Logo
Konopia siewna – Olejek mohani
22 lis 2016

Konopia siewna – Olejek mohani

Post by Testimo_Admin

Oleje w pielęgnacji zagościły już na stałe w mojej kosmetyczce. Ostatnio krem na noc zamieniłam na olejek mohani z konopi siewnej. W 100% naturalny, tłoczony na zimno, nierafinowany, pozyskiwany z nasion konopi siewnej, pochodzącej z uprawy organicznej w Kanadzie. Tak w jednym zdaniu można opisać olejek Mohani z konopi siewnej. Jak się sprawdził? Jaką kondycję ma teraz moja cera? Czy konopia siewna nadaje się do olejków?

Olejek Mohani z konopii siewnej do bogate źródeł kwasów tłuszczowych. NNKT to kwasy tłuszczowe, które balansują i poprawiają funkcjonowanie bariery hydrolipidowej naskórka, który chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Sucha, odwodniona skóra szybko staje się mniej elastyczna i pojawiają się na niej zmarszczki. Chciałabym temu zapobiec stosując pielęgnację bogatą w składniki nawilżające oraz włanie cermidy i oleje, które będą skórę odżywiać i wzmacniać.

Jakie właściwości ma olejek Mohani z konopi siewnej?

Olejek Mohani z konopi siewnej ma bardzo wiele korzystnych właściwości. Pokrótce wymienię właściwości, na których zależało mi najbardziej. A jeśli chcecie poczytać jeszcze o innych właściwościach zerknijcie.

Ostatnio moja cera jest bardzo rozregulowana. Znów pojawiają się drobne niedoskonałości, zaskórniki. A co najgorsze moja skóra jest sucha, pozbawiona blasku czasem się lekko łuszczy. Na tą ostatnią cechę wpływa także korzystanie z peelingu kwasowego, który może powodować łuszczenie się skóry. Praca w klimatyzacji powoduje, że moja skóra jest odwodniona. Dramat, ale działam i mam nadzieję, że odpowiednią pielęgnacją doprowadzę cerę do porządku.

Więc jakie właściwości olejku z konopi są dla mnie najważniejsze? Przede wszystkim zależało mi na normalizacji pracy gruczołów łojowych, czyli zmniejszenie wydzielania sebum w strefie T. Olejek Mohani z konopi siewnej działa regulująco na gruczoły łojowe i redukuje ilość oraz intensywność zmian zapalnych. Ponadto polecany jest do skóry wrażliwej i łuszczącej się, koi skórę i przyspiesza jej regeneracje. Te 3 cechy olejku decydują, że świetnie sprawdzi się przy cerach mieszanych i problematycznych, zwłaszcza, że jest to olejek niekomadogenny. Dodatkowo olejek ten jako źrodło NNKT powoduje, że skóra staje się bardziej nawilżona, a dzięki temu poprawia się jej elastyczność i odporność na różne niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Jakie widzę rezultaty po stosowaniu olejku z konopi?

Pierwsze co zauważyłam i co bardzo mi odpowiada, to konsystencja olejku. Jest to lekki olejek, który szybko wchłania się w skórę, dzięki czemu jest komfortowy w stosowaniu. Na skórę nakładam bardzo małą ilość, dosłownie odrobinę, wolę dołożyć niż pozostawić skórę z tłustą warstwą. Podoba mi się jak skóra wygląda rano, jest fajnie napięta, nie jest sucha czy ściągnięta, miękka i ma ładny koloryt. Niedoskonałości pojawiają się, ale równie szybko znikają. Zauważyłam, że nawet jeśli wyskoczy mi jakaś niespodzianka dosyć szybko ustępuje, działanie olejku konopnego zmniejsza obrzęk, zaczerwienienie, a niektóre zmiany zapalne wchłaniają się.

Konopia siewna

Jak używać olejek Mohani?

Olejek z konopi siewnej można stosować bezpośrednio na skórę i właśnie ja tak to praktuję. Nakładam olejek zamiast kremu na noc. Niewielka ilość olejku szybko wchałania się w skórę i nie błyszczy się. Wcale nie widać, że nałożony jest olejek a nie krem. Pod palcami czuć lepkość i oleistość, ale na twarzy jest niewyczuwalny. Olejek Mohani z konopi siewnej nie pachnie zbyt ładnie, choć wierzę, że działanie zrekompensuje chwilę dyskomfortu powodowanego zapachem.

Olejek można połączyć z ulubionym kremem lub dodać do maseczki. Ostatnio polubiłam także dodawać olejek do podkładu. W końcu podkład nie wygląda na mojej cerze sucho. Podkład z olejkiem wygląda pięknie, skóra twarzy jest gładka i pełna blasku. Nietstety takie połączenie powoduje, że podkład jest mniej trwały. Ale korzystam z tej metody zawsze, gdy robię makijaz na krótki okres czasu, np gdy idę na kawę czy do kina. Makijaż nie musi być wtedy długotrwały, a moja cera wygląda świetnie!

U kogo sprawdzi się olejek Mohani z konopi siewnej?

Tak jak już wspomniałam olejek ten jest idealny do cer mieszanych, trądzikowych ze względu na jego właściwości regulujące pracę skóry i gruczołów łojowych. Może być używany przez osoby ze skórą wrażliwą, atopową, z łuszczcą, łojotokiem i egezmą. Silnie regenruje i wzmacnia skórę.

Olejek Mohani z konopia siewna jest w buteleczce z ciemnego szkła. Jest to ważne, bo właściwości olejku będą zachowane jeśli będziemy go chronić przed działaniem promieni słonecznych, wysokich i niskich temperatur. Buteleczka zaoparzona jest w pipetę, która dozuję taką ilość oleju jaką potrzebujemy.

Mój olejek Mohani z konopia siewna ma aż 100 ml pojemności. Można go kupić w sklepie helfy.pl za 25 zł.

Używacie olejków w pielęgnacji? Jaki jest ulubiony olejek? A może już mieliście okazję wypróbować olejek konopny? Dajcie znać!

Jeden komentarz

Marguerita Ecton 2023-09-15 at 23:08 - Reply

Zawsze warto tu wracać.

Verlene Billinsley 2023-09-18 at 08:58 - Reply

Uwaga! Tekst moim zdaniem wart uwagi każdego

Iza22_pine44 2023-12-23 at 09:57 - Reply

To jest to, co lubię w internecie – treści, które naprawdę mają znaczenie.

Leave a Comment