Logo
Jak odbudować zniszczone paznokcie?
16 gru 2016

Jak odbudować zniszczone paznokcie?

Post by Testimo_Admin

Hybryda to prosty sposób na trwały manicure, który utrzymuję się do kilku tygodniu. W moim przypadku to około 2 tygodnie, hybryda trzyma się aż do odrostu i ze względów estetycznych uzupełniam odrost lub zmieniam kolor hybrydy. Często pytacie jak odbudować zniszczone paznokcie po hybrydzie.

Tak naprawdę to nie hybryda niszczy paznokcie, ale nieprawidłowe jej ściąganie, czy zbyt mocne matowienie płytki. Zdejmowanie hybrydy nie należy do przyjemnych czynności. Paznokcie po manicure hybrydowym mogą się osłabić, zwłaszcza jeśli hybryda jest niewłaściwie zdejmowana. I właśnie to jest główną przyczyną osłabienia paznokci.

Najgorsze co można zrobić to zerwanie hybrydy płatami, skubanie i odrywanie kawałków lakieru drastycznie niszczy płytkę paznokcia.

Paznokcie często stają się bardziej miękkie, podatne na łamanie i uszkodzenia a skórki przesuszone, od zmywaczy z acetonem także. Jak odbudować zniszczone paznokcie i jak o nie dbać?

Manicure hybrydowy robię z przerwami. Daję odpocząć paznokciom i wtedy stosuję odżywki do paznokci. Dzięki temu moje paznokcie są twarde, nie rozdwajają się i szybko rosną. Co jeszcze robię, by nie niszczyć paznokci?

Jak odbudować zniszczone paznokcie?

  • Do zmywania klasycznego lakieru i odżywki używam zmywacza bez acetonu. Składnik ten działa wysuszająco. Więc ograniczam jego działanie delikatnym zmywaczem. Na przykład teraz używam zmywacz w gąbce z marki p2.
  • Jeśli masz z natury słabe paznokcie może pomóc suplementacja, dieta bogata w mikro i makro elementy, witaminy i kwasy tłuszczowe. Na przykład warto dodawać do posiłków pestki dyni, słonecznika. Fajne urozmaicenie, a poprawi kondycję paznokci, włosów i skóry. Możesz też zrobić kurację suplementami z apteki.
  • Detergenty znajdujące się w preparatach do sprzątania również niekorzystnie wpływają na stan paznokci zwłaszcza tych zniszczonych, dlatego dobrze jest sprzątać w rękawiczkach ochronnych
  • Olejowanie paznokci , to praktyka, która działa nieinwazyjnie, choć bardzo skutecznie przy regularnym stosowaniu. Najczęściej stosuję masło shea, olej kokosowy i olej konopny Mohani. Wmasowywanie olejku w paznokcie i skórki zapobiega ich przesuszaniu, dzięki czemu wyglądają ładnie i zdrowo. Skórki są nawilżone, a paznokcie stają się mocniejsze. 
  • Odżywki do paznokci. Jeśli paznokcie są bardzo zniszczone bezwzględnie unikaj formaldehydu, działa drażniąco i może powodować silne pieczenie, a nawet ból. Najbardziej popularna odżywka Eveline 8w1 jest skuteczna w działaniu, ale tylko wówczas gdy jest stosowana według zaleceń producenta i co ważne nie wolno jej używać na uszkodzone paznokcie. O tym ostrzega producent na opakowaniu, więc tę odżywkę możesz sobie odpuścić w tym najgorszym dla paznokci momencie.

Jak odbudować zniszczone paznokcie

Jak dbam o paznokcie pomiędzy hybrydami?

W  jaki sposób ściągam hybrydy opowiem Wam w innym poście, dziś skupię się na pielęgnacji pomiędzy hybrydami. Po całkowitym ściągnięciu hybryd acetonem wyrównuję paznokcie i nadaje im kształt. Najczęściej skracam paznokcie i daje im odrosnąć. Oczywiście zmiękczam skórki, odsuwam i wycinam. Taki efekt wydaje mi się najbardziej estetyczny. Następnie nakładam odżywkę lub przez kilka dni wcieram na przykład olejek konopny Mohani.

Obie odżywki wzmacniające jakie stosuję są z Sally Hansen. Ta fioletowa Maximum Shield (KWC) wygląda jak bezbarwny lakier, a złota 18K GOLD Hardener zawiera drobinki, więc używam jej rzadziej. Choć odżywka średnio przypadła mi go gustu, tak bardzo lubię używać żel do skórek 18K GOLD Cuticle Eraser, który jest z peelingiem, więc fajnie wygładza skórę wokół paznokci. Żel ten ma praktyczne opakowanie, które wyposażone jest w takie kopytko do odsuwania skórek.

Z preparatów, których jeszcze nie stosowałam, ale mam je na liście zakupów to serum marki Biovax, Regenerum, serum Evree oraz balsam do paznokci 2×5 Herba Studio

Nie mam problemów z paznokciami mimo, że noszę hybrydy. Po pierwsze robię przerwy między hybrydami. I wiele się zmieniło odkąd stosuję HARDI, czyli preparat utwardzający, którym można także przedłużyć paznokcie na formie. Kiedy ściągam hybrydy nie spiłowuję ich do końca tylko zostawiam ostatnią warstwę, czyli hard.

Ostatnio moje dłonie są bardzo suche, aż szczypią i pękają. Kupię maść z witaminą A, w aptece za kilka złotych. Silnie regeneruje, natłuszcza, nawilża skórę i poprawia kondycję paznokci. Ta maść na zimę to obowiązkowy kosmetyk do pielęgnacji.

Dajcie znać jakie odżywki używacie i co możecie polecić do pielęgnacji paznokci ?

Jeden komentarz

Joanna_actress93 2023-12-23 at 09:55 - Reply

Jeżeli chcesz poszerzyć swoje horyzonty, ten tekst jest doskonałym punktem startu.

Leave a Comment