Logo
Glinka biała ARGILE | maseczka do twarzy
16 wrz 2012

Glinka biała ARGILE | maseczka do twarzy

Post by Testimo_Admin

Glinka biała (kaolin)

jest jedną z najdelikatniejszych glinek. Zalecana jest w pielęgnacji skór wrażliwych, suchych, dojrzałych. Ze względu na bogactwo składników mineralnych poprawia koloryt skór szarych i zmęczonych. Glinka ma działanie ściągające, dlatego przy cerze silnie odwodnionej i podrażnionej zamiast wody można dodać olej zimnotłoczony, np. olej makadamia, który uzupełni lipidy naskórka i cementu międzykomórkowego. Skóra po użyciu glinki białej jest widocznie i odczuwalnie oczyszczona, odżywiona, a nawet lepiej nawilżona. Czuć przyjemne odświeżenie. Zawiera aluminium, które ma właściwości gojące i zabliźniające. Dobrze zmniejsza widoczność i stadium zmian skórnych i blizn po nich. 

 

Glinka ta oczyszcza skórę i neutralizuje szkodliwe bakterie, zapobiegając ich rozmnażaniu się, dzięki czemu ogranicza powstawanie 'niespodzianek’.

Zawiera składniki mineralne takie jak kaolinit, krzem, glin, żelazo, magnez, cynk, wapń i inne mikroelementy i sole minerale, które odżywiają i rewitalizują skórę.

OD PRODUCENTA

GLINKA BIAŁA SYPKA SURFINE

Glinka biała supermiałka o wszechstronnym zastosowaniu.Glinka biała jest produktem w 100% naturalnym, a jej zaskakujące i bardzo kompleksowe właściwości wynikają ze szczególnej struktury oraz obecności licznych mikroelementów i soli mineralnych. Duża zawartość minerałów decyduje o jej delikatnych właściwościach ściągających i zabliźniających. Zawiera również krzem, wapń, magnez, żelazo, potas i sód.

pojemność:20g.(2x10g) 

cena: 4,50 PLN

MOJA OPINIA:

Glinka biała ARGILE ma postać bardzo miałkiego proszku. Należy ją rozrobić z wodą, naparem ziołowym, hydrolatem, tonikiem do konsystencji gładkiej, gęstej pasty. Rozrobiłam ją drewnianą szpatułką w gumowej miseczce do masek algowych. Należy pamiętać, że do rozrabiania i aplikowania glinki, by zachować jej właściwości nie można używać metalowych przedmiotów.

Nakładałam ją pędzlem do masek kremowych. Glinki na skórze szybko wysychają i kruszą, dlatego należy pamiętać, żeby ją zwilżać, np wodą w atomizerze. Pozostawiamy ją na skórze na ok. 20min, następnie zmywamy ciepłą wodą, tonizujemy skórę i aplikujemy krem.

DZIAŁANIE:

  • łagodzi podrażnienia i tonizuje skórę

  • ściąga pory

  • absorbuje nadmiar sebum

  • oczyszcza pory skóry

  • złuszcza martwe komórki naskórka

  • wygładza i poprawia koloryt skóry

  • napina skórę

Opakowanie to dwa woreczki strunowe po 1og każdy. Taka ilość wystarcza na 2-4 aplikacje. W zależności, czy maseczkę stosujemy również na dekolt. 

Glinek w proszku nie można mieszać ze sobą, ale można wzbogać je różnymi półproduktami.  Przykładowe przepisy na maseczki do twarzy adekwatne do rodzaju cery możecie zobaczyć na stronie zrobsobiekrem.pl  <a href="http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Glinka-biala-porcelanowa/64" onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'outbound-article', 'http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Glinka-biala-porcelanowa/64', '’]);”><click click> 

Ja do swojej maseczki dodałam kapsułkę tranu, który zawiera NNKT, kwasy tłuszczowe wchodzące w skład lipidów naskórka. Dodając zamiast wody napar z rumianku wzmaga się działanie łagodzące, a napar z szałwii – działanie ściągające. Przy skórze tłustej można dodać olejek z drzewa herbacianego, który działa dezynfekująco i antybakteryjnie.

 

Wielbię glinki za ich działanie na skórę, mam kilka swoich ulubionych.

A Wy stosujecie glinki? Jakie polecacie najbardziej? 

 

Pozdrawiam

Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.

Jeden komentarz

Anitra Nouri 2023-09-18 at 11:24 - Reply

Ktoś się nie zgadza? Ja podpisuje się pod tymi słowami rękami i nogami

JaToJa_religion71 2023-12-23 at 09:14 - Reply

To jest ten rodzaj treści, który zmienia Twoje postrzeganie rzeczywistości.

Leave a Comment