Małe auta miejskie dla kobiet

toyota aygo

Małe samochody miejskie powinny być zaprojektowane tak, aby łatwo się przemieszczać i lepiej parkować w zatłoczonych obszarach miejskich. Te samochody nie muszą, a nawet nie powinny mieć mocnego silnika czy bardzo bogatego wnętrza, bo nie jest to konieczne. Najważniejsze elementy to:

  • Mały promień skrętu.
  • Dobra widoczność.
  • Mały rozmiar.
  • Niskie zużycie paliwa.

Standardem jest mały samochód z silnikiem benzynowym o mocy 65-70 KM, który jest preferowany na krótkich dystansach. Samochody klasy A są wybierane przez klientów indywidualnych oraz jako samochody służbowe. Jego głównymi zaletami są niskie koszty zakupu, eksploatacji, utrzymania i ubezpieczenia, a także idealny rozmiar do poruszania się po mieście.

Obecnie rynek jest zalany nowymi samochodami miejskimi i można je znaleźć w prawie każdej marce. Wpływ na ten rozwój mają również nowe normy spalania, które coraz bardziej restrykcyjnie regulują ilość CO2 uwalnianego do atmosfery podczas spalania samochodów. Jak wiadomo, im mniejsze auto, tym łatwiej jest utrzymać spalanie na pożądanym poziomie. Przy tak dużym wyborze rodzi się pytanie: na które samochody warto zwrócić uwagę? Które modele są godne zaufania?

2020 Toyota Yaris

Toyota Yaris to samochód, którego wielu osobom nie trzeba przedstawiać. Jest on nawet dobrze znany początkującym kierowcom przygotowującym się do egzaminu na prawo jazdy. Przez wiele lat służył jako samochód testowy w Polsce, a dopiero kilka lat temu rolę tę przejął Hundai. Samochód jest stosunkowo ekonomiczny i łatwy w prowadzeniu i manewrowaniu, co z pewnością zachęca kierowców do wyboru takiego pojazdu. Nowa Toyota Yaris 2020 to samochód hybrydowy, który zużywa od 3,8 do 4,9 litra paliwa na 100 km w wersji 1.5 i przyspiesza od 100 km w mniej niż 10 sekund. Cena nowego samochodu sięga 78 000 zł.

Fiat 500

Hebe PL

Samochód Fiat 500 jest bardzo mały, co sprawia, że jest wygodny w podróży tylko dla dwóch osób. Jeśli jednak samochód służy tylko do dojazdów do pracy i parkowania na często zatłoczonych parkingach, to nie każdemu to przeszkadza. Ma trwały silnik i funkcje bezpieczeństwa, więc poważne awarie, które uniemożliwiłyby pracę samochodu są mało prawdopodobne. Czasami dokonuje się drobnych napraw, ale nawet jeśli coś trzeba wymienić, części, w tym części fabryczne, zwykle nie są drogie.

Toyota Aygo.

Aygo charakteryzuje się nowoczesną stylistyką z przeszkloną tylną klapą. Aygo drugiej generacji, które jest w produkcji od 2014 roku. Ten miejski model segmentu A oferuje trzycylindrowy silnik benzynowy. Toyota oferuje wersje trzydrzwiową i pięciodrzwiową.Samochód jest bogato wyposażony w takie elementy jak: wspomaganie kierownicy ABS, kurtynowe poduszki powietrzne, kontrola stabilności, Hill Climb Assist HAC, światła do jazdy dziennej LED, ISOFIX.Samochód znany jest z niezawodności, dynamiki jazdy, niewielkich rozmiarów, nowoczesnego designu i niskiego zużycia paliwa (około 0,5 litra na 100 km).Toyota Aygo z 2018 roku to najpopularniejszy samochód klasy A.


Używane małe samochody miejskie

Kupując samochód używany, warto zapoznać się z samochodami japońskiego giganta Toyoty, znanego z niezawodności swoich pojazdów. Polecane powyżej Aygo i Yaris są dobrym wyborem, nie tylko dlatego, że pochodzą prosto z salonu, ale również dlatego, że są to samochody, które mają już dziesiątki tysięcy kilometrów na zegarze.

Dowiedz się więcej jak zakupić autio bez przetargu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.