Logo
AURA HERBALS: pudrowa glinka kosmetyczna – glinka czerwona
2 sie 2012

AURA HERBALS: pudrowa glinka kosmetyczna – glinka czerwona

Post by Testimo_Admin
OD PRODUCENTA:
Pudrowa Glinka Kosmetyczna – czerwona (50g)
  • zdrowy koloryt cery

Działanie maseczek z dodatkiem glinki:
Maseczki glinkowe są znane ze swojej wysokiej skuteczności. Dzięki naturalnym składnikom, z jakich są produkowane, praktycznie nie powodują alergii, a zawarte w nich surowce mineralne działają niezależnie od rodzaju cery. Glina pomaga wytworzyć swoisty kompres, nieprzepuszczający wody, która dzięki temu nie odparowuje z najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Skóra otrzymuje dawkę silnego nawilżenia i jest gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
 
Glina, dzięki wysokiej zawartości surowców mineralnych, jest szczególnie polecana do cery tłustej. Składniki występujące w glinie pozwalają zaabsorbować nadmiar sebum. Dodatkowo maseczka glinkowa zastygając na twarzy, wygładza ją i powoduje, że skóra staje się bardziej miękka i delikatna. 

<link do sklepu>  

Cena: 15,60
Pojemność: 50g 

Maseczka ma postać proszku, jest bardzo miałka. Po dodaniu wody / hydrolatu bez problemu uzyskujemy konsystencje ‚gęstej śmietany’. Nie powstają grudki, ani bąbelki powietrza. Przygotowanie jest banalnie proste. Jedno opakowanie maseczki Aura Herbals wystarcza na dwa użycia, ale jedno nieco bardziej skąpe. Jednak 50g to o wiele za dużo na jednokrotne wykorzystanie.

O ile przygotowanie jest proste, tak przy aplikacji możemy mieć nieco problemów. Miałam nadzieję,że glinka zastygnie na twarzy jak maska algowa. Jednak nie dałam rady nałożyć jej na twarz w taki sposób i zmycie jej nie było łatwym wyczynem. Musiałam ją nieco wyczuć. Czy bardziej jest glinką czy podobną do masek algowych.
Stosując maseczki z glinki, należy twarz spryskiwać wodą / hydrolatem by nie dopuścić do wyschnięcia jej na twarzy. Po zaschnięciu tworzy się pyląca skorupa. 
Swoją glinkę zmyłam gąbeczką. Nie miałam z tym większych problemów. Zmywając ją czułam gładkość skóry. Byłam pozytywnie zaskoczona, że skóra jest aż tak przyjemna i aksamitna w dotyku!
Maseczka z glinki po aplikacji tworzy na skórze twarzy okluzję, nie przepuszczającą powietrza. Dzięki takiej izolacji zapobiega się nadmiernej utracie wody przez naskórek oraz wspomaga absorpcję składników w głąb skóry. Myślę, że przy następnej okazji pod pudrową maseczkę z glinki zaaplikowałabym serum olejowe. 
Glinka ma właściwości absorpcji nadmiaru sebum i oczyszczania porów skóry. Zawiera wiele makro i mikro elementów, m.in. krzem, żelazo, potas, mangan, tytan. Glinka czerwona polecana jest do skór wrażliwych i skłonnych do podrażnień i alergii, gdyż ma właściwości uszczelniające naczynia krwionośne oraz działa łagodząco na podrażnienia i rumień.
Glinka czerwona poprawia koloryt cery. Może nadać delikatny efekt opalenizny, w zależności od częstotliwości stosowania. Jednak jednorazowo można zauważyć bardziej promienny i zdrowszy wygląd skóry.
MOJE SPOSTRZEŻENIA:
– skóra jest bardziej napięta
– wygładzona i aksamitna w dotyku
– poprawił się koloryt cery
– skóra wygląda na wypoczętą i uspokojoną
– skóra jest odświeżona, nabiera zdrowego, promiennego wyglądu
– pory oczyszczone
– zmniejszyły się zaczerwienienia w okolicy zmian skórnych
– uczucie ściągania skóry zredukowane

Moją ulubioną tak czy inaczej zostanie glinka marokańska. Mam do niej nie tyle co sentyment, ale przede wszystkim sprawdzone działanie.
A Wy? Stosujecie glinki? Lubicie? 
Jakie są Wasze ulubione


Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz

Ericka Dunkel 2023-09-18 at 15:08 - Reply

Kto jeszcze tego nie czytał? Udostępniajcie dalej, to powinni wiedzieć wszyscy

DamiaN_fundamental84 2023-12-23 at 09:32 - Reply

Odkryłem to dzisiaj i już czuję,

Leave a Comment