Logo
Maść z witaminą A – Ratunek dla suchej i podrażnionej skóry
28 lis 2011

Maść z witaminą A – Ratunek dla suchej i podrażnionej skóry

Post by Testimo_Admin

Zapewne każdemu nie jest obca sucha, podrażniona, piekąca skóra. Drażliwe miejsca to dłonie, stopy (zwłaszcza pięty), łokcie, kolana, skóra okolic oczu, powieki, skrzydełka nosa, usta, kąciki ust.
Zwłaszcza o tej porze roku warto zadbać o kondycję skóry, by nie dopuścić do trwałych zmian i komplikacji. Maść z witaminą A ma świetny wpływ na zdrowie naszej skóry i całego ustroju. Symptomy niedoboru wit. A w organizmie to m.in. suche, łamliwe włosy, a paznokcie są kruche, wolno rosną, na płytce widoczne są pionowe bruzdy.

pojemność: 25g
cena: 2-4 PLN
dostępność: każda apteka

Co to jest maść z witaminą A?

Maść z witaminą A to produkt topikalny zawierający witaminę A, używany głównie do leczenia problemów skórnych. Witamina A jest kluczowym składnikiem, który wspiera zdrowie skóry, oczu, i ogólny rozwój komórek.

Maść z witaminą A doskonale regeneruje naskórek oraz łagodzi stany zapalne.
Z reguły nie występują odczyny alergiczne, jednak są osoby, które mogą mieć uczulenie na wit. A i jej pochodne (subst. z grupy retinoidów).

Opakowanie stanowi tubka o pojemności 25g.
Nie mam zastrzeżeń do wygody użytkowania. Maść ciężko wychodzi z tubki, jednak w ten sposób dozujemy odpowiednią ilość. Gdy maść się kończy, po prostu wyciskamy kierując się od końca, czy też zwijać zużytą tubkę bez kosmetyku. Ponadto maść z witaminą A to mały kosmetyk, bez problemu możemy go nosić zawsze przy sobie.

Konsystencja bardzo gęsta, pozostawia tłusty film ochronny.
Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu i łuszczeniu skóry na wietrze, mrozie, słońcu, podrażnionej przez wodę czy detergenty.

Maść z witaminą A łagodzi dyskomfort, gdy mamy spierzchnięte usta, pękające kąciki ust, podrażniony nos od ciągłego wycierania w czasie kataru.
Wspomaga procesy regeneracji, przesuszonej skóry łokci,pięt, okolic oczu i powiek, na które niekorzystnie wpływają zmiany temperatur i ogrzewane powietrze.

Dlaczego witamina A jest ważna?

Witamina A jest niezbędna dla zdrowia oczu, systemu immunologicznego, oraz rozwój komórek. Pomaga również w utrzymaniu zdrowia skóry, błon śluzowych, i kości.

Można stosować już na zaistniały defekt, ale lepiej profilaktycznie, by niedopuścić często do pogorszenia stanu skóry w tych miejscach.

Jak już wspomniałam maść jest bardzo tłusta, stosowanie jej na całą twarz na dzień sprawi, że trudno nam będzie ujarzmić „błyszczenie się”.
Na noc jako szybką terapię regeneracyjną na podrażniony naskórek jest rewelacyjna.

Osoby, które miejscowo mają rozszerzone naczynka czy nadmierne zaczerwienienie, np policzkach czy przy skrzydełkach nosa powinny pamiętać,że w tych miejscach należy jest bardziej zadbać o ochronę, wówczas maść stosujemy na konkretne zmiany i potrzeby, nie spowoduje to nadmiernego drażnienia naczynek przez niekorzystne działanie pogody.

maść z witaminą A

JAK ZROBIĆ MASKĘ REGENERUJĄCĄ NA DŁONIE I STOPY?

Na umyte i dokładnie osuszone dłonie, aplikujemy dość grubą warstwę maści. Następnie zakładamy bawełniane rękawiczki.
Możemy pozostawić na noc, bądź jedynie na jakiś czas.

Podsumowanie

Maść z witaminą A oferuje liczne korzyści zdrowotne, szczególnie dla skóry i oczu. Należy jednak pamiętać o możliwych przeciwwskazaniach i efektach ubocznych, i zawsze stosować zgodnie z zaleceniami.

Po zabiegu skóra dłoni jest:
– gładka
– delikatniejsza
– nabierze zdrowszego wyglądu
– poprawi się jej koloryt
dobre nawilżenie i natłuszczenie wzmocni jej płaszcz hydrolipidowy
– zmniejszy nadmierne przeznaskórkowe odparowywanie wody (TEWL).

Witamina A przyczynia się do odnowy naskórka, aktywuje zachodzące w nim procesy oraz opóźnia zmiany wywoływane procesami starzenia.
Stanowi ochronę skóry przed promieniami UV oraz usprawnia jej funkcje obronne.

A Wy stosujecie maść z witaminą Ai?
Jak się u Was sprawdza?

Uważam,że maść z witaminą A to doskonała ochrona skóry za niewielką cenę.

Jeden komentarz

Ka Hoes 2023-09-15 at 22:47 - Reply

Taka wiedza zawsze może się przydać, dlatego podaje dalej

Jessie Malsam 2023-09-18 at 14:22 - Reply

Temat aktualny i uważam, że każdy powinien mieć na ten temat zdanie

Leave a Comment