W poniższym wpisie opowiem Wam na temat Skinoren lek oraz kwasie azaleinowym. Zaprszam do lektury!
Zmiany skórne w postaci zmian zapalnych, grudek, krostek, zaskórników dotyczą większości osób. Niewielu z nas cieszy się idealną skórą, bez niedoskonałości. Warto znać sposoby, dzięki którym nasza skóra będzie piękna i promieniała zdrowiem. Jednym z jednych z moich ulubionych zabiegów oczyszczających skórę jest stosowanie kwasów AHA i BHA. Jesienią przeprowadzałam serię 8 zabiegów kwasami AHA firmy BANDI. Z efektów byłam bardzo zadowolona i na wiosnę na pewno powtórzę całą serię. Nie chodzi tu jedynie o działanie przeciw zamianom skórnym, ale również o działanie przeciwrodnikowe, odmładzające, pobudzające fibroblasty oraz wpływające na stan i funkcjonowanie włókien kolagenu i elastyny. Na temat zalet stosowania kwasów mogłabym się rozwodzić, ale w skrócie przedstawię Wam, krem z zawartością 20% kwasu azelainowego, który w tydzień oczyścił moją skórę z zaskórników przy nosie, przywrócił jej gładkość, zlikwidował powstałe krostki i grudki. Chcę jednak zaznaczyć, iż mam skórę normalną, bez problemów z nadmiernym wydzielaniem łoju, świeceniem się w ciągu dnia, bez przesuszeń. Jedynie co jakiś czas pojawi się pryszcz, bądź ‚stadko’ podskórnych grudek. Głównie na nie chciałam zadziałać i się udało! (źródło: laboratoriumurody.pl)
Skinoren lek – wykorzystanie kwasu azelainowego
Kwas azelainowy występuje w ziarnach zbóż, wykorzystywany jest do wykonywania peelingów chemicznych, zalecany do skór z trądzikiem pospolitym i różowatym (można go stosować przy skórach naczyniowych). Ma działanie podobne do innych kwasów AHA powodując szybsze złuszczanie warstwy rogowej naskórka oraz wpływając na prawidłowe funkcjonowanie skóry i jej gruczołów.
Lek skinoren – działanie kwasu azelainowego
- bakteriobójczo i bakteriostatycznie, hamując rózwój bakterii tlenowych i beztlenowych Propionibacterium acnes i Staphylococcus epidermidis, które wpływają na powstawanie stanu zapalnego, czyli pośrednio działa przeciwzapanie.
- Wpływa na proces lipolizy, przeciwdziałając rozkładowi lipidów oraz zmianom składu łoju w płaszczu hydrolipidowym naskórka.
- wpływa na proces keratynizacji naskórka, przyspiesza rogowacenie skóry, złuszczając martwe komórki naskórka, odblokowując pory, redukując zaskórniki.
- Reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając ich nadaktywność.
- Szybszy proces złuszczania się warstwy rogowej naskórka wpływa na zmniejszenie, a nawet redukcję przebarwień potrądzikowych, pozapalnych i ostudy.
- Hamuje działanie enzymu tyrozynazy, który uczestniczy w procesie melagonezy, uniemożliwia powstanie przebarwień oraz blokuje oraz reguluje nadaktywność melanocytów.
- Działa antyoksydacyjnie, wolne rodniki wpływają na wiele negatywnych procesów zachodzących w skórze.
Ważną informacją jest, iż nawet podczas długotrwałego stosowania nie zwiększa on odporności bakterii na swoje działanie, w odróżnieniu do kuracji antybiotykowej.
W jakiej postaci występuje skinoren lek?
Skinoren to lek, krem lub żel, który zawiera kwas azelainowy. Skinoren żel wskazany jest przy leczeniu trądziku w osób ze skórą tłustą. Skinoren krem dla osób ze skórą suchą i normalną. Różnią się one zawartością procentową wody i lipidów. W żelu znajduje się 70% wody i 3% tłuszczy, natomiast w kremie kolejno 50% i 15%.
Do kupienia w aptekach, 30g kosztuje 40-45 zł.
Stosowanie leku skinoren
- Cienką warstwą 2 razy dziennie, rano i wieczorem na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy.
- zaleca się stosowanie na skórę zmienioną chorobowo, czyli okolice nosa, między brwiami, można stosować również na całą skórę twarzy omijając okolice oczu i ust
- po każdej aplikacji należy umyć ręce
Długość stosowania można dobrać indywidualnie, mi wystarczył tydzień stosowania kremu 2x dziennie,żeby zauważyć, że moja skóra jest oczyszczona, inne osoby potrzebują aż 4 tygodni. To zależy również od stopnia zanieczyszczenia skóry oraz szybkości naturalnego oczyszczania skóry. Jednym skórom wystarczy kilka zastosowań innym długotrwałe i systematyczne. Terapię Skinorenem można powtarzać co jakiś czas, w zależności od potrzeb skóry. Myślę, że wrócę do niego za jakiś czas. Być może nawet za miesiąc lub dwa.
Treść z archiwalnej wersji strony, stworzona przez autora bloga.
Jeden komentarz
Chcę podziękować Ci za to, że dzielisz się swoją wiedzą.
Jeśli tego nie wiedzieliście, to najwyższy czas, żeby uzupełnić te braki