Logo
Manicure hybrydowy – Dwie metody ściągania lakieru hybrydowego
15 lut 2017

Manicure hybrydowy – Dwie metody ściągania lakieru hybrydowego

Post by Testimo_Admin

Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to jeden z najnowszych trendów w dziedzinie pielęgnacji paznokci. Oferuje on kombinację lakieru żelowego i tradycyjnego lakieru do paznokci.

Dlaczego manicure hybrydowy jest tak popularny?

Oprócz swojej trwałości i estetyki, jest także prosty w aplikacji i można go łatwo zdjąć.

Wydaje mi się, że chyba już na stale przerzuciłam się na lakiery hybrydowe. W przerwie między hybrydami używam tylko bezbarwnej odżywki wzmacniającej paznokcie. Nie pamiętam kiedy ostatni raz używałam klasycznych lakierów. W najbliższym czasie planuję zrobić porządek w kosmetyczce z lakierami. Mam ich mnóstwo, ale nie używam. Zrobię selekcję, część na pewno wyrzucę, a część oddam. Myślę, że to ma sens, jak sądzicie?

Dziś pokażę Wam dwie metody ściągania lakieru hybrydowego. Wygląda prosto, ale niestety jest to czasochłonny zabieg. U mnie na pewno, a ile Wam czasu zajmuje ściągnięcie hybrydy?

Sposób nr 1

Metoda pierwsza to spiłowanie hybrydy. Jest to też pierwszy, podstawowy krok, by zdjąć hybrydę także drugim sposobem

Zawsze należy zacząć od spiłowania top coat’u. Wierzchniej warstwy. Następnie wybierz metodę, która wydaje się być bardziej wygodna.

Spiłowanie hybrydy wybieram zawsze wtedy kiedy uzupełniam odrost i mam przedłużane paznokcie żelem lub Semilac Hardi. Wówczas spiłowuje hybrydę tak, by na paznokciu pozostał hard / żel.

Jeśli zdecydujesz się całą hybrydę ściągnąć tym sposobem, pamiętaj by robić to z wyczuciem, by nie spiłować płytki paznokcia. Nie umiejętne ściąganie hybrydy jest powodem zniszczonych paznokci. To nie lakiery hybrydowe niszczą paznokcie (oprócz sytuacji kiedy występuje uczulenie), paznokcie są zniszczone od zbyt mocnego spiłowania płytki, od zrywania hybrydy.

Najgorsze co możesz zrobić dla paznokci to właśnie zerwanie hybrydy na siłę. Jak się zahaczy spiłuj kawałek i w wolnej chwili napraw manicure. Wiem, że kusi takie 'skubanie’ i zrywanie, ale warto się przed tym powstrzymać. Uwierzcie mi na słowo!

Manicure hybrydowy

Sposób nr 2

Druga metoda to usunięcie hybrydy przy pomocy acetonu.

Tutaj jest kilka sposobów, ja wybieram klipsy i przyznaję, że daje mi to największą swobodę, bo klipsy mocno trzymają się paznokci i nie przesuwają się.

Tę metodę również trzeba zacząć od spiłowania top coatu. Nasączony acetonem wacik należy przyłożyć do paznokcia z lakierem hybrydowym. Następnie wacik trzeba zawinąć folią aluminiową lub zacisnąć klipsem, bądź i to i to. Folia plus klipsy dają najszybsze efekty, hybryda szybciej się rozpuszcza. 

Po upływie 10-20 min lakier hybrydowy jest gotowy do usunięcia kopytkiem, drewnianym patyczkiem. Hybryda powinna łatwo odchodzić. Jeśli stawia opór jeszcze raz nasącz wacik i zaciśnij klipsem.

Manicure hybrydowy – Podsumowanie

Manicure hybrydowy to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie trwałość, estetykę i różnorodność. Jednak jak każda procedura kosmetyczna, ma swoje plusy i minusy. Ważne jest, aby podejść do tego z umiarem i świadomością.

Czasem moczyłam paznokcie w miseczce z acetonem. Skutkowało to niestety wysuszonymi opuszkami palców. A z racji tego, że moje dłonie są ekstremalnie suche szybko zrezygnowałam z tej metody.

Robicie manicure hybrydowy? Jak ściągacie lakier? Może znacie jeszcze inne metody ściągania lakieru hybrydowego?

Często Zadawane Pytania

 1. Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?
  • Tak, jeśli jest wykonany prawidłowo.
 2. Jak długo utrzymuje się na paznokciach?
  • Zwykle od 2 do 3 tygodni.
 3. Jakie są koszty?
 4. Czy mogę to zrobić samodzielnie w domu?
  • Tak, ale wymaga to pewnych umiejętności.
 5. Jak go usunąć?
  • Można to zrobić w domu lub w salonie.

Jeden komentarz

Alyce Kasel 2023-09-16 at 00:47 - Reply

Dzięki Tobie mam więcej pozytywnego myślenia.

Murray Speas 2023-09-18 at 10:39 - Reply

Uwaga! Tekst moim zdaniem wart uwagi każdego

Iza22_assistance12 2023-12-23 at 09:52 - Reply

Czytanie tego artykułu to jak odkrywanie nowego wymiaru tematu.

Leave a Comment