Logo
Fitness – co kupić, jak się przygotować?
2 lis 2016

Fitness – co kupić, jak się przygotować?

Post by Testimo_Admin

Jesień to czas powrotów na siłownie i klubów fitness. Sport jest stale obecny w moim życiu i staram się tak planować obowiązki, by móc kilka razy w tygodniu pójść na zajęcia fitness. Pogoda za oknem nie sprzyja aktywności na zewnątrz, ale dziś podpowiem Wam jak przygotować się na zajęcia na siłowni, o czym warto pamiętać i jak się przygotować.

Sport daje mi wiele radości i satysfakcji. Dodaje energii i witalności. Jest to fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu, spotkanie z koleżankami i wspólne ćwiczenia.

Jak wybrać dobry klub fitness?

Sprawdź jakie kluby fitness są najbliżej miejsca zamieszkania czy miejsca pracy. Wiele klubów oferuje darmowy dzień próbny, bądź wejście jednorazowe w cenie np. 20 zł. Warto sprawdzić czy dany klub spełnia nasze oczekiwania pod względem różnorodności oferowanych zajęć w godzinach, które możesz dopasować do własnych potrzeb oraz sprawdzić czystość szatni i prysznicy. W klubie powinnaś czuć się dobrze, najgorsze co można robić to chodzić tam z przymusu czy pod presją. Karnety, które można wykupić są różne, najkorzystniej wychodzi karnet open z nieograniczoną ilością wejść i nieograniczonym czasem trwania treningu. Są też karnety na 10 wejść i inne opcje. Karnet dopasuj pod siebie i do własnych potrzeb. Ceny karnetów będą różnić się także w zależności od miasta, miejsca gdzie mieszkacie. Przykładowo w mojej okolicy karnety kosztują od 120 zł do 160 zł, niekiedy plus opłata członkowska. Czasami pracodawcy oferują karty multisport dla pracowników oraz członków rodziny i osób towarzyszących.

Wybór stroju i akcesoriów fitness

Strój do ćwiczeń jest bardzo ważny, skompletowanie całości może zająć Ci trochę czasu, ale warto poświecić na to swój czas i pieniądze. Odpowiednie ubranie daje komfort ruchów, nie powinno być też zbyt obcisłe. Niezbędne ubrania to leginsy / dresy, koszulka, sportowe obuwie i sportowy biustonosz. Ten ostatni element, czyli sportowy top to moim zdaniem najważniejsza część stroju, która zapewnia komfort ćwiczeń. Nie ważne, czy masz biust mały czy duży. Kiedyś ćwiczyłam w zwykłym staniku, który często odpinał mi się przy wymahach rąk do tyłu albo podciągał się do góry. Nienawidziłam tego, a teraz chętniej ćwiczę odkąd kupiłam porządny stanik sportowy. To już drugi top z tk maxx, znajdziecie tam wiele modeli i korzystne ceny.

Fitness

Jakie akcesoria przydają się na siłowni ?

Nie zapominaj o małym ręczniku i butelce wody. Mały ręcznik daje większą higienę podczas ćwiczeń. Możesz położyć go na macie, na której ćwiczysz czy na sprzęcie na siłowni. Wodę mineralną możesz kupić przed treningiem, żaden problem. Ale ja zainwestowałam w butelkę z filtrem. Moja butelka to bobble bottle, ma już 2 lata i tylko dokupuję filtry. Jeden filtr wystarcza na około 300 napełnień butelki. Jest to filtr węglowy i widać kiedy przestaje filtorwać, woda jest mętna i nie widać w niej malutkich czarnych punkcików. Ponadto butelkę możesz uzupełnić w każdej chwili wodą z kranu, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że zabraknie wody podczas treningu.

Co powinno znaleźć się w kosmetyczce na fitness ?

W torbie oprócz stroju, butów i ręcznika mam także kosmetyczkę, klapki i duży ręcznik pod prysznic. W kosmetyczce mam żel pod prysznic, krem do twarzy, antyperspirant oraz chusteczki do demakijażu. Nie wyobrażam sobie pójść na zajęcia, pocić się i martwić się o makijaż. Kiedyś poszłam na fitness od razu z pracy, nie zmyłam makijażu i w pewnym momencie wyciarając pot z twarzy zauważyłam czarne krople tuszu. Wycisk mocny, ale komfort prawie żaden. Więc przed każdymi ćwiczenia zmywam makijaż. Obowiązkowo!

A jak jest u Was jesienią i zimą? Ćwiczycie w klubach fitness? Jakie zajęcia lubicie najbardziej?

Jeden komentarz

Sydney Knellinger 2023-09-15 at 23:57 - Reply

Specjalnie dla Was, znalezione w sieci, abyście mogli zdobywać tutaj wiedzę

Cristopher Gilpatrick 2023-09-18 at 09:48 - Reply

To jest naprawdę inspirujące.

K00imo 2023-12-23 at 09:58 - Reply

To jest ten rodzaj artykułu, który inspiruje do dalszego poszukiwania wiedzy.

Leave a Comment