Na wstępie słów kilka
Peeling skóry głowy, wiecie co to jest za zabieg i dlaczego jest to ważny element pielęgnacji? Próbowałyście? Kiedyś myslałam, że peeling może być tylko mechaniczny, wykorzystując sól i cukier, kawę czy glinkę kosmetyczną. Jednak dotarcie do skóry głowy przez włosy wcale nie jest najprostsze.
Wszystko zmieniło się kiedy zaczęłam używać oczyszczające serum bionigree, które działa jak peeling ale enzymatyczny. Oczyszcza skórę, reguluje pracę gruczołów łojowych, daje uczucie odświeżenia. Jest w postaci płynu, więc jest banalny w aplikacji, zwłaszcza, że opakowanie wyposażone jest w pipetę.
Po tym jak zużyłam serum bionigree, kupiłam nowy peeling do skóry głowy. Zdecydowałam się na peeling trychologiczny polskiej marki Bandi. A to co widzicie w butelce po serum bionigree to lotion stymulujący wzrost włosów, taka forma aplikacji jest dla mnie najprostsza.
Z regularnością peelingowania ciała i twarzy na pewno mamy mniejszy problem niżeli z peelingiem skóry głowy. Zapewne nadal wiele osób, nie wie, nie ma świadomości, że taki zabieg może pomóc w wielu schorzeniach skóry głowy. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej produktów trychologicznych.
Objawy związane z problemem skóry głowy
Łupież
Niewątpliwie, każdy z nas spotkał się z łupieżem. To irytujący i krępujący problem, który można zminimalizować dzięki peelingowi skóry głowy.
Swędzenie
Swędzenie głowy nie tylko jest uciążliwe, ale może również prowadzić do innych problemów skórnych. Peeling może być tu pomocny.
Nadmierne przetłuszczanie
Przetłuszczająca się skóra głowy? Może to być dla Ciebie frustrujące, ale peeling skóry głowy może pomóc w kontrolowaniu tego problemu.
Porady
Peeling skóry głowy warto wykonywać mniej więcej 1-3 razy w miesiącu, w zależności od potrzeb. Wszystko zależy od częstotliwości mycia włosów, od rodzaju kosmetyków jakie używacie do pielęgnacji włosów, czy używacie stylizatorów pianek i lakierów. Silikony mogą nagromadzać się na włosach i skórze głowy, resztki kosmetyków do stylizacji także. Wyobraźcie sobie ile tego może być na włosach i skórze. Panuje trend na naturalne szampony bez sls, ale pamiętajcie, że warto co jakiś czas umyć włosy szamponem z sls, ponieważ ten detergent usuwa nagromadzone na włosach wszystkie te zanieczyszczania.
Peeling skóry głowy polecany jest przy różnych problemach ze skórą głowy. Oczyszcza z martwego naskórka, oczyszcza gruczoły łojowe oraz reguluje ich prace, dzięki czemu włosy dłużej zachowują świeżość, wolniej się przetłuszczają.
Usunięcie tej bariery powoduje, że składniki aktywne z kosmetyków działają bardziej skutecznie. Zwłaszcza te na porost włosów czy na zahamowanie wypadania. Włosy stają się mocniejsze, zdrowsze i mają więcej objętości.
Co to jest peeling skóry głowy?
Definicja
Peeling skóry głowy to proces oczyszczania i odnawiania skóry na głowie. Polega na usuwaniu martwych komórek skóry i innych zanieczyszczeń.
Mechanizm działania
Podczas peelingu specjalne substancje są aplikowane na skórę, aby zmiękczyć i usunąć martwe komórki skóry. Nie jest to jak mycie włosów; to coś więcej!
Dla kogo peeling skóry głowy?
Najczęstsze problemy skóry glowy na które może zdziałać peeling to: łupież (suchy i tłusty), swędzenie, włosy przetłuszczające się, włosy wypadające, brak objętości.
Nie u każdego sprawdzi się ta sama metoda. Wiele zależy od przyczyny. Niekiedy trzeba działać wieloaspektowo. Ale o tym na pewno wiecie.
Po stosowaniu tego typu peelingów na pewno już nie będę próbować innych wynalazków z drobinkami złuszczającymi. Może powiecie, że peelingi z soli i cukru wychodzą taniej, ale nakładanie ich na skórę głowy mi osobiście przysparza frystracji i nerwów.
Dajcie znać czy używacie takie kosmetyki i czy w ogóle robicie takie zabiegi.
Jeden komentarz
To prawdziwy must-read dla każdego, kto chce być na bieżąco.