do dyskusji na ten temat.

Skóra okolic oczu jest cienka i tu najszybciej widać oznaki starzenia.  Najpierw pojawiają się zmarszczki, kurze łapki, skóra staje się bardziej wiotka, powieka opada coraz bardziej, spojrzenie wygląda na smutne i zmęczone.

Co można zrobić?

Metod jest kilka i warto rozeznać się jaka metoda sprawdzi się najlepiej w danym przypadku.

Najbardziej inwazyjna i za razem najbardziej skuteczna metoda to operacja plastyczna powiek (blefaroplastyka). Zabieg ma na celu usunięcie nadmiaru skóry z okolic oczu. Taki zabieg do tanich nie należy, jest to koszt 5-9 tys. zł w zależności od miasta oraz od gabinetu. Jednak istotne jest, że efekty mogą utrzymać się nawet ponad 10 lat.

Inne zabiegi, mniej inwazyjne to: zabiegi laserowe, mezoterapia igłowa i zabiegi z użyciem nici liftingujących. Wszystkie mają na celu wzmocnienie włókien podporowych skóry kolagenu i elastyny.

Jakie efekty daje plastyka powiek górnych?

  • Odmłodzenie spojrzenia i całej twarzy
  • Bardziej promienny wygląd poprzez uniesienie zewnętrznych kącików oczu
  • U niektórych osób poprawa widzenia
  • Aspekty psychologiczne, takie jak większa pewność siebie i poczucie atrakcyjności

Podjęcie decyzji.

Przed podjęciem decyzji o takim zabiegu warto poszukać informacji o gabinetach, lekarzach i cenach w danym mieście. Są wyszukiwarki, gdzie wystarczy wpisać miasto i pojawia się lista gabinetów. Można poczytać opinie innych osób, które już skorzystały z takich usług. Jak już podejmiesz decyzję o wyborze gabinetu niezbędna jest także konsultacja ze specjalistą. Omówi jakie efekty są możliwe do osiągnięcia, rozwieje obawy, wytłumaczy jak będzie wyglądał zabieg. Jak wygląda taka konsultacja możesz przeczytać <tutaj>.

Opadające powieki

Lepiej zapobiegać niż leczyć?

Kosmetyki nigdy nie będą tak skuteczne jak zabiegi medycyny estetycznej. Zmiany w wyglądzie, które są następstwem upływu czasu niekiedy powodują kompleksy. Można to zaakceptować albo próbować innych metod. Opadające powieki w pewnym momencie mogą powodować ograniczenie widzenia, a tym samym być utrudnieniem w codziennym życiu (prowadzenie samochodu, czytanie) i szczerze przyznam wtedy nie wahałabym się i skorzystała z dostępnych metod korekcji opadających powiek.

Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja okolic oczu?

Pielęgnacja to istotny element zapobiegania oznakom starzenia się skóry. Starannie wybieraj składniki kremów pod oczy i pamiętaj, że krem do twarzy nie zastąpi kremu specjalnie stworzonemu na tę delikatną okolicę. Pożądane składniki w kremach przeciwzmarszczkowych to peptydy, retinol, kolagen, koenzym Q10, komórki macierzyste, witamina C, telomery.

Skóra okolic oczu jest cienka, więc traktuj ją delikatnie. Krem wklepuj opuszkiem palca, zgodnie z przebiegiem mięśni. Nie nakładaj kremu blisko linii rzęs, dzięki czemu unikniesz podrażnienia oczu, zwłaszcza, że niektóre składniki działają dosyć silnie.

Demakijaż rób starannie i delikatnie. Nie pocieraj, nie naciągaj. Nasącz płatek kosmetyczny płynem do demakijażu i przyłóż na kilka sekund. Makijaż się rozpuści i z łatwością usuniesz nawet wodoodporny tusz do rzęs.

Nie jestem przeciwniczką ani zwolenniczką medycyny estetycznej. Uważam, że jeśli ma to poprawić komfort życia to śmiało można z tego skorzystać. A jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Jeden komentarz

Kori Hulslander 2023-09-18 at 14:54 - Reply

Twój blog to miejsce, gdzie zawsze znajdę coś dla siebie.

Martynika 2023-12-23 at 10:02 - Reply

Polecam każdemu lekturę, zawsze aktualne są takie treści

Leave a Comment