Logo
Kurtki damskie na zimę
26 maj 2022

Kurtki damskie na zimę

Post by Testimo_Admin

Zima to dla wielu osób czas, w którym lepi się z dziećmi bałwany, okres wybierania prezentów pod choinkę czy też konieczność zmiany opon w samochodzie. Jak się jednak okazuje, dla wielu kobiet jest to również czas, w którym konieczne jest kupienie nowej kurtki. Czym powinny się charakteryzować zimowe kurtki damskie, aby spełniały swoje zadania możliwie najlepiej?

Dlaczego kurtka jest ważna?

Kurtka to nie tylko zwykła odzież wierzchnia. To jak twoje drugie skóra, która ma za zadanie chronić przed zimnem, wiatrem czy deszczem, ale również wyglądać dobrze. Jak to osiągnąć? O tym za chwilę.

Czym powinna się charakteryzować zimowa damska kurtka?

 

Zanim przejdzie się do tego, jak wybrać tego rodzaju kurtkę i jakie są jej najpopularniejsze rodzaje i odmiany, warto się najpierw zorientować w tym, z czym taka kurtka będzie się musiała zmagać w czasie zimy. Wiedza ta z całą pewnością pozwoli o wiele lepiej dobrać odpowiednią odmianę kurtki.
Na co więc należy zwracać uwagę w pierwszej kolejności? Każda zimowa kurtka musi być:

  • odpowiednio ocieplona,
  • wygodna,
  • odporna na wilgoć,
  • przewiewna,
  •  ładna.

Jak więc widać, cechy te choć proste, mogą stanowić spory problem, jeśli mają być zawarte w jednej kurtce. Jak bowiem wybrać model, który z jednej strony będzie ciepły, a z drugiej przewiewny? Kluczową sprawą jest tu oczywiście materiał wykonania.

Z czego powinna być zrobiona damska zimowa kurtka?

kurtki damskie

Jeśli chce się mieć dobrą zimową kurtę, przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że musi być ona zrobiona z dobrego materiału. Co jednak równie ważne, trzeba w tym wypadku rozróżnić materiał zewnętrzny od wewnętrznego.
Materiał zewnętrzny najczęściej wykonywany jest z poliestru, wełny lub bawełny. Poliester, choć tani i ładny, to jednak nie przepuszcza powietrza, co może rodzić pewne problemy. Warto więc zdecydować się przykładowo na model wełniany, który jest nie tylko ciepły, lecz również przewiewny.
Z czego powinno być wykonane wypełnienie kurtki? Głównym zadaniem wypełnienia jest oczywiście zapewnienie skórze izolacji termicznej, dlatego też musi by ono zrobione z poliestru, który w takim wypadku sprawdza się bardzo dobrze lub też z puchu, który jest bardzo ciepły, lecz nie jest polecany alergikom.

Rodzaje Kurtki Damskie

Kurtki zimowe

Parki

Parki są idealne na mroźne, zimowe dni. Są ciepłe i komfortowe, a dodatkowo wyglądają bardzo stylowo.

Puchowe

Kurtki puchowe są niezwykle lekkie i można je z łatwością spakować do małego woreczka. Są one idealne na chłodne, ale niekoniecznie mroźne dni.

Kurtki przejściowe

Skórzane

Skórzane kurtki to klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Doskonałe na wiosnę i jesień.

Dżinsowe

Kurtki dżinsowe są idealne na chłodniejsze dni w okresie wiosenno-letnim. Dają one niesamowitą swobodę ruchów i są bardzo wszechstronne.

Kurtki na wiosnę i lato

Kurtki sportowe

Są lekkie i przewiewne, doskonałe na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Kurtki wiatrówki

Idealne na wietrzne dni, kiedy potrzebujesz lekkiej ochrony przed wiatrem.

Jakie są popularne kroje damskich zimowych kurtek?

 

Na sam koniec podczas wybierania kurtki damskiej na zimę koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, jakiego będzie ona rodzaju, czyli jaki będzie jej krój. Co jest dostępnego na rynku?
W pierwszej kolejności wymienić tu trzeba kurtkę typu parka, która stanowi rewelacyjne połączenie elegancji oraz wygody. Dzięki temu, że jest dość długa, zapewnia odpowiednie ocieplenie, dodatkowo sprawiając, że wydłuża się, a tym samym wyszczupla się sylwetka.
Drugim popularnym modelem kurtki damskiej zimowej jest odmiana pikowana. Jest to model, który przede wszystkim polecany jest do stylizacji sportowych. Ich sporym ograniczeniem jest to, że najlepiej prezentują się na szczupłych sylwetkach.

 

Jeden komentarz

Valentin Woolston 2023-09-16 at 00:10 - Reply

Link z serii interesujących, dlatego uważam, że warto w niego wejść

Johanna Naugler 2023-09-18 at 10:02 - Reply

Link dla osób, którzy poradzą sobie z interesującym tematem

_gaze5 2023-12-23 at 09:38 - Reply

W internecie zawsze można znaleźć ciekawą lekturę. Zobaczcie, co tym razem wypłynęło

Leave a Comment