Logo
Ajurwedyjska pielęgnacja: Maska Hesh Maka do włosów
1 lut 2016

Ajurwedyjska pielęgnacja: Maska Hesh Maka do włosów

Post by Testimo_Admin

Śmiało mogę powiedzieć, że stałam się włosomaniaczką. Chłonę wiedzę i chcę więcej i więcej. Dziś nie mogłam się powstrzymać i zrobiłam zamówienie  na bioarp.pl , między innymi zamówiłam maskę drożdżową na porost włosów. Porost włosów na długość najbardziej widać to po grzywce. Jednak nie zależy mi na błyskawicznym wzroście włosów na długości, a ich ogólnej kondycji i przyciągającej wzrok żywotności. Włosy są ozdobą, ale tylko te właściwie pielęgnowane, zdrowe i błyszczące. Dziś chciałam napisać o odżywce kondycjonującej w pudrze – Hesh MAKA.

Ajurwedyjska pielęgnacja – Definicja

Ajurwedyjska pielęgnacja to holistyczne podejście do zdrowia i urody, bazujące na starożytnej indyjskiej medycynie – Ajurwedzie. Podejście to uwzględnia równowagę ciała, umysłu i ducha w codziennej pielęgnacji.

Historia ajurwedy

Ajurweda, znana także jako „nauka życia”, ma korzenie sięgające ponad 5000 lat wstecz. Jest to system medycyny naturalnej, który skupia się na promowaniu zdrowia poprzez równowagę energetyczną.

Ajurwedyjska pielęgnacja ciekawi mnie i bardzo mi się podoba jaki ma wpływ na moje włosy. Włosy barwię henną już długi czas i póki co henna khadi spisuje mi się najlepiej.

Jeśli chcecie zapraszam do wpisów na temat henny:

Maska Hesh MAKA do włosów w pudrze: 

Ajurwedyjskie zioło na włosy, zwane „władcą włosów”.

Leczy problemy skóry i włosów. Włosy stają się grubsze, gęstsze i ciemniejsze, stymuluje ich wzrost. Usuwa łupież, leczy łysienie.

Skład: Maka Powder (Eclipta Alba) 100%

Ajurwedyjska pielęgnacja a zdrowie psychiczne

Praktyki relaksacyjne i medytacyjne promowane przez ajurwedę mogą prowadzić do poprawy zdrowia psychicznego.

Maska Hesh Maka do włosów do maska w pudrze i trzeba ją przygotować, by nałożyć na włosy. Najprościej jest dodać do niej wody, w ilości by powstała konsystencja takiej pasty. Hesh Maka to odżywka łatwa do tuniongowania, można do niej dodać zatężony kwas hialuronowy, żel aloesowy i ulubioną maskę do włosów. Ja chętnie mieszam z maską Alterra aloes i granat. Ale może to być dowolna maska.

Hesh Maka do włosów po przygotowaniu wygląda tak:

Maska Hesh Maka ma kolor i zapach typowo ziołowy. Pachnie mocno, po nałożeniu włosy są całe zielone. Przy spłukiwaniu zostaje na wannie osad z pozostałości proszku. Trzeba spłukać wannę czy brodzik, ale nie sprawia to trudności.

Włosy po użyciu Maki mogą być trochę suche, dlatego częściej dodaje do niej kilka składników nawilżających i wygładzających. Włosy po zastosowaniu stuningowanej Maki są bardzo dobrze odżywione, błyszczące. Kolor jest intensywny. Niestety przyciemnia włosy. Dla jednych to zaleta dla innych wada, zależy kto co chce osiągnąć W dotyku miękkie, delikatne, gładkie. Nie potrzeba środków do stylizacji by były puszyste. Przestałam układać włosy na szczotkę i suszarkę, nie muszę, włosy są uniesione u nasady i to naturalnie!

Ajurweda w codziennej pielęgnacji

Ajurwedyjska pielęgnacja to nie tylko sposób na pielęgnację ciała, ale także holistyczne podejście do życia, które może przynieść liczne korzyści zdrowotne.

Podsumowanie: Ajurwedyjska pielęgnacja oferuje naturalne i holistyczne metody dbania o ciało i umysł. Stosowanie ajurwedyjskich zasad w codziennej pielęgnacji może prowadzić do poprawy zdrowia, witalności i ducha.

A Wy jak pielęgnujecie swoje włosy? Walczycie o porost włosów? Lubicie takie zabiegi? 

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie!

Jeden komentarz

Lavern Holberton 2023-09-16 at 00:16 - Reply

Autor ma naprawdę ciekawą perspektywę.

Clarice Pulsifer 2023-09-18 at 10:08 - Reply

Dzięki za dzielenie się tą wiedzą.

Zenek_nut20 2023-12-23 at 10:15 - Reply

W tym artykule jest coś, co zmusza do przemyśleń. Sprawdźcie sami.

Leave a Comment